Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PSZCZELNICTWO Prabucki + Fenomen pszczół miodnych

08-03-2012, 1:50
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 179 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 2112147220
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 14   
Koniec: 11-03-2012 09:21:33

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


super pomysł na prezent


 

 

Fenomen pszczół miodnych

"Fenomen pszczół miodnych" to niezwykła książka o zwyczajnych pszczołach. Nie jest to podręcznik o gospodarce pasiecznej. Jest to wyjątkowa książka, dlatego że wszelkie dotychczasowe podręczniki, opisując biologię pszczół, w treści odpowiadają przede wszystkim na pytania: jak? gdzie? Ta natomiast odpowiada głównie na pytanie - dlaczego? Autor nie pisze np. o tym, że komórki w plastrach mają kształt sześciokątny, ale o tym, dlaczego i w jakim celu mają właśnie taki kształt.

J. Tautz fantastyczne hipotezy, chociażby tę, że organizm rodziny pszczelej jest superorganizmem w istocie takim samym jak organizm ssaka. Następnie to udowadnia.

Rozmaite zjawiska z biologii pszczół i rodziny pszczelej wyjaśnia na podstawie wiadomości z różnych dziedzin nauki i techniki.

Szeroko omawia stosunki pomiędzy pszczołami a kwiatami - ich współzależność, wzajemne współdziałanie, szukanie kwiatów przez pszczoły, itp.

Książka zainteresuje wielu rozmaitych czytelników, nie tylko pszczelarzy.
Prof. dr hab. J. Woyke

Autor w sposób fascynujący oprowadza Czytelnika po świecie pszczół, nie unikając przy tym licznych analogii do życia ssaków i... człowieka. Co więcej, książka wręcz umożliwia przeniknięcie do tego niezwykłego świata, który poznajemy w różnych aspektach, odkrywając za każdym razem sedno sprawy.

Autor opisuje superorganizm pszczeli jako całość. Zwraca przy tym uwagę na pozorne łamanie praw ewolucji przez pszczoły miodne, co pozwoliło im na przetrwanie nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach. Czerpiąc z psychologii i filozofii uczynił książkę jeszcze ciekawszą. Odnajdziemy tu nowe poglądy, przeplatane z dotychczasową wiedzą o pszczołach, jak również... wyjaśnienie wielu tajemnic.

Autora "Fenomenu..." interesuje nie tylko zachowanie pszczół, lecz również jego przyczyny. W niezwykle dociekliwy sposób przekazuje wiedzę, dostępną dotychczas tylko dla wybranych. Czytając tę pozycję dowiemy się, jakimi predyspozycjami są obdarzone pszczoły miodne, co mają wspólnego ze ssakami i dlaczego są tak niezwykłe i potrzebne ludzkości.

Warto również zwrócić uwagę na unikalne zdjęcia, które tworzą integralną treść książki.

Przyjemność czytania i łatwy odbiór książki jest również zasługą świetnego tłumaczenia.

 

 

ISBN:[zasłonięte]978-8379-040-5
Liczba stron:296
Wymiary:170 x 240 mm oprawa twarda Galaktyka


 


Pszczelnictwo - nowe wydanie Hodowli pszczół

Prabucki

Książka nawiązuje w treści i formie do "Hodowli pszczół" w zakresie biologii i hodowli, eksploatacji pasiek oraz tematyki botanicznej sensu largo, wiążącej się z wiedzą o pszczole miodnej. Wprowadza równocześnie szereg nowości i uaktualnień niektórych uproszczonych poglądów, zdezaktualizowanych przez najnowsze odkrycia, bądź rozwiązania. Systematyka pszczoły miodnej poprzedzona została wyczerpującym opisem pochodzenia nadrodziny pszczół, jej podziałem i rozmieszczeniem na świecie. Do publikacji wprowadzono zagadnienia dotyczące chorób, pasożytów i zatruć pszczół. Treść rozbudowano także o zagadnienia różnorodnych pożytków pszczelich środowisk roślinnych oraz opisy pszczół, mszyc, czerwców i miodówek. Cenne informacje przynosi opis cech morfologicznych pszczół, ich rozmieszczenie geograficzne i liczebność, jak również analiza przystosowań owadów do zapylania bogato zróżnicowanej flory. Znaczna liczba pozostałych, nie wymienionych szczegółowo zagadnień, przedstawiona została w sposób rozszerzony i uaktualniony w stosunku do dawnych edycji z dziedziny hodowli pszczół. "Pszczelnictwo" prezentuje wysoki poziom naukowy, bogaty materiał poznawczy, porządkujący i systematyzujący dotychczasowe informacje literatury krajowej, wyczerpując jednocześnie zasób światowej wiedzy w tym zakresie.

Stron: 900 
Format: 16,5x24 cm 
Oprawa: twarda  Wydawnictwo Promocyjne "Albatros"

 

 

REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE O MNIE

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368