Uwaga! Aukcja ta oprócz produktu moskitiery zawiera poniżej mini poradnik dla osób wyjeżdżających do krajów tropikalnych . Przedmiotem aukcji jest profesjonalna 2 osobowa moskitiera zabezpieczająca nas przed komarami i owadami w strefach tropikalnych .Materiał: poliester.Waga: ok 400gWymiary: 63 x 250 x 1250cmW komplecie pokrowiec ułatwiający transport.KOLOR: OLIWKOWY Wybierając się do Afryki , Azji czy chociażby Ameryki Środkowej nie licząc obowiązkowych szczepień czy leków profilaktycznych należy pamiętać o kilku podstawowych gadżetach ,które należy zawsze mieć przy sobie,a podstawowym jest moskitiera na komary i owady , dobry środek odstraszający komary oraz nr. telefonu do Poradni lub Instytutu Chorób Tropikalnych w Polsce.
Naprawdę wyjeżdżając do ciepłych krajów tropikalnych proszę sprawę ochrony zdrowia potraktować bardzo poważnie.Malaria to tylko jedna z wielu chorób przenoszonych przez komary do tych najgroźniejszych należą też żółta febra , leiszmanioza i różnego rodzaju gorączki krwotoczne oraz wiele innych chorób przenoszonych tez przez kleszcze , moskity czy pchły ziemne. Mapy określające największe zagrożenie zachorowania na malarie.
STREFY NAJWIĘKSZEGO ZAGROŻENIA
AFRYKA I AZJA - ŻRÓDŁO http://wwwn.cdc.gov/travel/
AMERYKA POŁUDNIOWA - ŹRÓDŁO http://wwwn.cdc.gov/travel/
Ta moskitiera ochroni Ciebie i Twoje dzieci w hotelach, pod namiotem itp.Mini poradnik:
O zdrowie warto zadbać przed podróżą. Nieskomplikowane przygotowania przed wyjazdem oraz profilaktyka zdrowotna jeszcze w Polsce pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w podróży i po powrocie oto parę wskazówek.
1.Wizyta w specjalistycznej poradni chorób tropikalnych dla wyjeżdżających w tropikalne części świata lub do krajów rozwijających się. Tego typu rejony wiążą się z narażeniem na „egzotyczne” drobnoustroje oraz ciężkie choroby typu malaria,żółta febra lub różnego rodzaju gorączki krwotoczne.Warunki sanitarne oraz poziom opieki medycznej na miejscu najczęściej odbiega znacznie od tych, jakie spotykamy w Europie.Jeśli korzystamy z usług biura podróży, to możemy oczekiwać od organizatora wycieczki przedstawienia podstawowych informacji o zagrożeniach życia i zdrowia w rejonie docelowym. Jest on do tego zobowiązany prawnie (art. 13 Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych), w praktyce jednak często okazuje się, że turysta zdany jest w tej kwestii wyłącznie na własną inicjatywę.
2.Zawsze należy mieć przy sobie własna moskitierę i wysokiej klasy środki odstraszające komary tropikalne, moskity i inne owady.W hotelach zazwyczaj powinny być moskitiery jak nie ma proszę pytać w recepcji,ale z doświadczenia wiemy,że różnie to bywa,a szczególnie w krajach ubogich moskitiery na łóżka są zazwyczaj zakurzone , brudne i nie wyglądają zachęcająco do spania pod nimi ( lub ich w ogóle nie ma , ale z całą pewnością chronią życie, bo nie dopuszczają do śpiącego człowieka owadów min. komarów i moskitów żywiących się krwią. Moskitiera łóżkowa jest podwieszona pod sufitem w dzień najczęściej jest związywana w duży supeł. Żeby ochrona była skuteczna moskitierę należy starannie wcisnąć dookoła ze wszystkich stron pod materac, aby odizolować się całkowicie od insektów.
3.Inne podstawowe rzeczy to: leki podstawowe opatrunki i przeciw bólowe,okrycie głowy,latarka (warto pamiętać o zapasowych bateriach i żarówce), okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny z filtrem UV, kosmetyki osobiste,długie spodnie, koszule itp, lornetka ( szczególnie na safari )