Prawo karne Część ogólna
Warylewski Jarosław
Wydawnictwo: LexisNexis
wydanie 2010 r.
ISBN:[zasłonięte]978-8320-203-7
Format: 16.5x23.5cm
Ilość stron: 536
Oprawa: Miękka
Wydanie: 4
Opis książki Prawo karne Część ogólna:
Stan prawny na 1 października 2009 roku.
Prawo karne. Część ogólna to opracowanie adresowane do studentów prawa i administracji oraz do praktyków wykonujących zawody prawnicze bądź dopiero do nichaplikujących. Przedstawiony wykład prawa karnego materialnego obejmuje tzw. część ogólną prawa karnego, czyli zagadnienia wstępne i naukę o ustawie karnej, naukę o czynie zabronionym oraz naukę o karze, środkach karnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej. Zwraca uwagę całościowe ujęcie prawa karnego wykroczeń i prawa karnego skarbowego. Podręcznik umożliwia zapoznanie się z tłem historycznym oraz prześledzenie zmian w prawie karnym i porównanie regulacji w kodeksach karnych z lat 1932 i 1969 oraz w obecnie obowiązującym – z 1997 r. Materiał wykładu został zilustrowany orzecznictwem Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, a jego zrozumienie ułatwiają liczne, umieszczone w tekście, tablice. Książka zawiera bardzo bogate i aktualne wskazówki bibliograficzne, które pomogą w studiowaniu zagadnień szczegółowych.
W wydaniu czwartym w celu ułatwienia nauki wprowadzono dodatkowe pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odszukanie w tekście pojęć z indeksu.
Prof. Jarosław Warylewski – profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, dziekan Wydziału Prawa i Administracji, kierownik Katedry Prawa Karnego Materialnego i Wykonawczego oraz Psychiatrii Sądowej na Wydziale Prawa i Administracji, członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, adwokat. Redaktor Naczelny „Gdańskich Studiów Prawniczych – Przegląd Orzecznictwa”, członek Rady Programowej „Edukacji Prawniczej”; należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego (Association Internationale De Droit Penal) oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Autor i współautor ponad stu publikacji z zakresu prawa karnego (monografii, artykułów, glos, recenzji i komentarzy).