Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Propolis, kit pszczeli 50g

14-05-2014, 9:29
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 17 zł     
Użytkownik apipol24
numer aukcji: 4239825797
Miejscowość Szprotawa
Zostało sztuk: 5    Wyświetleń: 1   
Koniec: 13-06-2014 09:18:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Propolis, kit pszczeli 50 g

 

100% naturalny propolis oczyszczony z własnej pasieki.

 

 

 

Propolis

Propolis, zwany także kitem pszczelim, jest używany przez pszczoły do wewnętrznego uszczelniania ula. Ma on stanowić ochronę przed najdrobniejszymi patogenami, jak bakterie czy grzyby. Sprawdza się w tym zadaniu doskonale, gdyż posiada ogromne właściwości bakteriobójcze. Polecany osobom często zapadającym na grypę.

Propolis należy stosować w postaci nalewek, ale przed ich spożyciem warto skonsultować się z lekarzem, gdyż może on wywoływać uczulenia. Jeżeli dermatolog takiego nie stwierdzi można stosować kit pszczeli bez przeszkód i z pożytkiem dla zdrowia. Można też samodzielnie sprawdzić czy nie ma się uczulenia, poprzez posmarowanie skóry na przedramieniu. Jeśli po kilku godzinach nie wystąpi zaczerwienienie, można propolis stosować zewnętrznie i wewnętrznie.

Typowa nalewka propolisowa składa się ze 150 mililitrów wody, 50 gramów propolisu i 350 mililitrów spirytusu etylowego. Po około trzech tygodniach i codziennym mieszaniu, nalewkę należy przecedzić. Tak przyrządzona nadaje się do spożycia. Osobom często chorującym na grypę, przeziębienia, nieżyt nosa oraz anginę zaleca się przyjmowanie 20 kropli na łyżeczce cukru, trzy razy dziennie. Nalewkę można także dodawać do herbaty w proporcjach 30 kropel na jedną szklankę lub, szczególnie przy zapaleniu gardła oraz tchawicy, 50 kropel na szklankę wywaru z rumianku, jednak ta forma jest przeznaczona jedynie do płukania gardła.

Propolis jest skutecznym lekarstwem na parodontozę oraz zapalenie dziąseł. Najbardziej efektywnym sposobem stosowania będzie wtedy żucie kulki propolisu, tak jak robi się to z gumą (i jak robiono już w starożytnym Egipcie). Cierpiącym na stany zapalne żołądka poleca się picie herbaty z 30 kroplami nalewki propolisowej około pół godziny przed posiłkiem.

Inne zastosowania propolisu:

  1. Przy stanach zapalnych, nawet z występowaniem gorączki, 3 x dziennie 30 kropli nalewki propolisowej.
  2. Przy stanie zapalnym gruczołu krokowego (prostacie) przyjmujemy 1 x dziennie 30 kropli.
  3. Przy chorobie nadciśnieniowej 1 x dziennie 30 kropli, aż do unormowania ciśnienia.
  4. Przy zapaleniu nerek i wątroby 2 x dziennie po 40 kropli w 100 ml wody, co drugi dzień.
  5. W okresie klimakterium kobiety powinny zażywać 1 x dziennie 10 kropli.
  6. Przy owrzodzeniach żołądka i jelit oraz guzach, na czczo należy popijać mieszaninę 100 ml ciepłego mleka z dodatkiem 40 kropli nalewki propolisowej.
  7. Przy anginie, katarze, zapaleniu gardła oraz przeziębieniach, a także w celach profilaktycznych w okresie zagrożenia tymi chorobami, przepłukujemy gardło roztworem 40 kropli nalewki propolisowej i 200 ml ciepłej wody, a także popijamy roztwór kilkukrotnie w ciągu dnia.
  8. Przy bólach żołądka pijemy 100 ml ciepłej wody z dodatkiem 50 kropli.
  9. W przypadku gruźlicy: 3 x dziennie 30 kropli na łyżeczkę cukru, a ponadto 2 x w tygodniu inhalacje ze 100 kropli nalewki propolisowej i 0,25 litra wrzącej wody.
  10. Przy objawach grzybicy skóry i egzemie, miejsca zaatakowane (np. pomiędzy palcami stóp) delikatnie smarujemy nalewką propolisową.
  11. Przy wszelkich ranach i uszkodzeniach skóry delikatnie smarujemy nalewką. Jeżeli alkohol zbyt drażni, można zastosować maść propolisową.
  12. Na trudno gojące się rany i odleżyny, używamy propolisu w następujący sposób: miejsca obolałe zmywa się naparem z ziela rzepiku pospolitego, a następnie smaruje kilkakrotnie nalewką propolisową. Rana powinna obeschnąć.
  13. Przy oparzeniach, szczególnie pierwszego stopnia, należy kilkakrotnie smarować nalewką propolisową. W wyniku tego nie występują pęcherze.
  14. Na odciski (nagniotki) i zgrubienia skóry, należy przed spaniem przykładać małe tamponiki nasycone roztworem propolisu (uwaga na pościel - można pobrudzić). Na dzień stosować maść propolisową z dodatkiem kwasu salicylowego.
  15. Przy podrażnieniach po goleniu, skórę twarzy nacieramy roztworem sporządzonym z 40 - 50 kropli nalewki propolisowej i 100 ml ciepłej wody.
  16. Przy paradontozie, ropieniu dziąseł, 3 x dziennie przecierać dziąsła tamponem nasyconym roztworem propolisu lub płukać 10 kroplami na kieliszek wody.