Zestaw:
Stacja bazowa Proxim Tsunami BSU zintegrowana z anteną 23dBi (umożliwia obsługę do 250 stacji klienckich)
Stacja kliencka Proxim Tsunami RSU zintegrowana z anteną 23dBi
Gwarancja 1 miesiąc.
Wystawiamy faktury VAT
Wysyłka w 24 godziny od zaksięgowania środków
lub
zadzwoń i umów się na odbiór osobisty:
602 [zasłonięte] 757Zestaw przez długi okres leżał na półce jako zapasowy i zaginął oryginalny zasilacz. W zamian za to dołączam zamiennik firmy 3COM.
Tsunami MP.11a jest systemem o topologii punkt - wielopunkt do budowy rozległych sieci bezprzewodowych. Operuje na wolnym od opłat licencyjnych paśmie 5.47 - 5.725 GHz, gdzie dozwolona jest emisja z mocą do 1 W E.I.R.P. W tym paśmie jest wymagana automatyczna selekcja kanału pracy (rozporządzenie 1162 Ministra Infrastruktury z dn. 06.08.2002 uwalniające pasma radiowe od opłat licencyjnych), której stosowanie znacznie ogranicza możliwość celowego lub niezamierzonego zakłócania się wzajemnego sieci radiowych opartych legalne systemy radiowe. Stacja bazowa po uruchomieniu skanuje całe dostępne pasmo i automatycznie wybiera wolny kanał. Tsunami MP.11a w wersji R (Ruggedized) posiada hermetyczne obudowy zewnętrzne, przystosowane do montażu na zewnątrz budynków, np. bezpośrednio na maszcie. Składa się z Stacji Bazowej (BSU-R - wymaganej w każdej topologii), Stacji Klienckiej (SU-A), która jest wersją SU, posiadającą złącze do przyłączenia anteny zewnętrznej, oraz Zintegrowanej Stacji Klienckiej (SU-R), która jest wersją stacji SU, zintegrowaną z anteną dualnej polaryzacji o zysku energetycznym 23 dBi. Stacja odbiorcza RSU nie występuje w wersji R. Wersja zewnętrzna jest przystosowana do pracy w zakresie temperatur od -33 do +60 stopni Celsjusza.
Tsunami MP.11a w wersji "R" z zewnetrzną obudową jest w pełni zgodne z wersją wewnętrzną MP.11a. Urządzenia te będą współpracować ze sobą w sieci radiowej. Stacja Bazowa systemu MP.11a R po starcie skanuje cały zakres radiowy i automatycznie ustawia się na wolnym kanale pracy; Stacje Klienckie dostosowują się automatycznie do swojej Bazy. W paśmie 5,47 - 5,725 GHz jest 11 niezakłócających się kanałów radiowych, na każdym mogą pracować stacje bazowe (BSU-R), każda obsługując do 250 stacji klienckich (SU-A i/lub SU-R). Urządzenia wewnętrzne mogą pracować z zewnętrznymi i odwrotnie. System MP.11a przeznaczony jest dla wielu zastosowań takich jak: transmisja danych, szerokopasmowy dostęp do internetu czy monitoring. Umożliwia też w prosty sposób rozszerzenie sieci lokalnej, tworząc sieć radiową o zasięgu ok 12 km, w promieniu od stacji bazowej. Wersja zewnętrzna Tsunami MP.11a R umożliwia osiąganie większych zasięgów od wersji MP.11a z uwagi na eliminację długich kabli niskostratnych, silnie tłumiących sygnał 5GHz. Tsunami posiada europejski Certyfikat Zgodności wydany przez ETSI.
- częstotliwość pracy: 5.47-5.725 GHz
- efektywny transfer: ok. 36 Mbps (TDM)/kanał
- ilość kanałów: 11, kanały niezakłócające się wzajemnie
- zasięg komórki: do ok. 12 km
- kontrola mocy emitowanej z krokiem co 3 dB (TPC)
- dynamiczna selekcja kanału pracy (DFS)
- dynamiczna selekcja prędkości pracy oparta na analizie jakości sygnału (DDRS)
- system może pracować bez pełnej widoczności optycznej (NLOS - odbicia sygnału)
- zarządzanie pasmem: symetryczne i asymetryczne
- bezpieczeństwo: enkrypcja AES, wzajemna autoryzacja stacji odbiorczych w RADIUS, MD-5 CHAP, Access Control List
- protokół: WORP - Wireless Outdoor Router Pooling, własny protokół Proxim
- zasilanie: zasilacz PoE w zestawie, wbudowany przełącznik do kasowania konfiguracji (software reload)
- Zasilacz PoE jest dostarczany z każdym urządzeniem Tsunami MP.11a R. Jest on zgodny ze standardem 802.3af i może być stosowany do zasilania innych urządzeń zgodnych ze wspomnianym standardem, ale standardowe zasilacze PoE 802.3af nie mogą być stosowane do zasiania zewnętrznych wersji Tsunami MP.11a R. Jest to spowodowane wymaganiami prądowymi obudowy zewnętrznej, której temperatura wewnętrzna jest regulowana poprzez ogniwo Peltiera, odpowiedno do sytuacji chłodzące lub ogrzewające wnętrze Tsunami. Zasilacz PoE ma wbudowany przełącznik "reload", kasujący konfigurację i przywracjący ustawienia fabryczne urządzenia.
- Dynamiczna negocjacja prędkości pracy na podstawie sygnału radiowego (DDRS). Funkcja ta umożliwia automatyczny wybór prędkości transmisji w trakcie pracy systemu, dzięki czemu administrator nie musi zmieniać jej manualnie przy zmiennych warunkach radiowych w eterze. Każdej stacji klienckiej SU-A/SU-R zostaje przypisana własna prędkość, zależnie od jakości sygnału. Funkcja nie jest niezwykle przydatna przy wielu stacjach przyłączonych do jednej bazy. Roaming stacji oraz redundancja stacji bazowych. System umożliwia również roaming stacji SU-R/SU-A pomiędzy stacjami bazowymi, mobilne stacje SU mogą się przemieszczać z prędkością do 200 km/h. W przypadku awarii głównej stacji bazowej stacje klienckie mogą zostać przełączone do innej stacji bazowej, o ile zapasowa stacja BSU lub BSU-R znajduje się w ich zasięgu. Tryb bridge oraz router. Tsunami MP.11a może pracować w dwóch trybach: bridge oraz router. W pierwszym z nich, stacja bazowa i kliencka są niewidoczne i pełni funkcję klasycznego mostu radiowego między sieciami LAN. W drugim trybie Tsunami MP.11a pełni rolę bezprzewodowego routera (obsługa RIPv1 i v2). Stacja klienckie SU/RSU mogą pracować jako router z funkcją translacji adresów NAT, a także pełnić funkcję serwera DHCP. Obsługa grup stacji klienckich. Jedna stacja bazowa BSU/BSU-R Tsunami MP.11a może obsługiwać transmisję danych pomiędzy 250 stacjami klienckimi (wszystkie rodzaje: SU-R, SU-A, SU, RSU). Umożliwia również blokowanie komunikacji pomiędzy poszczególnymi stacjami klienckimi, przez co użytkownicy stacji nie mogą komunikować się ze sobą. Gwarantuje to utrzymanie wysokiej przepustowości oraz zachowanie prywatności transmisji. Można stworzyć do 16 grup stacji klienckich, które mogą komunikować się ze sobą, tworząc "podgrupy", analogicznie do segmentowania sieci z wykorzystaniem protokołu VLAN. Ułatwione uruchamianie systemu w terenie. Uruchomienie systemu w terenie jest łatwiejsze dzięki narzędziu "Antenna Alignment". Wyświetla ono dane o poziomie sygnału (z szybkością odświeżania poniżej 1 sec.) na ekranie laptopa podłączonego do stacji poprzez Telnet lub połączenie terminalowe RS-232. Narzędzie to ułatwi osobom instalującym urządzenia, optymalne ustawienie anten. Oprócz tego po włożeniu konektora RS do portu włącza się akustyczna sygnalizacja wizowania anten: stacje wydają dźwiękowy, pulsujący sygnał, którego siła i częstotliwość pulsowania narastają i maleją wraz z odbieranym sygnałem.
Funkcjonalności dostępne tylko w wersji zewnętrznej MP.11a R:
- logowanie temperatury wewnętrznej urządzenia (przy interwale 5 min. zapis obejmuje 2 doby)
- akustyczne sygnalizowanie dopasowania anten
- diody LED, sygnalizujące pracę na samym urządzeniu oraz na umieszczonym wewnątrz budynku zasilaczu PoE
- WORP No Sleep Mode; w normalnej sytuacji stacje SU nie mające niczego do przesłania są "usypiane", w celu zmaksymalizowania przepustowości dla pozostałych, ma to jednak wpływ na opóźnienia przesyłania pakietów (np. dla aplikacji voice) ze względu na "budzenie" stacji. Administrator systemu ma możliwość decydowania , które ze stacji SU nigdy nie będą "usypiane"
- dodatkowe poziomy mocy emitowanej umożliwiające dokładniejsze dopasowanie do każdego rodzaju zewnętrznych anten
- obsługa nowej wersji protokołu AES-CCM: Counter Mode Encryption with Cypher Block Chaining Message Authentication Code
- Obsługa węższych od standardowych 20MHz kanałów: 10 i 5MHz. Funkcjonalność niezwykle przydatna przy aplikacji wymagającej bardzo dobrego pokrycia obszaru sygnałem radiowym, co oznacza dużą ilość stacji bazowych w jednej lokalizacji - zamiast 11 można uzyskać wówczas maksymalnie 46 kanałów o szerokości 5MHz. Węższy kanał oznacza oczywiście mniejsza przepływność. Roaming mobilnych stacji SU może działać tylko pomiędzy bazami operującymi na kanałach tej samej szerokości.
- Stosowany w Tsunami MP11.a protokół WORP znacznie różni się od 802.11 stosowanego w sieciach Wireless LAN 802.11: jest znacznie bardziej wydajny, umożliwia sterowanie przepustowością oraz eliminuje problem ukrytych stacji. Stacja bazowa (BSU) kolejno odpytuje wszystkie swoje Stacje Klienckie o żądania dostępu do medium, dzięki czemu nie występuje zjawisko rywalizacji o medium, znane z protokołu 802.11. Pooling (kolejne odpytywanie stacji klienckich) zapewnia stały dostęp do medium każdej ze stacji, która w określonych czasie prześle do bazy zbuforowane pakiety. Stacje nie mające nic do przesłania są "usypiane", a stacjom mającym długą kolejkę pakietów do przesłania są przyznawane dodatkowe okna czasowe. Pełny opis protokołu jest dostępny w osobnym dokumencie, dostępnym w sekcji "pliki".