Prawo zamówień publicznych. Komentarz jest opracowaniem umożliwiającym jego praktyczne wykorzystanie w poszczególnych procedurach zamówień publicznych, a także w postępowaniu sądowym.
W wydaniu 2. Komentarza Autorzy odnieśli się do wielu kontrowersji istniejących w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczących w szczególności dopuszczalności polegania wykonawcy na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, udzielaniu z wolnej ręki zamówień temu samemu podmiotowi ze względów technicznych, organu właściwego do orzeczenia o zwrocie wadium, obowiązku odrzucenia oferty zawierającej rażąco niską cenę w tym i problematyki podatku VAT.
Autorzy często odwołują się do piśmiennictwa i orzecznictwa dotyczącego omawianej problematyki.
Komentarz przeznaczony jest zarówno dla zamawiających, jak również i wykonawców, a także dla ich pełnomocników będących adwokatami bądź radcami prawnymi.
Stan prawny na 1 sierpnia 2011 roku.
Stefan Babiarz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, autor wielu publikacji przede wszystkim z zakresu prawa podatkowego, ale także prawa administracyjnego; procedurami zamówień publicznych zajmował się też praktycznie.
Zbigniew Czarnik - profesor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z majątkowymi podstawami funkcjonowania samorządu terytorialnego, gospodarką nieruchomościami, postępowaniem sądowoadministracyjnym i zamówieniami publicznymi, autor kilkudziesięciu publikacji obejmujących wskazaną problematykę, w tym monografii, artykułów i glos.
Paweł Janda- sędzia Sądu Rejonowego, od 2000 r. orzeka w sprawach gospodarczych, pełni funkcję kierownika sekcji ds. upadłościowych i naprawczych. Autor publikacji naukowych z dziedziny prawa upadłościowego i naprawczego, w tym monografii.
Piotr Pełczyński – sędzia, autor kilkunastu publikacji z zakresu prawa cywilnego.