CO TO JEST SZKOLENIE? Szkolenie to holistyczny proces, trwający całe życie psa, odnoszący się do różnych aspektów życia związku człowieka i psa. Głównym celem szkolenia jest budowanie więzi, metody i techniki szkolenia nie są sztuką samą w sobie.
PO CO SZKOLIĆ PSA? 1. Szkolenie wzmacnia więź między psem i człowiekiem, daje psu poczucie bezpieczeństwa. 2. Szkolenie zapewnia prawidłowy rozwój psychiczny psa wynikający z rozumienia, czego się od niego wymaga, a co nie jest aprobowane, porządkuje jego widzenie świata. 3. Współpraca umożliwia podporządkowanie psa człowiekowi bez potrzeby staczania walki (klasyczne ćwiczenia z posłuszeństwa działają dyscyplinująco na psa). 4. Szkolenie jest niezbędne, aby prawidłowo ukształtować psa i sprawić, aby przebywanie z im było przyjemnością. 5. Pies wyszkolony to pies w dużym stopniu bezpieczny i przewidywalny. 6. Szkolenie to zapewnienie zajęcia psu (i przewodnikowi).
DLACZEGO SZKOLENIE POZYTYWNE? 1. Szkolenie pozytywne w odróżnieniu od tzw. tradycyjnego (opartego na technikach awersyjnych – zadawaniu psu dyskomfortu, a nawet bólu) bazuje na wzmacnianiu pozytywnych zachowań przy pomocy nagród, a wygaszaniu zachowań niepożądanych poprzez brak nagród. 2. Szkolenie pozytywne pogłębia więź miedzy psem a przewodnikiem, buduje zaufanie i chęć współpracy. 3. Szkolenie pozytywne sprawia, że pies uczy się chętniej, a nabyte umiejętności szybko i skutecznie się utrwalają. 4. Szkolenie pozytywne uczy człowieka szukania właściwych dróg dojścia do psa, obserwacji jego zachowań, odczytywania sygnałów przez niego prezentowanych i właściwej na nie reakcji. 5. W szkoleniu pozytywnym ważnym narzędziem przy nauce nowych zachowań jest kliker, którego cechuje: • precyzyjność – szybko i dokładnie zaznacza moment, gdy pies prezentuje pożądane zachowanie, • powtarzalność – zawsze brzmi tak samo, • wyjątkowość – dźwięk klikera nie jest kojarzony przez psa z niczym znanym wcześniej, • jednoznaczność – klikniecie zawsze oznacza nagrodę.
CO OFERUJE „DOBRY PIESEK”? 1. Główne cele szkoleniowe: - budowanie poprawnych relacji między psem i przewodnikiem, - poznanie podstawowej wiedzy o psie, sposobach komunikacji z nim, motywowaniu go do działania, - nauka i utrwalanie standardów posłuszeństwa, - wzmacnianie więzi i zaufania poprzez sport (agility) i zabawę, - socjalizacja z psami, ludźmi i otoczeniem. 2. Zapewniamy: - kompetentną i przyjazną kadrę instruktorską, - małe grupy szkoleniowe (3 - 8 psów) oraz zajęcia indywidualne, - indywidualne podejście do każdego psa, - ogrodzony i oświetlony teren – zawsze gotowy do zajęć, - profesjonalne pomoce szkoleniowe.
www.dobrypiesek.eu