Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PRACA NAD RODZINĄ. METODA BERTA HELLINGERA

12-07-2012, 19:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik ksiegarniainter
numer aukcji: 2396013193
Miejscowość MAŁE GACNO
Wyświetleń: 19   
Koniec: 03-07-2012 21:03:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2004
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

PRACA NAD RODZINĄ. METODA

BERTA HELLINGERA

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Autor: Hellinger Bert,ten Hövel Gabriele

Żaden ze współczesnych kierunków terapii systemowej nie wywołał tylu dyskusji i kontrowersji co systemowa terapia Berta Hellingera. Opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane. Zarówno wśród jego zwolenników, jak i przeciwników jest wielu wybitnych psychoterapeutów i myślicieli. Hellinger rozwinął niezwykłą „ultrakrótkoterminową terapię”, której podstawową formą pracy jest „ustawienie rodziny”. Zakłada on istnienie nadrzędnego, pierwotnego porządku, który wyznacza funkcjonowanie wszelkich systemów społecznych (rodzina, organizacja).

W rozmowach z dziennikarką Gabriele ten Hövel Bert Hellinger odpowiada na pytania dotyczące swoich przemyśleń i działalności terapeutycznej. Tym samym zabiera czytelnika w podróż drogą samopoznania, której początkiem jest dla niego zrozumienie systemu. Można więc podążyć tropem jego wypowiedzi na temat na przykład uwikłania i wolności, więzi i miłości, wyrzutów sumienia, wielkości w życiu codziennym, postępów dokonywanych dzięki odczuciu winy, a także iluzji władzy. Hellinger nie unika też odpowiedzi na kontrowersyjne pytania o występek i moralność, porządek i przemoc, adopcję i kazirodztwo. Wyjaśnia też czym jest odpowiedzialność w dziedzinie psychoterapii i w sferze publicznej.
Bert Hellinger, urodzony w 1925 roku, studiował filozofię, teologię i pedagogikę; pracował przez szesnaście lat jako członek katolickiego zakonu misyjnego wśród Zulusów w Afryce Południowej. Następnie został psychoanalitykiem, a poprzez doświadczenia dynamiki grupowej, terapii pierwotnej, analizy relacji i różnych działań hipnoterapeutycznych doszedł do etapu utworzenia własnej terapii systemowej i rodzinnej.