Vi-LAB jest pierwszym z rodziny urządzeń integrujących w sobie cztery przyrządy: programator pamięci, emulator czasu rzeczywistego (REAL TIME), analizator logiczny i tester. Projektując go staraliśmy się myśleć kategoriami naszych klientów - jak największa uniwersalność i prostota obsługi, jak najmniejszy rozmiar i cena. Podczas pracy inżyniera najważniejsze jest uruchomienie lub naprawa urządzenia w jak najkrótszym czasie. Ilość obsługiwanych układów ma znacznie drugorzędne. Elastyczność zastosowań zapewnia maksymalny zysk.
Vi-LAB nie ma odpowiednika wśród produkowanych obecnie urządzeń. Integruje w sobie cztery funkcje niezbędne podczas procesu uruchamiania i naprawy urządzeń. Emulator pozwala przetestować urządzenie podczas pracy w czasie rzeczywistym, programator zapisuje efekty testów do pamięci, analizator pozwala wychwycić błędy w układzie, tester umożliwia odrzucenie uszkodzonych układów. Połączenie w jednym urządzeniu tak wielu możliwości wymagało od nas zmiany dotychczasowego sposobu projektowania. Postawiliśmy na najnowocześniejszą technikę. Vi-LAB zbudowany jest w oparciu o układy amerykańskiego potentata technologii FPGA firmę Xilinx. Zastosowaliśmy pięć chipów rodziny Spartan II i XC95. Efekt to software-owy rekonfigurowalny rdzeń z 2 procesorami RISC 50Mips. Całość taktowana zegarem 100MHz. Elektronika rdzenia FPGA jest konfigurowana z poziomu oprogramowania. Oznacza to, że przy UPGRADE oprogramowania jesteśmy w stanie zmienić całe logiczne wnętrze urządzenia. Vi-LAB stanowi prawdziwy przełom w technice budowy programatorów.
Vi-LAB jest idealnym rozwiązaniem dla serwisów i laboratoriów. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez port drukarkowy w trybie ECP. Oprogramowanie na platformę Windows oparte jest na module obsługi języka ISPA. Wszystkie algorytmy programowania układów bazują na kodzie ISPA. System wspomaga projektowanie i edycję algorytmów przez wbudowany edytor i moduł Debugera. Tego typu podejście do koncepcji obsługi umożliwia użytkownikowi samodzielne tworzenie i edycję algorytmów do nowych układów. Obecnie system ma wbudowany suport do około 1400 układów. Do obudów typu DIL nie są wymagane żadne adaptery. Do pozostałych stosowane są przystawki uniwersalne 1:1.
Emulator czasu rzeczywistego umożliwia podglądanie aktywności uruchamianego urządzenia. Użytkownik ma możliwość edytowania zawartości pamięci pod dowolnymi adresami i oglądania wyników. Obecnie dostępne na rynku emulatory REAL TIME są urządzeniami wyjątkowo kosztownymi, dostępnymi jedynie dla wąskiej grupy fachowców. Wprowadzenie Vi-LAB-a udostępnia tą technikę także naszym klientom.
Analizator logiczny pozwala na rejestrację 16 sygnałów logicznych z częstotliwością do 50MHz. Pojemność pamięci umożliwia zapis 500000 słów.
Parametry:
Programator
Obsługa około 1400 układów
Komunikacja poprzez port równoległy tryb ECP. Auto detekcja połączenia.
Zasilanie +12V 1,2A stabilizowane. Dołączony zasilacz impulsowy.
Napięcia zasilające VCC, VPP cyfrowo regulowane przetwornikami DAC 12bit.
Cyfrowa detekcja przeciążeń, wyłączenie ZIF. Regulowany próg zadziałania od 100mA do 500mA.
Kontrola napięć zasilania, programujących i sterujących przetwornikiem analogowo-cyfrowym 12Bit.
Autokalibracja i samotestowanie systemu.
Zakres VCC 1,8V-6,8V rozdzielczość 5mV.
Zakres VPP 11,8V-27V rozdzielczość 10mV.
Pełne wsparcie dla technologii 2,5V. Zmienny poziom Hi sygnałów - 2,5V-3V-5V. Zasilanie od 1,8V.
Automatyczne testowanie kontaktu układu z podstawką programatora.
Podstawka ZIF DIP 48Pin 0,6"-0,3"
Przycisk funkcyjny na obudowie. Przypisywanie funkcji.
Adaptery do obudów SMD w formacie 1:1 uniwersalne
Duża wydajność systemu
Przykładowe czasy odczytu i programowania pamięci