Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

"Psychoterapia to jest moja partia polityczna

01-04-2015, 23:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 40 zł     
Użytkownik WydRoznica
numer aukcji: 5201671303
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 5   
Koniec: 01-04-2015 22:43:36

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Mariola Wereszka

"Psychoterapia to jest moja partia polityczna"

 

"Psychoterapia to jest moja partia polityczna" to książka będąca zbiorem rozmów wspomnieniowych z pierwszymi polskimi psychoterapeutami, tworzącymi krakowskie środowisko psychoterapeutyczne.

Wśród rozmówców Marioli Wereszki znaleźli się: prof. Maria Orwid, prof. Jerzy Aleksandrowicz, Magdalena Nałęcz-Nieniewska, dr Elżbieta Leśniak, prof. Jacek Bomba, dr Jerzy Zadęcki, dr Wanda Badura-Madej, dr Piotr Drozdowski, doc. Andrzej Cechnicki, prof. Bogdan de Barbaro, doc. Barbara Józefik, Magdalena Zaleska-Solzman, Zofia Pierzchała, dr Mirosława Jawor, dr Stanisław Kołakowski, Andrzej Plutecki, Włodzimierz Gajewski, Jerzy Kitrasiewicz i Maciej Wilk.

 

_____________________________________________________________________________________________

„Psychoterapia to jest moja partia polityczna” to opowieści wybitnych profesjonalistów i wspaniałych ludzi o historii i współczesności krakowskiej psychoterapii i psychoterapii w Polsce, którą współtworzyli. Początki każdej nowej idei, nowej praktyki klinicznej wiążą się z ogromnym zaangażowaniem ich twórców. Jest ono widoczne u większości opowiadających. Są to opowieści o rozwoju własnym, rozwoju idei i praktyki psychoterapii, rozwoju zespołu ludzi, różniących się poglądami, ale połączonych wspólnym celem -poszukiwaniem sposobów pomocy ludziom cierpiącym.

Psychoterapeuci krakowscy zawsze wyróżniali się siłą angażowania się, umiejętnością współdziałania, mimo różnicy poglądów i różnic osobowych. Krakowska psychoterapia była i chyba jest nadal intelektualnym i emocjonalnym sporem wybitnych indywidualności o to jaka ma być, aby była jak najbardziej użyteczna. Treści tego sporu są również widoczne w tej książce, ale widoczny jest także ich efekt – ciągły rozwój i zaangażowanie.

 

prof. Czesław Czabała