Witam
Przedmiotem aukcji jest specjalistyczny preparat do naprawy uszkodzonej podłogi w przyczepie kempingowej. Podłoga w przyczepie kempingowej składa się z dwóch płyt ze sklejki drewnianej miedzy którymi jest wypełnienie ( ocieplenie – styropian). Czasami w miejscach wyjątkowo używanych np. przy wejściu do przyczepy ale również w innych miejscach przyczepy podłoga ulega uszkodzeniu. Podłoga robi się wtedy miękka co szczególnie da się odczuć podczas chodzenia. Powodem tego jest uszkodzenie- wygniecenie właśnie tej wewnętrznej warstwy miedzy dwoma sklejkami. Dzieki preparatowi który oferuje na tej aukcji można w łatwy i szybki sposób naprawić podłogę bez konieczności jej wymiany . Można to wykonać samemu we własnym zakresie.
Preparat jest sprowadzony w z Wielkiej Brytanii gdzie jest używany w firmach specjalizujacych się w serwisach i naprawach przyczep kempingowych. Ma konsystencje gęstej cieczy a po użyciu twardnieje Wg zaleceń producenta jedna butelka 1,1 kg preparatu starcza na ok. 1 m2.
Osobiście używałem tego preparatu w swojej przyczepie, okazał się bardzo wydajny. Podłoga w mojej przyczepie była miękka w dwóch miejscach około 1,1 m2. a wystarczyło ok 0,4 kg preparatu. Wydaje mi się ze wszystko zależy od stopnia uszkodzenia wypełnienia
Poniżej przedstawiam prosty przewodnik , krok po kroku, naprawy podłogi, który zaleca producent (sam wg niego naprawiłem swoja przyczepę)
1. Usunąć dywan z podłogi przyczepy z miejsc gdzie jest miękka ( ja osobiście zdjąłem w całej przyczepie dzięki czemu uniknąłem zabrudzeń)
Używając wiertarki z wiertlem 8mm ( ja użyłem 10mm wiertla) wiercić kilka otworów w podłodze ale tylko w pierwszej warstwie (przewiercamy się tylko przez górna płytę podłogi). Otwory robimy w rozstawie co 8-10 cm na całym uszkodzonym obszarze podłogi (w moim przypadku wierciłem otwory gęściej niż zaleca producent).
Teraz używając rękawiczek ochronnych obcinamy końcówkę dozownika na butelce tak aby koniec butelki zmieścił się w otwór a następnie wciskamy preparat z butelki do otworów aż od momentu kiedy zacznie on wypływać na zewnątrz. W tym momencie przerywamy operacje osuwamy zbędna ilość preparatu za pomocą szmatki i zatykam otwór drewnianym kołkiem ( ja dodatkowo zakleiłem kolki taśmą). Czynności ta powtarzamy z każda kolejnym otworem.
Pozostawić do zastygnięcia-wyschniecia preparatu na 48 godz. Po tym czasie podłoga jest sztywna i twarda.
Preparat sprawdziłem na własnej przyczepie. Jest łatwy w użyciu i bez problemu można wykonać ta naprawę we własnym zakresie. Naprawdę działa i jest to przede wszystkim tani sposób naprawy.