Witam sprzedam śliczny zestaw przedwojenny art deco deserowo-sałatkowy sygnowany znakiem z lat dwudziestych, zestaw pochodzi z czeskiej manufaktury Braci Benedikt założonej w 1883r. Zestaw składa się z dużej patery i 6 talerzyków deserowych, kolor ecru,ciekawa sześciokątna forma, piękny motyw kobiet pracujących w zbożu nakładany technika sitodruku, średnica małych talerzyków 16cm,dużej patery 27cm,
polecam i zapraszam na inne moje aukcje,
tel 698[zasłonięte]307, gg[zasłonięte]91243
Fabryka porcelany założona przez braci Benedikt w 1883 r. Do 1918 roku nosiła nazwę Gebrüder Benedikt. Wówczas kupili istniejącą od 1890 roku fabrykę Britannia Porcelain Works, Moser Brothers. Połączyli oba zakłady i zmienili nazwę na Vereinigte Porzellanfabriken Meierhöfen, vorm. Gebr. Benedikt.
Fabryka kilkakrotnie padała ofiarą pożarów (stąd nazywana była "Brennedikt"). W tym czasie produkowała porcelanę użytkową i luksusową, wzór cebulowy. W 1913 zatrudniała ok. 400 pracowników, a w 1930 już 1000.