PRESONUS AUDIOBOX 44 VSL
PreSonus AudioBox 44VSL to drugi model z nowej generacji interfejsów audio/MIDI USB 2.0, będących kolejnym krokiem na drodze integracji sprzętowo-programowej. Interfejsy AudioBox z serii VSL z oprogramowaniem PreSonus Virtual StudioLive™ (VSL) pozwalają wykorzystać moc obliczeniową komputera i stosowanie efektów pogłosu i delaya, kompresora, limitera, korektora pół-parametrycznego i filtra górno-przepustowego FAT Channel, które dostępne są w cyfrowych mikserach PreSonus StudioLive™ 16.0.2 - przy niezauważalnej latencji.
Ponadto, dzięki możliwościom systemu VSL, AudioBox 44VSL zawiera także programowy mikser 8x4. W rezultacie, korzystając z AudioBoxa 44VSL i laptopa lub innego komputera z uruchomionym VSL, możesz miksować sesje studyjne lub występy na żywo na przykład śpiewającego duetu gitarowego, niewielkiego zespołu, zestaw DJ-ski z mikserem i syntezatorem stereo lub dyskusje konferencyjne - wszystko z odsłuchem i nagrywaniem przy przetwarzaniu w (lub nie) czasie rzeczywistym! Dzięki doskonalej integracji sprzętu PreSonus z oprogramowaniem zrobisz to szybko i łatwo, bez konieczności użycia sprzętowego miksera, szafy efektów zewnętrznych i przy minimalnej liczbą połączeń.
Jakby tego było mało, o ile klasyczny model PreSonus AudioBox USB to urządzenie o znakomitym brzmieniu, nowa seria AudioBox VSL oferuje brzmienie jeszcze wyższej jakości, możliwość rejestracji w trybie 24-bit/ 96 kHz i jest wyposażona w najwyższej klasy przedwzmacniacze PreSonus XMAX™.
Dlaczego warto słyszeć działanie efektów i procesorów w odsłuchach?
Nagrywanie bez możliwości odsłuchu sygnału przetworzonego efektami to jak gra w grę wideo z zamkniętymi oczami. Muzycy wykonując swoje partie kierują się słuchem, więc wykonanie w dużej mierze zależy od tego, co słyszą w odsłuchach. Kompresja, korekcja i pogłos dodane w odpowiednich proporcach znacząco poprawiają odbiór wykonywanych przez muzyków dźwięków, gdyż całość brzmi bardziej naturalnie niż w sztucznie kreowanym studyjnym obrazie dźwiękowym. W wyniku tego uzyskujemy lepsze wykonanie i tym samym, lepsze nagrania.
W programie DAW masz na pewno całe mnóstwo wtyczek efektowych, jednak przetwarzanie sygnału audio przez program wielośladowy zajmuje znacznie więcej czasu niż może się wydawać. To prawda, chodzi o milisekundy, ale to i tak zbyt długo. Więc kiedy uruchomisz efekty z programu DAW w odsłuchach studyjnych, oryginalny sygnał będzie słychać odrobinę wcześniej od sygnału przetworzonego, co bardzo dezorientuje. Takie opóźnienie można zaakceptować przy występach na żywo, kiedy cały zespół gra w jakimś otoczeniu, cechującym się naturalnym opóźnieniem. Ale w studio nie da się tak nagrywać.
Na szczęście doskonali inżynierowie z PreSonusa dramatycznie zredukowali opóźnienie w przetwarzaniu sygnału w interfejsach z serii AudioBox VSL. W rezultacie sygnał przetworzony dynamicznie, z korekcją i pogłosem brzmi naturalnie i bez słyszalnego opóźnienia.
Jeżeli podoba ci się to, co słyszysz, możesz też nagrywać z efektami z AudioBoxa VSL! Masz do dyspozycji te same, najwyższej jakości procesory dynamiczne i układ korekcji z toru Fat channel miksera StudioLive 16.0.2, których profesjonalni muzycy, realizatorzy i producenci używają na co dzień.
Świetne procesory to tradycja PreSonusa
Firma PreSonus nie wymyśliła interfejsu audio wyposażonego w efekty. Ale zrobiła to lepiej i za mniejsze pieniądze. Oczywiście, niektórzy producenci interfejsów, którzy normalnie nie zajmują się produkcją procesorów sygnału dodają do swoich interfejsów kompresor, korektor i parę efektów. Jednak PreSonus tworzy wysokiej jakości procesory sygnałowe od 1995 roku i w produktach z serii AudioBox VSL znajdziesz to wszystko, plus osobny limiter, ekspander i filtr górno-przepustowy. Efekty VSL dostępne w interfejsach AudioBox z serii VSL oraz tor przetwarzania Fat Channel zostały dokładnie przetestowane w warunkach bojowych i cieszą się popularnością wśród dziesiątek tysięcy użytkowników mikserów z serii StudioLive™, wśród których jest wielu znanych profesjonalistów.
Ogromne znaczenie ma też to, że sygnał przetwarzać można, a także tworzyć i ładować gotowe ustawienia, korzystając z wygodnej funkcji „przeciągnij-i-upuść”, dostępnej w VSL. Profesjonalne przetwarzanie sygnału i wybitnie prosta obsługa oznacza lepsze rezultaty i dużo więcej zabawy!
Brzmienie najwyższej próby - high end
Podłączany przez USB, kompaktowy i solidny interfejs AudioBox 44VSL posiada dwa poręczne, ulokowane na panelu przednim wejścia mikrofonowo-instrumentalne typu combo, dwa kolejne wejścia wejścia mikrofonowo-instrumentalne typu combo, globalne zasilanie fantomowe, oraz w sumie sześć wyjść liniowych. Wyposażony jest w te same, dynamiczne przedwzmacniacze XMAX™ klasy A, które znajdują się w mikserach StudioLive oraz w konwertery 24-bit/96 kHz z zakresem dynamiki 114 dB, które zapewniają czyste, transparentne brzmienie. Interfejs posiada też słynne, wyjątkowo głośnie (120 mW) wyjście słuchawkowe znane z wielu produktów PreSonusa (uwaga na poziom głośności!)
Doskonałe brzmienie przedwzmacniaczy PreSonusa to jeden z najważniejszych powodów, dla których tak wielu profesjonalistów branży audio wybiera interfejsy tej marki. XMAX jest najlepszym tranzystorowym przedwzmacniaczem produkowanym przez firmę PreSonus, który ma trzy główne zalety:
- Wysokie napięcie. Przedwzmacniacz XMAX działa pod napięciem 30V. Większość zwykłych układów, opartych na wzmacniaczach operacyjnych wykorzystuje napięcie od 10 V do 18 V. Wyższe napięcie zasilające zapewnia większy zakres dynamiki, lepsze brzmienie niskiego pasma, łagodniejsze pasmo górne i ogólnie bogatsze brzmienie.
- Elementy dyskretne - zamiast wzmacniaczy operacyjnych. W układzie zastosowano wyłącznie prawdziwe tranzystory, rezystory i kondensatory, które gwarantują ultra-niski poziom szumów i transparentność. Wzmacniacze operacyjne powodują szumy, podbarwiają sygnał i sprawiają, że brzmi szorstko.
- Układ w klasie A. Układ w klasie A nie wprowadza zniekształceń i daje prawdziwsze, czystsze i bardziej muzyczne brzmienie niż układy w klasie AB, jakie znajdują się w wielu przedwzmacniaczach.
Ostatecznym rezultatem zastosowania takiego układu w preampie XMAX jest wysoki headroom, niski poziom szumów, szeroki zakres dynamiczny, poszerzone pasmo przetwarzania i - co najważniejsze - muzykalność i transparentność, wyrównane brzmienie pasma najwyższego, głęboki bas i wszystko pomiędzy.
Konstrukcja, która przetrwa każdą trasę
Sprzęt PreSonusa ma doskonałą reputację, jeśli chodzi o wytrzymałość w ekstremalnych warunkach koncertowych i AudioBox 44VSL nie jest tu wyjątkiem. Posiada tą samą, wytrzymałą stalową obudowę, co mniejszy model AudioBox 22VSL i oryginalny AudioBox USB - urządzenie, które przeszło słynny test upuszczania na ziemię, kopania, przejeżdżania po nim samochodem zanim użyto go do, jakże udanych nagrań. Właśnie to oznaczają słowa “wytrzymały i przenośny” w wydaniu PreSonusa. Interfejs mieści się w połowie skrzyni rack i można go zamontować w standardowym uchwycie rackowym (nie ma go w zestawie).
Funkcjonalność i potęga oprogramowania
System VSL pozwala w prosty sposób zarządzać procesami miksu z poziomu komputerów Mac® lub PC z Windows® i zapewnia funkcje edycji i zapisu ustawień, dzięki czemu bardzo łatwo można tworzyć i korzystać z biblioteki presetów. Na początek otrzymujesz ten sam zestaw ponad 50 presetów Fat Channel, które są dostarczane razem z mikserami StudioLive. Presety te zostały stworzone przez profesjonalnych muzyków i inżynierów dźwięku i pozwalają szybko ustawić dynamikę i korekcję dla ścieżek wokalnych, gitar itd.
Doskonale zintegrowany z dołączonym oprogramowaniem DAW Studio One™ Artist i VSL, interfejs AudioBox 44VSL współpracuje z dowolnymi programami do rejestracji audio dla systemów Mac i Windows. W przeciwieństwie do wielu współczesnych produktów, jego cena jest bardzo przystępna.
Sięgnij po nowej generacji interfejs USB 2.0, którego najważniejsze zalety to: efekty działające w czasie rzeczywistym przy minimalnym opóźnieniu; solidna konstrukcja; najwyższej jakości brzmienie oraz przystępna cena: AudioBox 44VSL!
FUNKCJE
Interfejs audio 24-bit / 96 kHz, 4 x 4 USB 2.0 2 wejścia mikrofonowo-instrumentalne na panelu przednim, dla każdego:
- Złącze typu Combo - wejście mikrofonowe XLR i symetryczne instrumentalne ¼" jack,
- Przedwzmacniacz mikrofonowo instrumentalny XMAX™ w klasie A,
- Osobna regulacja wzmocnienia sygnału mikrofonowego dla każdego kanału w zakresie od 0 do +35 dBu.
2 wejścia mikrofonowo-liniowe, dla każdego:
- Złącze typu Combo - wejście mikrofonowe XLR i symetryczne liniowe ¼" jack,
- Przedwzmacniacz mikrofonowo XMAX™ w klasie A,
- Indywidualna regulacja wzmocnienia sygnału mikrofonowego na każdym kanale w zakresie od 0 do +35 dBu.
- Pełne zasilanie fantomowe +48V dla mikrofonów pojemnościowych (wspólne),
- Regulacja Mixer (ustawienie proporcji między sygnałem wejściowym a sygnałem odtwarzanym z komputera przy odsłuchu analogowym, z zerowym opóźnieniem),
- Gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu,
- Regulacja poziomu dla wyjścia głównego,
- Dioda LED sygnalizująca połączenie USB,
- Wskaźnik przesterowania poziomu LED na każdym kanale,
- Miks, regulacja poziomów sygnałów wejściowych i odsłuchu, można dodać efekty i przetwarzać sygnał z laptopa lub innego komputera,
- W zestawie wieloślad programowy typu DAW - Studio One™ Artist.
W zestawie Virtual StudioLive™ (VSL) - oprogramowanie kontrolne o następujących funkcjach:
- Niemal zerowe opóźnienie dla odsłuchu przy złożonym przetwarzaniu sygnału,
- Mikser 8 x 4 DSP,
- Fat Channel, kompresor, limiter, expander, filtr górno-przepustowy i pół-parametryczny korektor znane ze StudioLive™ 16.0.2 dostępne dla każdego wejścia analogowego i jego powrotu z programu DAW,
- 2 tory efektowe stereo z pogłosem i delayem,
- Ponad 50 gotowych ustawień Fat Channel DSP dla ścieżek wokalnych i instrumentalnych.
Wejścia/Wyjścia:
- 1 port USB 2.0,
- 2 wejścia mikrofonowo/instrumentalne na złączach typu Combo XLR/¼" jack,
- 2 wejścia mikrofonowo/liniowe na złączach typu Combo XLR/¼" jack,
- 2 główne (L/P)wyjścia liniowe na symetrycznych złączach ¼” jack,
- 4 pomocnicze wyjścia liniowe (L/P) na symetrycznych złączach ¼” jack,
- Wyjście słuchawkowe stereo - ¼” jack,
- Wejście/wyjście MIDI.
Złącza cyfrowe:
- Interfejs audio 24-bity; dostępne częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, oraz 96 kHz,
- Profesjonalne konwertery A/C/A (z zakresem dynamiki +114 dBu),
- Odsłuch analogowy z zerowym opóźnieniem i regulacją Mix (sygnał odtwarzany/wejściowy),
- Kompatybilność z systemami Mac® i Windows®, w tym z systemami Mac OS X 10.6 Snow Leopard i Windows 7,
- Wsparcie dla ASIO, Core Audio, Direct Sound (Windows XP), Windows Audio Session API (Windows Vista i Windows 7).
Budowa:
- Wymiary 1/2U rack, (przykręcany do standardowej półki rackowej, nie ma w zestawie),
- Wytrzymała konstrukcja, w całości metalowa obudowa i metalowe regulatory,
- Waga 1,2 kg,
- Zasilacz zewnętrzny 12 V DC (w zestawie).
Oprogramowanie:
- Virtual StudioLive (VSL) - przełomowe oprogramowanie kontrolne PreSonus,
- Studio One Artist - rewolucyjna cyfrowa stacja robocza PreSonusa, z nieograniczoną liczbą ścieżek i ponad 4 GB dodatkowej zawartości od innych firm.
Wymagania systemowe:
Minimalne wymagania dla systemu komputerowego przy współpracy z interfejsem AudioBox 44VSL.
Windows:
- Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (32- i 64-bity),
- Procesor Intel Pentium 4 1.6 GHz lub AMD Athlon 64 3000+ (Turion) (zalecany 2.8 GHz lub szybszy),
- Pamięć RAM 1 GB (zalecane 2 GB).
Macintosh:
- Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) lub nowszy (32- i 64-bity),
- Procesor Intel Core 1 Solo 1.5 GHz (zalecany procesor Intel Core Duo lub Intel Xeon),
- Pamięć RAM 1 GB (zalecane 2 GB).
Wspólne dla systemów Windows i Macintosh:
- Port USB 2.0,
- Zalecane połączenie z Internetem,
- Napęd DVD-ROM (potrzebny przy instalacji programu Studio One Artist).
Moc obliczeniowa procesora, dostępna ilość pamięci RAM oraz rozmiar i prędkość dysku twardego będą miały decydujący wpływ na wydajność systemu nagrywającego. Im mocniejszy system (szybszy procesor i więcej RAMu) tym niższy będzie poziom latencji (opóźnienia sygnału) przy odsłuchu sygnałów audio i MIDI.Ekran monitora, zarówno dla systemów Mac i PC powinien mieć nie mniejsza rozdzielczość niż 1024x768 pikseli. Dokument dotyczący sprawdzonej kompatybilności (i niekompatybilności) z innym sprzętem: www.presonus.com/media/pdf/hardware_compatibility.pdfWejścia mikrofonowe:
- Typ złączy: Combo, XLR, żeńskie, symetryczne,
- EIN dla przedwzmacniacza mikrofonowego: -133 dB, 20 kHz BW, maks. wzmocnienie, Rs=40Ω, A-ważone,
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 22 kHz, ±0,25 dB, jednolite wzmocnienie,
- Zniekształcenia THD + N: 0.002%, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Odstęp sygnał/szum: 98 dB, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Zakres regulacji wzmocnienia: od -15 dB do +65 dB,
- Maksymalna dynamika na wejściu (input max headroom): +21 dBu, < 0.5% zniekszt. harm. THD,
- Impedancja wejściowa: 10 kΩ,
- Zasilanie fantomowe: +48 VDC, 10 mA.
Wejścia liniowe:
- Typ złączy: Combo ¼" TRS, żeńskie, symetryczne,
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 22 kHz, ±0,25 dB, jednolite wzmocnienie,
- Zniekształcenia THD + N: 0.002%, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Odstęp sygnału od szumu: 98 dB, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Zakres regulacji wzmocnienia: od -20 dB do +20 dB,
- Maksymalna dynamika na wejściu (input max headroom): +21 dBu, < 0.5% zniekszt. harm. THD,
- Impedancja wejściowa: 10 kΩ.
Wejścia instrumentalne:
- Typ złączy: Combo, ¼" TS, żeńskie, niesymetryczne,
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz, ±0,25 dB, jednolite wzmocnienie,
- Zniekształcenia THD + N: 0.003%, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Odstęp sygnał/szum: 89 dB, +4 dBu, 1 kHz, jednolite wzmocnienie, 22 kHz BW, A-ważone,
- Zakres regulacji wzmocnienia: od -30 dB do +50 dB,
- Maksymalna dynamika na wejściu (input max headroom): +21 dBu, < 0.5% zniekszt. harm. THD,
- Impedancja wejściowa: 1 MΩ.
Wyjścia analogowe:
- Typ złączy: ¼" TRS, żeńskie, symetryczne,
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz (±0,25 dB),
- Zniekształcenia THD + N: 0.003%, 1 kHz, 22 kHz BW, A-waż.,
- Odstęp sygnał/szum: 109 dB, 1 kHz, 22 kHz BW, A-waż.,
- Poziom wyjściowy: +10 dBu, < 0.5% zniekszt. harm. THD,
- Impedancja wyjściowa: 51Ω.
Wyjście słuchawkowe:
- Typ złącza: ¼" TRS, żeńskie, stereo,
- Moc maksymalna: 120 mW/ch przy obciąż. 60Ω,
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz, ±0.5 dB, maks. wzm.,
- Zniekształcenia THD + N: 0,01%, 1 kHz, maks. wzm., 20 kHz BW, A-ważone,
- Odstęp sygnał/szum: 90 dB, 1 kHz, maks. wzmocnienie, 20 kHz BW, nieważ.
Zasilanie:
- Zasilacz zewnętrzny: +12 V DC, 1 A, + do środka,
- Typ złącza: Barrel: 5.5 mm zewn. zł, 2.1 mm wewn, zł., 9.5 mm dł.
Dane cyfrowe:
- Dynamika konwersji AC: 114 dB, 48 kHz, A-ważone,
- Dynamika konwersji CA: 114 dB, 48 kHz, A-ważone,
- Połączenie: USB 2.0 high-speed,
- Rozdzielczość bitowa: 24 bity,
- Częstotliwości próbkowania: 44.1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz,
- Latencja: 2.8 ms - 6 ms, tor analogowy od wejścia do wyjścia,
- MIDI wejście/wyjście: DIN 5- pinowy.
Budowa:
- Wymiary 1/2U rack, (przykręcany do standardowej półki rackowej, nie ma w zestawie),
- Wytrzymała konstrukcja, w całości metalowa obudowa i metalowe regulatory,
- Waga 1,2 kg,
- Zasilacz zewnętrzny 12 V DC (w zestawie).
UWAGA!
Bezpłatnie przedłuż gwarancję o kolejne 12 miesięcy.
Po zakupie zarejestruj swój produkt tutaj:
http://www.audiostacja.pl/gwarancje/
TEN PRODUKT MOŻESZ KUPIĆ NA RATY!
KLIKNIJ NA PONIŻSZĄ IKONKĘ I POZNAJ SZCZEGÓŁY.