Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Prussica - Artykuły wybrane z lat 1[zasłonięte]965-19

03-03-2015, 19:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 90 zł     
Użytkownik goodmoney_pl
numer aukcji: 5115161270
Miejscowość Wysyłka
Wyświetleń: 2   
Koniec: 03-03-2015 18:16:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2005
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
Prussica - Artykuły wybrane z lat 1[zasłonięte]965-19 - Tom I i II
Autor: Jan Powierski
Wydawnictwo: Muzeum Zamkowe w Malborku
Ilość stron: 463 i 640
Komplet jest nowy i nieużywany - stan bardzo dobry

1. TOM I SPIS TREŚCI: Najdawniejsze nazwy etniczne z terenu Prus i niektórych obszarów sąsiednich – Kształtowanie się granicy pomorsko-pruskiej w okresie od XII do początku XIV w. (część I) - Kształtowanie się granicy pomorsko-pruskiej w okresie od XII do początku XIV w. (część II) – Nadrowia – Natangia – Na marginesie najnowszych badań nad problemem misji cysterskiej w Prusach i kwestią Santyra – Pogezania – Pomezania – Prusowie, Prusy – Bogini Kurko i niektóre aspekty społeczno-gospodarcze wierzeń pruskich – Sambia – Sasinowie – Skalowia – Sudawowie – Z najnowszych badań nad rolą środowiska geograficznego w dziejach północno-wschodnich ziem Polskich w średniowieczu – Indianie a Prusowie. Uwagi o celowości badań porównawczych (Na marginesie najnowszych badań historyków radzieckich) – Warmia – Wiskiauty – Witland – Pierwszy tom nowego słownika języka pruskiego – Goryń. Z badań nad słowiańską przeszłością Pomezanii – Wznowiony Bruckner – Drugi tom słownika języka pruskiego – Żmudź – Czynniki warunkujące rozwój polityczny ludów zachodniobałtyckich.

2. TOM II SPIS TREŚCI: Przekaz Dusburga o najazdach pruskich i przejściowej okupacji ziemi chełmińskiej – Hugo Butyr. Fragment stosunków polsko-niderlandzkich w XII wieku – Chronologia początków Malborka – Sprawa Prus i Jaćwieży w polityce zakonu krzyżackiego i książąt polskich w okresie po ugodzie włocłwaskiej z 4 VIII 1257 roku – Książęta polscy i zakon krzyżacki a problem bałtyjski w okresie od schyłku 1258 do połowy 1260 roku – Polityka bałtyjska książąt polskich w połowie XIII wieku (koncesje Inocentego IV) – Wybuch II powstania pruskiego a stosunki między zakonem krzyżackim i książętami polskimi (1[zasłonięte]260-12) – Kazimierz Kujawski a poczatki rywalizacji o ziemie zachodniobałtyjskie (do 1247 r.) – Świętopełek gdański i Kazimierz Kujawsko-Łęczycki w rywalizacji z zakonem krzyżackim o ziemie bałtyckie w latach 1250 – połowa 1252 – Stanowisko polityczne książąt polskich wobec ludów bałtyjskich i zakonu krzyżackiego w okresie nasilenia najazdów litewskich (1[zasłonięte]261-12) – Książę kujawski i łęczycki Kazimierz a zakon krzyżacki w latach 1[zasłonięte]248-12 – Żuława Kwidzyńska i jej zaplecze osadniczo-własnościowe w Pomezanii na Pojezierzu Iławskim w średniowieczu (w świetle źródeł pisanych) – Początek walk Krzyżaków o panowanie nad Zalewem Wiślanym i założenie Elbląga – Krzyżackie podboje ziem Nad Zalewem Wiślanym a Lubeczanie (od założenia miasta Elbląga do pierwszej lokacji miasta Braniewa) – Bałtowie i ich relacje z Polską do końca XII wieku (na tle stosunków w strefie bałtyjskiej).


Prussica - Artykuły wybrane z lat 1<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>965-19