Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Przejście do Europy Middelaar MYŚL POLITYCZNA

13-05-2014, 10:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49.90 zł     
Użytkownik AntykwariatSowa
numer aukcji: 4207314292
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 2   
Koniec: 13-05-2014 10:18:41

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2010
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt

47-400 Racibórz, ul. Długa 23
NIP: 639 [zasłonięte] 57
Numer zezwolenia: UM Racibórz Z/91/1991
e-mail: [zasłonięte]@ksiegarniasowa.pl
tel. kom. 601 [zasłonięte] 409
tel. 32 [zasłonięte] 13
fax. 32 [zasłonięte] 71

Bezpłatne punkty odbioru

RACIBÓRZ
ul. Długa 23 - [zasłonięte]@ksiegarniasowa.pl

RYBNIK
ul. Sobieskiego 24 - [zasłonięte]@ksiegarniasowa.pl

ŻORY
ul. ks. Klimka 3 - [zasłonięte]@ksiegarniasowa.pl

GLIWICE
ul. Wieczorka 22 - [zasłonięte]@ksiegarniasowa.pl

Przejście do Europy
Luuk Middelaarwydawnictwo Aletheia
stron 466

Luuk van Middelaar (ur. 1973) jest prawdziwą gwiazdą holenderskiej, a może i europejskiej myśli politycznej. Studiował filozofię i historię w Groningen i Paryżu, a za swój debiut książkowy "Politicide" (1999), co można by oddać jako "Politykobójstwo" (dokonane zdaniem autora przez francuskich filozofów), otrzymał między innymi prestiżową nagrodę Prix de Paris. W 2009 roku został członkiem gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya.

"Przejście do Europy" jest imponującą monografią procesu integracyjnego w Europie, którego zwieńczenie w naszych czasach przybrało postać Unii Europejskiej. Fascynująca opowieść o postawach polityków poszczególnych państw i o grach dyplomatycznych w trakcie tego procesu po 1945 roku ma w tej książce głębokie podłoże filozoficzne.
Autor opowiada intelektualną historię Europy: analizuje zmiany stosunku do podstawowej kwestii, czym jest taki jednoczący się kontynent, na jakiej umowie społecznej się opiera, skoro jest związkiem państw, a nie obywateli.

Dla takiej Europy fundamentalne są dylematy eksponowane przez Middelaara: z jednej strony jednomyślność (a zatem dobrowolność, prawo weta), a z drugiej prawo większości (a zatem pewna suwerenna struktura zdolna narzucać swoją wolę członkom).
Jaka jest "publiczność" europejskiej wspólnoty, na ile odmienna od poszczególnych publiczności państwowych i na ile tą odmiennością zainteresowana? Dochodzenie do Europy było i ciągle jeszcze jest trudne. Książka Middelaara, pełna pasji, ale i dystansu, znakomicie pozwala rozeznać się w tych trudnościach.

-->

Przejście do Europy Middelaar MYŚL POLITYCZNA