WYSYŁKA DZISIAJ !!!
CODZIENNIE W DNI ROBOCZE
WYSTARCZY DO GODZ. 13.00 wysłać do nas:
1) deklarację odbioru przesyłki "za pobraniem" lub 2) skan przelewu albo 3) wpłacić za pośrednictwem "Płacę z Allegro"
BIBLIOTEKA PRACOWNIKA SOCJALNEGO
PRACA SOCJALNA JAKO DZIAŁANIE WYCHOWAWCZE
Wojciech Mikołajewicz POLECAMY RÓWNIEŻ INNE KSIĄŻKI Z SERII: BIBLIOTEKA PRACOWNIKA SOCJALNEGO
Stan książki: NOWA
Wydawnictwo Naukowe Śląsk
Stron: 218 Okładka: miękka Z okładki:
Biblioteka Pracownika Socjalnego
Prezentowana publikacja – czytelna w odbiorze i poszerzająca wiedzę osób działających na polu pracy socjalnej – dotyczy relacji między pedagogiką społeczną i pracą socjalną. W części pierwszej przedstawiono wzajemne powiązania obu tych dziedzin (ze szczególnym zwróceniem uwagi na metody pracy socjalnej), oraz poglądy pedagogów społecznych (H. Radlińska, A. Kamiński). Część druga prezentuje szczegółowe rozważania dotyczące wychowawczej funkcji pracy socjalnej. Mówi się zatem o ogólnych celach pracy socjalnej, omawia strukturę pracy socjalno-wychowawczej – problemy diagnostyki i istotę techniki prowadzenia rozmowy i wywiadu. Rozdział ostatni traktuje o pomocy w przezwyciężaniu cierpienia i dążeniu do rozwoju duchowego jako głównych aspektach kształtujących etykę pracy socjalnej. Każdy z podrozdziałów kończy się krótkim podsumowaniem i zagadnieniami do dyskusji pomagającymi w przyswojeniu i wdrożeniu prezentowanej wiedzy.
Seria powstała pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. W zamierzeniu jej twórców jest podstawą kształcenia osób związanych z pracą socjalną (pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów, socjologów i in.). Dokonywane zmiany w polityce społecznej i strukturze organizacji pomocy społecznej wymagają dostarczenia wszystkim zainteresowanym odpowiedniej pomocy - zarówno praktycznej, jak i teoretycznej.
Spis treści: Słowo wstępne Części Teoria pracy socjalnej a pedagogika społeczna. Rozdział I Miejsce pracy socjalnej w pedagogice społecznej 1.1. O wychowaniu, pracy socjalnej i metodyczności Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 1.2. Praca socjalna i wychowanie — teoria pr&cy socjalnej i pedagogika społeczna. Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji Literatura uzupełniająca. Rozdział II Teoria pracy socjalnej jako źródło modeli metod pracy socjalnej 2.1. Koncepcje pracy z indywidualnym przypadkiem Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 2.2. Wybrane poglądy na temat pracy socjalnej z grupą .. . Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 2.3. Metoda organizowania społeczności lokalnej Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji Literatura uzupełniająca. Rozdział III Problematyka socjalna w pedagogice społecznej.. 3.1. Koncepcja wychowania w poglądach Heleny Radlińskiej Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 3.2. Teoria pracy socjalnej a pedagogika społeczna w ujęciu Aleksandra Kamińskiego Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 3.3. Pojęcie pracy socjalnej w terminologii pedagogiki społecznej .. Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji Literatura uzupełniająca. Część II Wychowawcza funkcja pracy socjalnej
Rozdział I O celach pracy socjalno-wychowawczej 1.1. Uwagi o konieczności stanowienia ogólnych celów pracy socjalno-wychowawczej Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 1.2. Praca socjalno-wychowawcza jako proces budowania więzi międzyludzkich w środowisku życia jednostki Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 1.3. Praca socjalno-wychowawcza jako proces pomocy w rozwiązywaniu problemów życiowych człowieka.. Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji Literatura uzupełniająca. Rozdział II Praca socjalno-wychowawcza jako działanie.. 2.1. Struktura procesu pracy socjalno-wychowawczej Podsumowanie.. Pytarua-zagadnienia do dyskusji 2.2. Etapy pracy socjalno-wychowawczej Podsumowanie.. r^tania-zagadnienia do dyskusji 2.3. Wybrane elementy proceduralne w pracy socjalno-wychowawczej . Podsumowanie.. F^tarua-zagadnienia do dyskusji 2.4. Rozmowa i wywiad w pracy socjalno-wychowawczej .. Podsumowanie. Pytania-zagadnienia do dyskusji 2.5. Dynamika działań socjalnych Podsumowanie.. F^tarua-zagadnienia do dyskusji Literatura uzupełniająca. Rozdział III Pracownik socjalny wśród ludzi 3.1. Pracownik socjalny hirudina wobec siebie Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 3.2. Pracownik socjalny wobec innych.. Podsumowanie.. Pytania-zagadnienia do dyskusji 3.3. Ku etyce pracy socjalnej (propozycja pedagoga) Podsumowanie.. Zakończenie. Bibliografia..
CHCESZ PRZED ZAKUPEM ZAPOZNAĆ SIĘ Z OFEROWANĄ KSIĄŻKĄ NAPISZ DO NAS MAILA, A OTRZYMASZ DARMOWY FRAGMENT!!!
Zobacz nasze pozostałe oferty: | |