Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Przetwornik do gitary akustycznej, Made in USA

15-06-2015, 8:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 350 zł      Aktualna cena: 200 zł     
Użytkownik cypherdid
numer aukcji: 5431711634
Miejscowość Bydgoszcz
Wyświetleń: 28   
Koniec: 15-06-2015 08:40:25

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.50 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Przedmiotem sprzedaży jest nowy przetwornik do gitary akustycznej. Jest to produkt ręcznie robiony przez małą manufakturę w USA. Przetworniki te głównie krążą wśród lutników i techników gitarowych. Ciężko je nabyć drogą prywatną. Sam na nie trafiłem dzięki znajomemu, który zajmuje się gitarami m.in. Glena Hansarda - laureata Oscara za muzykę.

 

 

Koncept tego typu przetworników znany jest i ceniony od lat. Firma K&K produkuję serię podobnych (ok. 110-130$), dostępnych dla wszystkich na zagranicznych rynkach. Oferowane tutaj pickupy są lepiej wykonane, z ciut lepszych materiałów. Każdy, kto ma gitarę brzmiącą jak dzwon, szuka najlepszych rozwiązań do nagłośnienia. Oto jedno z nich.


Sprawdź nagrania na youtube wpisując np. K&K Pure Mini. Jeżeli recenzje K&K przypadną Tobie do gustu, to tutaj sprzedawany przetwornik zrobi jeszcze lepsze wrażenie.

 

Pickupy mam w dwóch rozmiarach. Mniejszy, do dużych gitar dreadnought i jumbo, oraz większy, który łapie więcej "dołu", dedykowany dla gitar o mniejszych rozmiarach, również gitar klasycznych, lub zwyczajnie takich, które z pudła nie dają niskich tonów, a przydałyby się.

 

Chętnie odpowiem na pytania i doradzę.

Cena nie jest do negocjacji, sprzedaję je taniej niż za nie zapłaciłem. Zwyczajnie szkoda mi, żeby leżały i nie grały.

 

* Ilustracje są moją własnością.

 

Główne zalety tego rodzaju przetworników:

  • Stosunkowo łatwy montaż, można wykonać we własnym zakresie nie zlecając tego lutnikom.
  • Nie trzeba szlifować podstawki na mostku, tak jak w przetwornikach piezo, a tym samym modyfikować gitary.
  • Przetwornik można usunąć nie uszkadzając instrumentu i nie zmniejszając jego wartości.
  • Sygnał wyjściowy ma większe spektrum od piezo, są głośniejsze od innych pasywnych przetworników, również mniej szumią.
  • Bogatsze brzmienie, przetwarzane z drgań płyty wierzchniej gitary (drewna), a nie z wibracji na mostku, lub z drgań strun (magnetyczne przetworniki). Dźwięk wychodzący z piezo jest o kilka centów wyższy od tego, co odbieramy uchem "z pudła". Tutaj dostajemy to, co słyszymy.
  • Nawet bez preampa brzmi dobrze, montuję takie od paru lat, sam też korzystam z tego rozwiązania i nie wyobrażam sobie innego.