Powojnik "Purpurea Plena Elegans"
Clematis, grupa Viticella
Purpurea jest wyjątkową odmianą – przede wszystkim ze względu na przepiękne kwiaty, ale również silny wzrost i małe wymagania glebowe. Została wyhodowana we Francji w 1899r i cały czas cieszy się dużym powodzeniem wśród ogrodników amatorów i kolekcjonerów. Proszę zobaczyć:
Kwiaty: wyjątkowe, spotkałam się z określeniem – w stylu retro, nie są duże, ale występują bardzo obficie, są zawsze pełne, również pełne elegancji, zwiewne w ślicznym kolorze bordowo-ciemno-różowym
Kwitnienie: bardzo obficie VII-IX
Wysokość: 3-4m
Zastosowanie: świetnie nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, pergolach, altanach, niedużych drzewach, można nią osłaniać wysokie ogrodzenia i nieestetyczne budynki. Bardzo dobrze sprawdza się również jako roślina okrywowa. Należy pamiętać, ze lubi stanowiska słoneczne, choć nie ma specjalnych wymagań co do gleby, zadowala się nawet przeciętną.
Wystawa: płd., wsch., zach.
Cięcie: silne - przycinamy nad drugą parą pąków czyli na wysokości 30-50cm od ziemi od końca lutego do początku kwietnia
Mrozoodporność: w naszym klimacie całkowita (strefy 4-9)