Informacje o wysyłce
Wysyłka realizowana jest w ciągu 24-48 godzin od chwili wpłynięcia pieniędzy na konto - przy sprzyjających okolicznościach nawet w dzień zakupu czyli mówiąc potocznie - 'od ręki'
Regulamin aukcji
Zainteresowała cię jakaś pozycja z mojej oferty, ale aktualnie nie jesteś w stanie za nią zapłacić? Nie ma problemu - możesz zrobić to choćby i po dwóch tygodniach, warto jednak, abyś dał mi o tym znać osobnym mailem.
Płatność za aukcję
Płatność możesz zrealizować za pomocą systemu PayU lub bezpośrednio na numer konta, jaki otrzymasz w mailu powiadamiającym Cię o wygraniu aukcji.
Jeśli wybierzesz ten drugi sposób, będę wdzięczny, jeśli w tytule wpłaty podasz wykonawcę i tytuł wylicytowanej płyty bądź numer aukcji.
Kontakt ze mną
Najprostszym o najszybszym sposobem kontaktu jest zwykła, poczciwa poczta e-mail. Odpowiedzi na pytania zwykle udzielamy od ręki :-)
Dodatkowe informacje
Nasz sklep jest legalnie zarejestrowaną działalnością handlową - do każdego zakupu otrzymujesz paragon który stanowi zarazem podstawę ewentualnej reklamacji
ZBIGNIEW PREISNER
Requiem dla mojego przyjaciela
wydanie: 1998 Erato Warner
Requiem dla mojego przyjaciela to pierwszy niefilmowy album koncertowy z muzyką poważną Zbigniewa Preisnera. Album składa się z dwóch części - koncertów żałobnych, nawiązujących do mszy żałobnej (Requiem), wykonanych ku czci zmarłego w 1996 roku przyjaciela kompozytora - reżysera Krzysztofa Kieślowskiego.
Część I Requiem nagrano w grudniu 1997 roku w Katedrze Warszawskiej i w Kościele Zmartwychwstańców pod wezwaniem Emaus w Krakowie. Jest to muzyka organowa z towarzyszeniem śpiewu solistów i chóru, podzielona na tradycyjne części mszy żałobnej. Z wyjątkiem części pt. Lux aeterna, wykonanej po polsku, wszystkie pieśni są w łacinie.
Część II Życie nagrano częściowo w grudniu 1997 roku w Kościele Zmartwychwstańców pod wezwaniem Emaus w Krakowie a częściowo w styczniu 1998 roku w studiu S2/S4 Polskiego Radia w Warszawie. Utrzymana jest ona w stylu typowym dla twórczości Preisnera, dla której charakterystyczne jest wykorzystywanie śpiewu solistów i chóru, podzielona na części, które symbolizują ważne etapy życia człowieka. Pieśni wykonywane są w trzech językach: po polsku, w grece i w łacinie.
"Kiedyś mieliśmy pomysł zrealizowania koncertu, który byłby opowieścią o życiu. Premiera miała się odbyć w Atenach, na Akropolu. Myśleliśmy o wielkim widowisku, sięgającym korzeniami tragedii antycznej. Krzysztof Kieślowski miał reżyserować, Krzysztof Piesiewicz pisać scenariusz, ja zacząłem komponować muzykę. Kiedyś planowaliśmy, że będzie to początek całej serii koncertów. Niestety Krzysztof Kieślowski zmarł 13 marca 1996. Requiem towarzyszyło Krzysztofowi w Jego ostatniej drodze."
stan płyty BDB - (KILKA WŁOSKOWATYCH RYSEK WIDOCZNYCH TYLKO POD ŚWIATŁO)
stan okładki bdb
tekturowa obwoluta na pudełko z wytartymi brzegami - stan db +
ZDJĘCIA LICYTOWANEGO PRZEDMIOTU