Praktyka Dzogczen to prezentacja nauk Dzogczen – najgłębszej esencji buddyzmu tybetańskiego. Nauki Dzogczen zostały wprowadzone do Tybetu w VIII w. i od tamtej pory są praktykowane w nieprzerwanej linii przekazu przez całe pokolenia oświeconych mistrzów. W niniejszej książce można znaleźć szczegółową prezentację tych nauk w kontekście ogólnej praktyki buddyjskiej na podstawie pism XIII-wiecznego mistrza Longczena Rabdziama.
Przewodnik, który można znaleźć w tej książce, ma niezwykłą wartość dla wszystkich tych, którzy poważnie myślą o podróży w stronę odkrycia prawdziwej natury umysłu.
– Parabola Magazine
Tulku Thondup Rinpocze wyświadczył ogromna przysługę wszystkim zwolennikom myśli buddyjskiej. Prace jednego z największych tybetańskich mistrzów-filozofów, Longczen Rabdziampa, zostały tutaj przedstawione w niezwykle przystępny sposób. Dzięki tej książce wypełniona została ogromna luka.
– Matthew Kappstein, Uniwersytet w Chicago, autor The Tibetan Assimilation of Buddhism i Reason’s Traces
Jest to jedna z najważniejszych książek poświęconych buddyzmowi tybetańskiemu, jakie ukazały się w ciągu ostatnich lat. Autor w umiejętny, ujmujący i przenikliwy sposób opisuje charakter tradycji Dzogczen i jej miejsce w teorii i praktyce szkoły Ningmapa. Jest to z pewnością jedno z najważniejszych dzieł poświęconych Ningmapie, jakie kiedykolwiek opublikowano na Zachodzie.
– Glenn H. Mullin, Tibetan Review
Wybór i przekład z tybetańskiego: Tulku Thondup Rinpocze
Tłumaczenie z angielskiego: Joanna Janiszewska-Rain