Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Program ochrony materiału szkółkarskiego roślin

15-01-2015, 0:34
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 20 zł     
Użytkownik agroswiat_pl
numer aukcji: 4963274137
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 15-01-2015 00:33:48

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt

Kontakt

E-mail: [zasłonięte]@agroswiat.pl

Telefony:

22[zasłonięte]226-67

512-[zasłonięte]-991

[zasłonięte]500-4567

Fax.: 22[zasłonięte]434-60
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:

721[zasłonięte]200400[zasłonięte]20239[zasłonięte]364


501[zasłonięte]555811[zasłonięte]51500[zasłonięte]071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.
Program ochrony materiału szkółkarskiego

 

Program ochrony materiału szkółkarskiego
Wydawnictwo: Plantpress
  • Autor: praca zbiorowa
  • Wydawca, rok wydania: Plantpress, 2014
  • Liczba stron : 48
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
  • ISBN:[zasłonięte]978-83438-96-0
  •  

    Od 1 stycznia 2014 r. profesjonalistów zajmujących się produkcją roślinną obowiązują zasady integrowanej ochrony roślin. Przepisy te są obligatoryjne we wszystkich krajach Unii Europejskiej i dotyczą także Szkółkarzy - producentów ozdobnego i sadowniczego materiału nasadzeniowego.

    Zintegrowanie metod polega na wykorzystywaniu podczas ochrony wszystkich znanych, naukowo i praktycznie uzasadnionych sposobów (ale zgodnych z prawem) utrzymania populacji organizmów szkodliwych w nasileniu nie zagrażającym roślinom. Konwencjonalne środki ochrony roślin (ś.o.r.) powinny być zatem stosowane wyłącznie wtedy, gdy przekroczony został próg zagrożenia, i gdy żadna inna metoda ograniczenia populacji agrofaga nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabieg chemiczny powinien być wykonywany w takiej porze sezonu i dnia, aby zminimalizować jego potencjalnie ujemny wpływ na środowisko. Ś.o.r. ma wpływać na uzyskanie zdrowych roślin uprawnych przy minimalnych zakłóceniach funkcjonowania eko-systemu rolniczego i zachęcać do stosowania naturalnych sposobów zwalczania patogenów, szkodników i chwastów.

    Etykiety i wiedza

    Charakterystyki preparatów uwzględnionych w „Programie..." powstały na podstawie etykiet rejestracyjnych środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu (tj. sprzedaży i stosowania) na terenie Polski. Stan prawny tego doboru odzwierciedla „Rejestr środków ochrony roślin..." z 7 lipca 2014 r., przygotowywany przez MRiRW. Wybraliśmy i uwzględniliśmy te środki ochrony roślin, których można używać w uprawach drzew i krzewów ozdobnych (produkowanych w polu i pod osłonami), leśnych oraz sadowniczych. Autorskie zalecenia szczegółowego zwalczania chorób i szkodników są odzwierciedleniem naszej wiedzy odnośnie do stanowiących zagrożenie dla roślin w naszych warunkach klimatycznych grup agrofagów, ich rozwoju i reakcji na środki ochrony roślin.

    Część ogólna

    „Program..." składa się z dwóch podstawowych części. Ogólna zawiera tabelaryczne zestawienia (w kolejności alfabetycznej) fungicydów (środków przeciwko chorobom), zoocydów (środków przeciwko szkodnikom) oraz herbicydów (środków przeciwko zbędnej roślinności). Nazwie handlowej środka ochrony roślin towarzyszy krótka jego charakterystyka uwzględniająca nazwę substancji aktywnej i jej zawartość, toksyczność dla ludzi, a także sposób działania substancji wobec agrofaga i na/w roślinie. Dodatkowo podajemy w tym miejscu jakie, zgodnie z prawem polskim, gatunki roślin mogą być traktowane danym środkiem ochrony roślin i jaka jego dawka została zarejestrowana do zwalczania określonego agrofaga. Część tą uzupełniają informacje odnośnie do podziału fungicydów i zoocydów na grupy chemiczne oraz - w przypadku akarycydów - podziału pod względem mechanizmu działania związanego z zaburzaniem rozwoju roztoczy.

    Część szczegółowa

    Stanowią ja zalecenia odnośnie do sterylizacji podłoża i narzędzi uprawowych używanych do produkcji materiału szkółkarskiego, odkażania nasion, a także zwalczania agrofagów występujących na roślinach (już od fazy siewek) podczas okresu wegetacji. Informacjom dotyczącym zwalczania choroby czy grupy chorób, szkodnika czy grupy szkodników towarzysza zestawienia środków ochrony roślin oraz szczegółowe wytyczne, w jakim terminie należy przeprowadzić zabieg, aby był najefektywniejszy. Przy wymienionych środkach ochrony roślin nie podajemy dawek preparatów, w tym celu należy bowiem skorzystać z informacji opublikowanych w części ogólnej dotyczącej charakterystyki fungicydów i zoocydów. Tam też wypada sprawdzić w jakiej uprawie środek ochrony roślin może być stosowany. W sezonie należy przestrzegać zalecanej liczby zabiegów. Stosowanie środka z większą częstotliwością, może być przyczyną uodpornienia się agrofaga na daną substancję aktywną i braku skuteczności zabiegu. Strategia antyodpornościowa powinna polegać także na przemiennym stosowaniu środków. Do zabiegów następczych powinno się wybierać takie preparaty, które należą do innej grupy chemicznej niż poprzednio użyty. Należy dobierać środki najskuteczniejsze przeciwko występującemu lub przeważającemu w danym czasie stadium rozwojowemu agrofaga.

    Redakcja

    Spis treści

    Instrukcja obsługi 4

    Spis alfabetyczny fungicydów zarejestrowanych do ochrony roślin ozdobnych i leśnych 7

    Fungicydy w ramach handlu równoległego zarejestrowane do stosowania w uprawach roślin ozdobnych i leśnych 10

    Spis alfabetyczny fungicydów do ochrony roślin sadowniczych  12

    Fungicydy w ramach handlu równoległego zarejestrowane do stosowania w uprawach sadowniczych  19

    Podział fungicydów na grupy chemiczne 20

    Spis alfabetyczny zoocydów zarejestrowanych do ochrony roślin ozdobnych i leśnych  21

    Zoocydy w ramach handlu równoległego zarejestrowane do stosowania w uprawach roślin ozdobnych i leśnych  24

    Spis alfabetyczny zoocydów do ochrony roślin sadowniczych  25

    Zoocydy w ramach handlu równoległego zarejestrowane do stosowania w uprawach sadowniczych 29

    Grupy chemiczne akarycydów polecane do zwalczania roztoczy 30

    Podział zoocydów na grupy chemiczne 30

    Preparaty ograniczające rozwój chorób i szkodników polecane do uzupełniającego stosowania 31

    Zalecenia ochrony przed chorobami 33

    Zalecenia ochrony przed szkodnikami 39

    Herbicydy wykorzystywane do niszczenia zbędnej roślinności na plantacjach młodego materiału 46

     

    tematyka_ogr_rosl
    Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!