Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PRZEJŚCIE ZAKŁADU PRACY NA INNEGO PRACODAWCĘ

08-03-2012, 0:10
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 76.70 zł     
Użytkownik proksiegarnia
numer aukcji: 2106698797
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 20    Wyświetleń: 8   
Koniec: 08-03-2012 17:51:46

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Untitled Document

Przesylki realizujemy za posrednictwem:

oraz firmy kurierskiej:


Nie prowadzimy odbiorów osobistych!

Klikajac "Kup teraz", akceptujesz regulamin aukcji zawarty w zakladce "O mnie".

Numer konta znajda Państwo w zakladce "O mnie".


  Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę



Publikacja zawiera wnikliwe i wszechstronne omówienie dyrektywy 2001/23/WE o ochronie praw pracowniczych w przypadku przejęcia przedsiębiorstwa, zakładu lub części przedsiębiorstwa lub zakładu. W książce przedstawiono zagadnienia materialnoprawne związane z zakresem ochrony praw osób objętych przepisami dyrektywy.
Są one analizowane na podstawie przepisów prawa unijnego, poglądów doktryny, bogatego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Trybunału EFTA oraz stanowisk rzeczników generalnych. Wskazana problematyka przedstawiona została także w odniesieniu do przepisów polskich, w szczególności zawartych w kodeksie pracy oraz ustawie o związkach zawodowych. W szerokim zakresie przedstawiono orzecznictwo Sądu Najwyższego.
Autorka omawia warunki przejścia przedsiębiorstwa (zakładu), koncentrując się na zagadnieniach związanych
w szczególności z podstawami prawnymi przejścia oraz kryteriami decydującymi o zachowaniu tożsamości przedsiębiorstwa (zakładu). Wiele uwagi poświęca problematyce zakresu praw pracowniczych podlegających ochronie w przypadku zmiany pracodawcy.
W odróżnieniu od innych publikacji związanych z tematyką przejścia zakładu pracy w książce podjęto próbę rozważenia tych zagadnień w ujęciu prawa europejskiego.
Opracowanie adresowane jest zarówno do pracowników naukowych, studentów prawa, jak i do przedstawicieli praktyki: sędziów, adwokatów, radców prawnych.

Stan prawny na 1 lipca 2011 roku



Oprawa: Twarda
Format: 13.0x20.5cm
Ilość stron: 344
Rok wydania: 2011