SingStar Rock Balladsto dziesiąta odsłona popularnej serii gier karaoke od Sony London Studio, będącego wewnętrznym oddziałem Sony Computer Entertainment Europe. Produkcja przynosi ze sobą trzydzieści nowych utworów i koncentruje się tym razem na balladach rockowych. Możemy więc dzięki niej zaśpiewać piosenki takich wykonawców jak Duran Duran („Ordinary World”), Queen („The Show Must Go On”), czy Avril Lavigne („I'm With You”). Mamy tu do czynienia zarówno z kawałkami nowymi, jak i starszymi, które na stałe zapisały się w historii muzyki.
Rozgrywka wSingStar Rock Balladsnie różni się zanadto od poprzednich części. Dalej w tle możemy oglądać teledyski poszczególnych utworów, a na dole ekranu pojawia się tekst, który musimy zaśpiewać w odpowiedniej tonacji. Pomagają nam w tym kolorowe paski, które znakomicie pokazują, czy śpiewamy za „wysoko”, czy też zbyt „nisko”. Gra oferuje kilka poziomów trudności, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno amatorzy niedzielnego śpiewania w gronie przyjaciół, jak i osoby mające do czynienia ze śpiewaniem na co dzień. Produkcja od Sony London Studio oferuje naturalnie oprócz trybu dla jednego gracza również multiplayer, w którym możemy rywalizować z drugą osobą lub też i współpracować z nią (kooperacja).
SingStar Rock Balladssprzedawany jest za połowę ceny normalnej, nowej gry na PS2 (ok. 100 zł) lub za dwa razy tyle w zestawie z dwoma mikrofonami, które są niezbędne do zabawy. Wybór wersji zależy więc od tego, czy posiadamy już którąś z poprzednich części tej serii, czy też mamy z nią do czynienia po raz pierwszy.