Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Prefabrykat żelbetowy płyta betonowa żelbet beton

09-03-2012, 15:28
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 200 zł     
Użytkownik rolstal
numer aukcji: 2110261818
Miejscowość Ostrów Mazowiecka
Zostało sztuk: 27    Wyświetleń: 135   
Koniec: 10-03-2012 09:01:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Oferuje do sprzedania wysokiej jakości nie używane prefabrykaty żelbetowe do montażu zbiorników typ 1N.

Zbiorniki mogą być otwarte napowietrzne lub częściowo zagłębione, montowane na wylewanej żelbetowej płycie dennej.

Zbiorniki nadają się do gromadzenia w nich:

- wód opadowych;

- technologicznych wód przemysłowych o pH od 6 do 8,5;

- gnojówek i gnojowic pochodzących od bydła i trzody;

Dane techniczne:

- Klasa betonu - B-45, wodoszczelność W-8, element silnie zbrojony, posiadam badania z laboratorium Atest;

- Średnica wewnętrzna zbiornika - 5,1 m; Średnica zewnętrzna zbiornika - 5,5 m; Grubość ścianki 20 cm;

- Waga 1 szt. łupiny - 1200 kg;

- Pojemność przy 1 poziomie - 20 m3, wysokość ściany bocznej 1 m, ilość- 7 łupin;

- Pojemność przy 2 poziomach - 40 m3, wysokość ściany bocznej 2 m, ilość - 14 łupin;

- Pojemność przy 3 poziomach - 60 m3; wysokość ściany bocznej 3 m, ilość - 21 łupin;

- Pojemność przy 4 poziomach - 80 m3; wysokość ściany bocznej 4 m, ilość - 28 łupin;

- Średnica płyty dennej - 6,1 m;

- Montaż na uszczelnienie bentonitowe.

Do montażu zbiornika niezbędne jest wykonanie płyty dennej.

Faktura Vat. Cena netto 162,60 zł, brutto 200 zł za 1 szt.

możliwy transport za dopłatą.

tel. 0 600 [zasłonięte]163

Zapraszam.

Opis zbiornika otwartego napowierzchniowego lub częściowo zagłębionego, wykonanego
z żelbetowej płyty dennej oraz żelbetowych segmentów (łupin), stanowiących elementy ścian bocznych zbiornika.

Pojemności zbiornika:

· - 20 m3 przy wysokości ściany bocznej H = 1 m,

· - 40 m3 przy wysokości ściany bocznej H = 2 m,

· - 60 m3 przy wysokości ściany bocznej H = 3 m,

· - 80 m3 przy wysokości ściany bocznej H = 4 m.

Zbiorniki wykonane wg tego projektu nadają się do gromadzenia w nich:

- wód opadowych,

- technologicznych wód przemysłowych, w których wskaźnik pH mieści się w granicach 6 ÷ 8,5;

- gnojówek i gnojowic pochodzących do bydła i trzody chlewnej.

Projekt wykonano zgodnie z warunkami określonymi Normą:

PN-76 /B-03001. Konstrukcje i podłoża budowli. Ogólne zasady obliczeń.

PN-81 /B-03020. Posadowienie bezpośrednie budowli.

1. Dane techniczne zbiornika:

- Średnica dennej płyty fundamentowej ........................................ ø 6,1 m;

- Średnica zewnętrzna ścian zbiornika .......................................... ø 5,5 m;

- Średnica wewnętrzna zbiornika .................................................. ø 5,1 m;

- Wysokość żelbetowych elementów ścian bocznych zbiornika .... 1 m.

2. Ogólny opis zbiornika i warunków jego zabudowy.

Zbiornik składa się z płyty fundamentowej będącej jednocześnie dnem zbiornika, posadowionym na odpowiednio przygotowanym podłożu, odwodnionym i ustabilizowanym. W celu zabezpieczenia wewnętrznych powierzchni zbiornika przed destrukcją, szczególnie z powodu agresywnego oddziaływania na beton zawartych w gnojowicach pozwierzęcych związków siarczanowych i amoniakalnych, zaprojektowano je do wykonania z wysokiej klasy betonów zapewniających wodoszczelność oraz mrozoodporność dna i ścian zbiorników. Powierzchnie styku dna i elementów ścian zbiornika są uszczelnione materiałami odpornymi na działanie słabych roztworów kwasów i zasad (6,0 ≤ pH ≤ 8,5) i charakteryzującymi się wieloletnią trwałością.

Zbiornik można stosować bez jego adaptacji, w średnich warunkach gruntowo–wodnych tj. dla gruntów o podłożu z piasków gliniastych lub glin piaszczystych o ciężarze właściwym γ = 18 kN /m3, przy występowaniu wód gruntowych poniżej 1,8 m pod poziomu powierzchni gruntu.

Przed rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem zbiornika, niezbędnym jest przeprowadzenie badania geologicznego gruntu w planowanym miejscu jego posadowienia. Ma to na celu określenie rodzaju gruntu i jego jednorodności w przypadku wcześniejszych zmian jego struktury (wybrania lub nawiezienia ziemi w obszarze planowanego usytuowania zbiornika) oraz ustalenia poziomu występowania wód gruntowych, co może mieć istotne znaczenie dla stabilności pracy płyty dennej w okresie eksploatacji zbiornika. Na bazie wykonanego badania gruntu geolog wydaje opinię geotechniczną, która powinna być dołączona do dokumentacji wykonawczej zbiornika i stanowić integralną część dokumentacji projektowej. Opinia ta decyduje o ewentualnej konieczności indywidualnej adaptacji projektu zbiornika do warunków miejscowych.

3. Uwagi wykonawcze.

Ø Prace związane z przygotowaniem wykopu pod zabudowę zbiornika zgodnie z założeniami projektu, mogą być wykonane tak przez firmę budowlaną zaangażowaną do tego celu przez Inwestora, jak również pod nadzorem uprawnionego specjalisty budowlanego bezpośrednio przez Inwestora. Należy szczególnie pamiętać o zachowaniu dna wykopu bez naruszenia struktury gruntu.

Ø Wykonanie poszczególnych warstw pod zbrojoną płytę denną zbiornika, jak również wszystkie pozostałe etapy prac przy budowie zbiornika, ze względu na konieczność fachowego ich ułożenia i stabilizacji (dla osiągnięcia odpowiednich parametrów nośności i wytrzymałości) powinny być wykonane przez przygotowaną od strony technicznej, sprzętowej i fachowej firmę budowlaną. Beton, z uwagi na założone parametry, musi być wykonany w profesjonalnej wytwórni betonów w oparciu o określoną recepturę.

Ø Z każdej partii dostarczonego na budowę betonu należy pobrać materiał na trzy próbki, które pozostają u Inwestora, a służą do potwierdzenia klasy użytego materiału i jego parametrów wytrzymałościowych oraz pozostałych założonych w projekcie.

Ø Betonowanie płyty fundamentowej zbiornika należy przeprowadzić w dokładnie wykonanych szalunkach w technologii ciągłej (bez przerw technologicznych) z przestrzeganiem zachowania minimalnych grubości warstw betonu pod i nad zbrojeniami płyty (określonych w projekcie zbiornika) oraz z zachowaniem poziomu i gładkości wierzchniej warstwy płyty. W tym celu bezpośrednio po wylaniu płyty należy wykonać operację zagęszczania betonu przy użyciu urządzeń wibracyjnych lub innego odpowiedniego do wykonania tej operacji sprzętu. Prace te powinny być wykonane przez doświadczonego fachowca, gdyż zarówno niedostateczne jak i nadmierne zawibrowanie betonu prowadzi do obniżenia jego jakości (wytrzymałości, szczelności). Bardzo istotnym elementem przy wykonywaniu płyty dennej zbiornika jest pielęgnacja betonu w okresie pierwszego tygodnia po wylaniu płyty. Operację tę należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną. Dostosowanie się do w/w wytycznych stanowi niezbędny warunek dla osiągnięcia wysokiej jakości i trwałości dennej płyty fundamentowej zbiornika.

4. Ściany boczne (płaszcz) zbiornika.

Elementy ścian bocznych zbiornika („łupiny”) – przestrzennie zbrojone, wykonane są metodą wylewania w formach wg technologii pozwalającej osiągnąć klasę betonu B30W10. Wymiary „łupiny” podane na rys. ZG1-03.00 (Arkusz 4).

Do wykonania ściany bocznej zbiornika o średnicy wewnętrznej Dw = 5,1 m i wysokości 1 m należy użyć 7 szt. „łupin”. Daje to pojemność zbiornika V = 20 m3. Fundamentowa płyta denna zbiornika dla średnich warunków gruntowo –wodnych założonych w projekcie, daje możliwość zabudowy ścian bocznych do wysokości max = 4 m, co odpowiada pojemności V = 80 m3. Montaż elementów ścian bocznych z „łupin” ze względu na to, iż waga „łupiny” wynosi 1130 kg, a jej kształt łukowy stanowi wycinek walca o promieniu Rw = 2,55 m, musi odbywać się przy użyciu sprzętu dźwigowego umożliwiającego podanie „łupiny” spoza wykopu (miejsca ustawienia dźwigu) na dowolny fragment płyty dennej zbiornika. Zestawianie poszczególnych „łupin” w koło stanowiące promień wewnętrzny zbiornika jest operacją charakteryzującą się stosunkowo niewielką pracochłonnością.