gra Rock Band na konsole Playstation 2.
Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty.
Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty. Deweloperzy skoncentrowali się głównie na trybie multiplayer dla maksymalnie czterech graczy. Osoby preferujące grę w pojedynkę mogą natomiast zająć się robieniem wirtualnej kariery scenicznej. Warto zaznaczyć, że bawiąc się wieloosobowo poszczególni uczestnicy wybierają sobie indywidualne stopnie trudności.
Każdemu muzykowi z kapeli został przyporządkowany, przypominający prawdziwy instrument kontroler. Nieco wbrew rzeczywistości, obaj gitarzyści robią użytek z tego samego wiosła, powstałego w oparciu o legendarny model Fender Stratocaster. Replika jest o 1/4 mniejsza od swojego pierwowzoru i posiada łącznie dziesięć przycisków, zintegrowanych kolorystycznie z gryfem.
Ogólna zasada obsługi kontrolera jest identyczna jak w przypadku Guitar Hero. Standardowo używa się przycisków w sąsiedztwie główki, a dodatkowa piątka po przeciwległej stronie gryfu przydaje się do solówek. Do tego dochodzi jeszcze m.in. pięciozakresowy przełącznik efektów gitarowych. Z kolei perkusiści grają na czterech "garach" przy pomocy drewnianych pałeczek. Bębny zostały wyposażone w pedał i umieszczone na statywie o regulowanej wysokości. Natomiast wokalista otrzymał do dyspozycji wysokiej jakości mikrofon, podłączany do konsoli poprzez USB.
Interfejs użytkownika jest stworzony na podobnej zasadzie, jak w przypadku cyklu GH. Po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają się sekwencje do zagrania dla pary gitarzystów, w środku biegnie ścieżka perkusisty, a na górze wyświetla się linia melodyczna i tekst dla wokalisty. W tle oglądamy natomiast nasz zespół z jego charakterystycznymi cechami. Można bowiem nie tylko nadać kapeli nazwę, ale też zaprojektować dla niej znak graficzny i ustalić wygląd każdego muzyka. Tworząc postaci wybieramy ich płeć, aparycję, a nawet temperament sceniczny. Do tego dochodzą jeszcze licencjonowane instrumenty i rozmaite dodatki (ubrania, biżuteria, tatuaże etc.) w czterech stylach – klasycznym, gotyckim, punkowym i metalowym.
Zaimplementowany repertuar muzyczny obejmuje właściwie całą dotychczasową historię rocka, czyli od przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych do początku XXI wieku. Na liście utworów znajdujemy np. Say It Ain't So (Weezer), Paranoid (Black Sabbath), In Bloom (Nirvana) i Won't Get Fooled Again (The Who).
Polecam.