Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Psychologia mitów greckich Zenon Waldemar Dudek

28-01-2014, 13:43
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 31.50 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 31.50 zł     
Użytkownik Eneteia_pl
numer aukcji: 3839477892
Miejscowość Warszawa
Kupiono sztuk: 3    Licytowało: 2    Wyświetleń: 14   
Koniec: 28-01-2014 12:53:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.40 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Psychologia mitów greckich
ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury Psychologia Psychoterapia Filozofia Kultura Socjologia Pedagogika Religia Antropologia




Kontakt Dane teleadresowe Sprawdź inne aukcje Xobacz komentarze Płatność, wysyłka Płątności, wysyłka, informacje




Psychologia mitów greckich - Zenon Waldemar Dudek. Rozmawia Maja Jaszewska
Psychologia mitów greckich
Prawda symboli i archetypów

Autor: Zenon Waldemar Dudek. Rozmawia Maja Jaszewska
Liczba stron: 333
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN:
[zasłonięte]978-83538-50-9
Seria: Psychologia Kultury
Format: 135 x 205 mm
Cena detaliczna: 42,00 zł

Książka nowa, prosto z wydawnictwa.
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

Inspiracją powstania książki stały się rozmowy poświęcone psychologicznej interpretacji mitów greckich publikowane cyklicznie na łamach miesięcznika „Zwierciadło”. Na publikację składa się poszerzona wersja tych rozmów, uzupełniona do dwunastu tematów mitologicznych. Symbole mitów greckich, odczytane na nowo w oparciu o myśl Junga, uzmysławiają nam ich psychologiczną mądrość.

Tradycja grecka legła u podstaw nowożytnej kultury europejskiej, dlatego może być traktowana jako źródło zrozumienia duszy współczesnego Europejczyka, żyjącego w epoce techniki, wymiany kulturowej i światopoglądowej oraz konfrontacji z cywilizacją globalnego świata. Umysł starożytnych Greków ujmuje psychologiczne prawdy w formie symboli, których archetypowe znaczenie pozwala zrozumieć nie tylko uniwersalne duchowe wyzwania stojące przed człowiekiem w każdej epoce, ale także ułatwia analizę zjawisk kultury, w której dziś żyjemy.

Spis treści

Wprowadzenie: Dlaczego mity? (Zenon Waldemar Dudek)

Powrót do korzeni (Maja Jaszewska)

1. Prometeusz. Wizjoner i założyciel cywilizacji
2. Ikar. Wzlot ku niebu
3. Demeter i Kora. Idealna matka
4. Atena. Córka ojca
5. Ares. Mroczny wojownik
6. Afrodyta. Piękno i kobieca dusza
7. Herkules. Podróż bohatera
8. Medea. Czarownica
9. Orfeusz i Eurydyka. Miłość idealna
10. Dionizos. Wino i zmartwychwstanie
11. Zeus i Hera. Rodzina w komplecie
12. Asklepios i Chiron. Zraniony uzdrowiciel

Słownik archetypów i symboli
Bibliografia
Posłowie: Bogowie, mity i uczeni (Jerzy Prokopiuk)

O Autorach

Zenon Waldemar Dudek – psychiatra, kierował oddziałem dziennym terapii schizofrenii, a następnie odziałem dziennym chorób afektywnych (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 1989–1999). Asystent dyrektora ds. psychiatrii i ordynator oddziału leczenia nerwic młodzieży (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji w Zagórzu (1999–2000). Kierownik medyczny Centrum Psychoterapii i Rozwoju Indywidualnego (1994–2002).
Zajmuje się problemami psychologii głębi, psychologią Junga i inspiracjami jungowskimi w psychoterapii, psychologią marzeń sennych, psychologią kultury. W pracy terapeutycznej koncentruje się na głębinowej diagnozie osobowości, terapii kryzysów wieku dojrzewania i przełomu połowy życia. Założyciel i redaktor naczelny czasopisma „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”. Organizator ogólnopolskich konferencji jungowskich. Autor tomu wierszy „Na świat padają gwiazdy, planety, ludzie” (1985).

Maja Jaszewska – pedagog, animatorka kultury, dziennikarka. Autorka licznych wywiadów i artykułów publikowanych m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „W drodze”, „Przeglądzie Powszechnym”, „Zwierciadle”, „Sensie”, „Twoim Stylu”, „Polityce”, „Wysokich Obcasach”, „Elle”. W latach 2004–2011 redaktorka i autorka tekstów na łamach pisma religijno‑społecznego „Jednota”. Autorka książki W co wierzę?, będącej cyklem rozmów z wybitnymi ludźmi kultury i sztuki. Współpracowała przy publikacji polskiego wydania amerykańskiego bestsellera Hope Edelman Córki, które zostały bez matki i książki Laurence’a Freemana OSB Od pierwszego wejrzenia. Warszawianka od wielu pokoleń.