Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PRZENOŚNY ROUTER BEZPRZEWODOWY 3G

23-11-2014, 22:48
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 41 zł     
Użytkownik NIEZALEŻNY
numer aukcji: 4798101168
Miejscowość Lublin
Licytowało: 2    Wyświetleń: 216   
Koniec: 23-11-2014 22:28:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Tryb pracy: Access Point, Router, Repeater
Pasmo: 2,5 GHz
Dodatkowe funkcjonalności: Port USB
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

PRZENOŚNY ROUTER BEZPRZEWODOWY 3G



Zdjęcia przedmiotu

kliknij, aby powiększyć

Dodano 2[zasłonięte]014-11 23:48

Produkt AirLive N.Plug. Pomimo swych niewielkich rozmiarów po podłączeniu do zasilania urządzenie potrafi w ciągu kilku chwil stworzyć sieć bezprzewodową i przewodową z dostępem do Internetu. AirLive posiada bardzo poręczny kształt oraz wymiary i został skonstruowany w bardzo przemyślany sposób – w obudowie wielkości typowego zasilacza do routera znalazły się wszystkie niezbędne elementy sieci WiFi oraz Ethernet.

Zawartość opakowania jest typowa dla tej klasy urządzeń – adapter N.Plug, kabel sieciowy, dokumentacja oraz płyta z instrukcjami (niestety, brak instrukcji w języku polskim). W pudełku nie znajdziemy oczywiście zasilacza, ponieważ cała konstrukcja urządzenia została zawarta w obudowie wtyczki energetycznej. To oczywiście jeden z wielkich plusów urządzenia. Możemy je podłączyć w dowolnym miejscu mieszkania czy też zabrać w podróż bez obawy o nadmierne obciążenie bagażu i niewygodny transport.

Pstryczki przełączniczki
Na białej, estetycznie wykonanej obudowie znalazł się zasób diod, gniazd i przełączników. Frontowy panel to kontrolki stanu zasilania, sieci Internet, sieci WiFi (802.11bgn), a także status łącza WAN i LAN (10/100 Mbps). Dodatkowo router AirLive został wyposażony w mechanizm i przycisk WPS. W dolnej części zostały umieszczone przełącznik zasilania, a także dwa gniazda Ethernet (LAN2, LAN1/WAN). Odkręcana antena ze złączem RP-SMA pozwala na prostą modernizację, choć tej dołączonej do zestawu nie mamy nic do zarzucenia. Górna ścianka została przeznaczona na gniazdo USB oraz kolejny przełącznik umożliwiający ustawienie N.Plug w trzech różnych trybach: router, repeater, punkt dostępowy. Wspomniany port USB służy do podłączenia modemu USB 3G. By poznać szczegóły, warto się zapoznać z kilkoma scenariuszami prezentującymi możliwości zastosowań AirLive N.Plug.

Tryb routera
Umożliwia skonfigurowanie prostej sieci przewodowej i bezprzewodowej z dostępem do Internetu. By ustawić N.Plug w tryb routera, wystarczy włączyć urządzenie do gniazdka, podłączyć kabel do sieci WAN. Następnie podłączyć kabel sieci LAN do komputera lub połączyć się bezprzewodowo do niezabezpieczonej sieci WiFi o nazwie airlive. Standardowy adres do zarządzania AirLive to 192.168.1.253. Po zalogowaniu wita nas kreator, który prowadzi przez proces konfiguracji najważniejszych elementów urządzenia, czyli adresów IP LAN i WAN, sieci WiFi czy DNS-ów. Ciekawostką jest, że konfiguracja WiFi standardowo będzie miała włączone szyfrowanie WPA2-PSK, dlatego warto od razu ustalić hasło do sieci bezprzewodowej. Dzięki temu mamy od razu zabezpieczoną sieć bez konieczności przechodzenia do menu zabezpieczeń. Jak na prawdziwy router przystało, N.Plug oferuje całkiem pokaźną gamę opcji konfiguracyjnych. To m.in. filtrowanie portów, adresów IP, MAC czy URL. Bez problemu przekierujemy porty oraz ustawimy strefę DMZ. Posiadacze publicznego dynamicznego adresu IP będą mogli skorzystać z opcji DDNS pozwalającej na przydzielenie stałej nazwy do naszego routera.

Najciekawszym rozwiązaniem jest jednak możliwość ustawienia wielu nazw sieci SSID i konfiguracji dostępu do nich. To doskonały sposób na stworzenie aż czterech sieci gościnnych (np. dla znajomych, z blokadą przeglądania zasobów lokalnych). Jest to funkcjonalność rzadko spotykana nawet w bardzo drogich routerach domowych. Kolejną ciekawą funkcją przydatną dla osób posiadających rozbudowaną sieć będzie możliwość ustawienia wirtualnych sieci VLAN. Na koniec dochodzi jeszcze tryb WDS, który pozwala rozszerzyć zasięg sieci, a także rozbudowany mechanizm ochrony DoS oraz QoS pozwalający na odpowiednie regulowanie ruchu sieciowego i przydział pasma dla komputerów i usług.

AirLive N.Plug  w trybie routeraAirLive N.Plug  w trybie repeater

Tryb repeatera
To rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem zbyt słabego sygnału sieci bezprzewodowej w mieszkaniu lub domu. Tryb powtarzacza pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci WiFi. W prosty sposób i bardzo tanim kosztem można poprawić jakość i pokrycie siecią danego terenu. Dodatkowym atutem jest także możliwość podłączenia urządzeń pod port LAN N.Plug-a. Dzięki temu AirLive może pracować w kolejnym trybie jako klient (rodzaj bezprzewodowej karty sieciowej). Jego konfiguracja przebiega podobnie jak w przypadku repeatera. Urządzenie będzie pozwalało na dostęp do sieci poprzez port LAN, a medium transmisyjnym będzie stworzony link pomiędzy routerem a AirLive.

 

Tryb punktu dostępowego 
Dzięki pracy w trybie AP AirLive umożliwia stworzenie bezprzewodowego punktu dostępowego w istniejącej sieci kablowej. To bardzo dobry sposób na wyposażenie sieci LAN w sieć WiFi. Przydzielaniem adresów IP i zarządzaniem połączeniami będzie w dalszym ciągu zajmował się istniejący router przewodowy. W tym celu należy przełączyć przełącznik sprzętowy ustawić w pozycji AP.

AirLive N.Plug

Tryb współdzielenia łącza 3G
To jedna z najbardziej pożytecznych funkcji N.Plug. Idealnie nadaje się do rozbudowy sieci opartej na modemie USB 3G. Z pewnością ułatwi on współdzielenie łącza komórkowego w domowej sieci. Po zalogowaniu się do panelu Web wchodzimy do zakładki Internet Settings i ustawiamy typ łącza WAN na USB3G. Następnie pozostaje nam wybranie kraju oraz predefniowanych ustawień operatora GSM. Dzięki temu nasz modem USB oraz AirLive stanowią doskonały punkt wyjściowy do stworzenia domowej sieci opartej o łącze komórkowe. N.Plug obsługuje blisko 400 różnych modeli modemów USB (m.in.: Huawei, ZTE, Sierra Wireless, Option czy Novatel).

W praktyce
AirLive N.Plug bardzo sprawnie radzi sobie w pracy w sieci lokalnej. Wysycenie łącza aplikacją iperf pozwoliło na osiągnięcie wyników na poziomie 44–49 Mbps pomiędzy komputerem podłączonym do sieci bezprzewodowej i przewodowej. Z kolei wymiana plików umożliwiała osiągnięcie transferów na poziomie 36–41 Mbps. W przypadku tej klasy urządzenia to bardzo dobre wyniki.

Pokrycie zasięgiem 60-metrowego mieszkania jednokondygnacyjnego też nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dołączona do zestawu antena zapewnia odpowiedni sygnał sieci bezprzewodowej w całym mieszkaniu. W testach AirLive został celowo umieszczony obok źródła zakłóceń w postaci innego routera. Jak widać na załączonej grafice, zasięg oraz poziom sygnału stoją na bardzo dobrym poziomie.

Poziom sygnalu w AirLive N.Plug


Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i niepozornego wyglądu AirLive N.Plug zaskakuje swoimi możliwościami i wydajnością. Implementacja kilku trybów pracy i niezwykle prosta konfiguracja, wraz z doskonałą instrukcją, stanowią ogromny plus urządzenia. Spore możliwości konfiguracyjne i niewygórowana cena (w granicach 170–180 zł) stanowią bardzo dobrą propozycję dla użytkowników, którzy chcą zbudować prostą, a jednocześnie konfigurowalną domową sieć bezprzewodową opartą na stałym lub mobilnym łączu internetowym.

 

 

WPS (Wi-Fi Protected Setup) – mechanizm podłączenia do sieci WiFi bez konieczności znajomości haseł – oferuje możliwość uwierzytelniania za pomocą kodu PIN, naciśnięcia przycisku, zbliżenia urządzeń lub przeniesienia ustawień poprzez klucz USB. Powszechnie stosowane są dwie pierwsze metody.