Jakość i wiedza praktyczna to nasza podstawa istnienia - najlepszym tego dowodem jest forum C2H5OH
tam można sprawdzić naszą solidność, obsługę i oferowane produkty .. ( nick : 98%)
ENZYMY GORZELNICZE
+ mocne drożdże 18%
Witamy oferujemy enzymy gorzelniane do zacieru .............
Czym tak naprawdę jest zacier ??? otóż zacier powstaje przy zastosowaniu enzymów gorzelnianych które rozkładają podstawowy surowiec 'gorzelniany ' jakim są zboża,ziemniaki - a konkretnie skrobię w nich zawartą na cukry do fermentacji.
Aukcja dotyczy kompletu enzymów do przygotowania zacieru
zbożowego- "zbożówki" może to być drobno zmielone zboże ( pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień) lub najzwyklejsza mąka z 'biedronki " ;) można te enzymy też zastosować do ziemniaków lub "przetworzonych ziemniaków" czyli skrobi ziemniaczanej -
w przypadku zastosowania ziemniaków dawki enzymów należy podwoić - więc cała ilość na tej aukcji wystarczy na zacier 50 litrowy ziemniaczany. Cała technologia opiera się na wydobyciu skrobi i podaniu jej hydrolizie enzymatycznej na wskutek czego powstają cukry które potem po dodaniu drożdży zamieniają je na etanol .
W skład "zestawu"wchodzą :
enzym upłynniający - płynna alfa-amylaza , oraz
enzym scukrzający - płynna gluko-amylaza . Dodatkowo do enzymów dokładamy najmocniejsze obecnie na rynku europejskim drożdże gorzelniane dedykowane do zacierów zbożowych RED ETHANOL - 100g.
Potrafią przefermentować zacier do 18% w ciągu 77-80h !!! do drożdży dołączamy instrukcje .
Do enzymów dołączona jest instrukcja krok po kroku jak przygotować zacier .
Jak zrobić zacier ?? potrzebne są do tego :
komplet enzymów upłynniający i scukrzający
kuchenka gazowa / elektryczna
wiertarka z mieszadłem lub 'mocne ręce " ;)
termometr z zakresem 0-1200C
paski do pomiaru PH
kwas cytrynowy do zakwaszania lub kwas siarkowy
drożdże gorzelniane
mąka / śruta itp.. , oraz woda
Oferowany komplet enzymów wystarczy na 100l zacieru czyli łatwo policzyć koszty wykonania takiego zacieru - mąka ,drożdże ,enzymy reszta to 'symboliczna 1zł " wychodzi najtaniej w porównaniu z cukrówkami weźmy koszt 1kg mąki -do 1kg cukru jako 'główny surowiec " resztę pozostawiamy Państwu do przeliczenia ;).
Podany poniżej przepis odnosi się do
25 litrowego zacieru który możemy wykonać w dowolnym garnku o pojemności 30l bo nikt nie musi inwestować w duży garnek by zatrzeć od razu 100l zacieru - można to zrobić cztery razy a gotowy zatarty zacier dolać do beczki by osiągnąć łącznie 100 l zacieru.
( ilości enzymów wystarcza na wykonanie 100litorwego zacieru więc trzeba proporcje enzymów podzielić przy poniższym zacieraniu na 4 porcje )
1. Enzym scukrzający wlewamy do kubeczka z wodą (ok. 100ml.)
i odstawiamy.
2. Dzielimy enzym upłynniający na dwie części i każdą z nich mieszamy z ok. 100ml. wody
3. Do garnka wlewamy 20l. wody
4.Stawiamy na kuchence i pod przykryciem doprowadzamy do zagotowania.
5.Wlewamy do gotującej się wody pierwszą część e. upłynniającego
6.Wsypujemy 5kg mąki/ śruty i wlewamy drugą część e.upłynniającego. Mieszając mieszadłem doprowadzamy mieszaninę do zagotowania optymalnie 80-90sC
7. Przelewamy całość do beczki / balonu itp..
9. Powtarzamy punkty od 2 do 6 by uzyskać 100 l zacieru )
10. Dolewamy uprzednio rozpuszczonego kwasu cytrynowego do uzyskania pH na poziomie 3,8 - 4,8 badamy za pomocą pasków pH czy mamy właściwe pH zacieru
11. Po ostygnięciu do 65 oC dolewamy do zacieru enzym scukrzający mieszając mieszadłem w celu lepszego rozprowadzenia enzymu po zacierze
12. Po ostygnięciu zacieru do ok. 30 oC dolewamy uwodnione drożdże gorzelniane i dodajemy pożywkę - "fosforan dwuamonu spożywczy "
13. Beczkę owijamy kocem w zależności jakie mamy drożdże gorzelniane polecamy Red ethanol, lub GAMMAZYME ustawiamy tak temperaturę zacieru na poziomie 30-33sC -gdy nie mamy możliwości uzyskać takiej temperatury stosujemy grzałkę akwariową z termostatem .
14. Fermentacja trwa ok. 70-80 h , po jej ustaniu jeżeli dysponujemy płaszczem olejowym lub wodnym przelewamy
całość do destylatora i gotujemy jak leci, podane proporcje pozwalają na uzyskanie ~3,5l. Spirytusu 95%( z 25 litrów) .
(W przypadku gdy nie posiadamy płaszcza olejowego to dochodzi czynność filtrowania zacieru za pomocą worka filtracyjnego - który wyeliminuje możliwość przypalenia gęstego zacieru). Możemy destylat poddać procesowi filtracji przez węgiel aktywny. Po przefiltrowaniu w zależności od potrzeb, albo rozcieńczamy destylowaną wodą do 40% otrzymując rewelacyjną pszeniczną wódkę, lub ponownie destylujemy otrzymując najwyższej klasy spirytus rektyfikowany.
Na oferowanych innych naszych aukcjach można nabyć to co potrzebne do zrobienia zacieru od Ado Z tj : enzymy , paski do pomiaru pH, kwas cytrynowy, worki filtracyjne, drożdże gorzelniane i inne potrzebne rzeczy. Zachęcamy do zrobienia takiego zbożowego zacieru.
Poniżej podajemy szczegółowy cennik wysyłki . Prosimy o dopasowanie go do Państwa wielkości zamówienia. Informujemy iż list zwykły( zarówno ekonomiczny jak i tez priorytetowy) zgodnie z regulaminem poczty polskiej nie podlega żadnym reklamacjom z uwagi iż nie jest nadawany mu numer nadania. Wobec tego nie bierze nasza firma również odpowiedzialności za niedoręczenie, uszkodzenie i zaginięcie takiej przesyłki. Najlepiej wybierać opcje listu poleconego - nadawany jest tutaj indywidualny numer i taką przesyłkę można śledzić w internecie wpisując numer przesyłki .