PRASKA DO NITOWANIA ŁAŃCUCHA
OPIS PRZYRZĄDU:
Uniwersalny przyrząd do zakuwania i rozkuwania łańcuchów w rozmiarach do 630. Może być stosowany do wszelkich typów łańcuchów zarówno napędowych jak i np. łańcuchów rozrządu. Do rozkuwania i nitowania łańcuchów rozrządu zawierających 35 - 530 elementów (UWAGA: Aby rozkuć łańcuch 630 należy wcześniej ściąć główki nitów). W zestawie 3 wybijaki: 2,2 - 2,9 - 3,8 mm.
SPOSÓB UŻYCIA
Schemat złożenia urządzenia pokazano na schemacie poniżej. Trzpień 2,2mm stosowany jest głównie do łańcuchów rozrządu. Trzpień 2,9mm do łańcuchów o rozmiarze 25 lub 35, a trzpień 3,8mm do motocyklowych łańcuchów napędowych w rozmiarach 428 – 530 i 630.
UWAGA:
Podczas użytkowania trzpienia 2,2mm zawsze należy zastosować końcówkę górną oraz końcówkę dolną 2,2mm. Pozwala to na dokładne prowadzenie trzpienia i znacznie ogranicza ryzyko uszkodzenia.
ROZKUWANIE:
1. Dobrać odpowiedni trzpień [3] w zależności od rodzaju łańcucha.
2. Założyć sprężynę [2] i umieścić całość w śrubie ustalającej [1]
3. Zamontować śrubę główną [4] w ten sposób aby końcówka trzpienia [3] wystawała ze śruby [1] przynajmniej na 2mm.
4. Umieścić łańcuch w prasce, zwracając szczególną uwagę naosiowe położenie sworznia łańcucha i trzpienia wyciskającego.
5. Dokręcić śrubę ustalającą [1] unieruchamiając ogniwo łańcucha.
6. Dokręcać śrubę główną [4] wyciskając tym samym sworzeń łańcucha. Dokręcać śrubę, aż do całkowitego wyprasowania sworznia.
7. Kiedy sworzeń zostanie całkowicie wyprasowany należy zwolnić śrubę główną (trzpień wyciskający zostanie cofnięty) a następnie zwolnić śrubę ustalającą.
UWAGA:
Prawidłowe wyprasowanie lub wprasowanie sworznia łańcucha jest możliwe tylko i wyłącznie przy zachowaniu osiowości trzpienia i sworznia łańcucha. Zawsze należy upewnić się czy końcówka trzpienia jest prawidłowo zamontowana.
ZAKUWANIE:
1. Zamontować w urządzeniu dolną końcówkę (dużą lub małą) oraz trzpień nitujący wraz ze sprężyną. Dokręcić śrubę główną tak aby końcówka trzpienia nitującego wystawała ze śruby ustalającej na ok. 2mm
2. Nie należy stosować wcześniej wyprasowanego sworznia. Zalecane jest zastosowanie nowych specjalnych sworzni do łączenia ogniw łańcucha.
3. Umieścić sworzeń w ogniwie łańcucha.
4. Jeżeli ciężko wprasować sworzeń można wprasować sworzeń za pomocą trzpienia nitującego.
5. W tym celu należy ustawić trzpień nitujący dokładnie w osi sworznia i dokręcają śrubą ustalającą wprasować sworzeń na miejsce.
6. Upewnić się, że sworzeń wystaje na taką samą długość z obu stron ogniwa.
7. Ustawić końcówkę trzpienia nitującego dokładnie w osi sworznia.
8. Dokręcić śrubę ustalającą unieruchamiając ogniwo łańcucha.
9. Dokręcić śrubę główną tak aby zanitować końcówkę sworznia.
10. Powtórzyć czynność z obu stron sworznia.
UWAGA:
Podczas nitowania zawsze w dolnej części przyrządu powinny być zamontowane końcówki dolne (małą lub duża) lub praska z podłużnym sfrezowaniem. Możliwe jest również zastosowanie obu prasek (praska z otworami zawsze na górze) lub połączenia praski z wzdłużnym sfrezowaniem oraz trzpienia nitującego.
PRODUKT JEST NOWY I POSIADA GWARANCJĘ 12 MIESIĘCY