Powerdrome to wyjątkowo dynamiczne wyścigi futurystycznych pojazdów, za produkcję których odpowiada studio Argonaut Games. Co ciekawe, dla producenta opisywanej „ścigałki” jest to swego rodzaju debiut na rynku poważniejszych tytułów. W przeszłości firma ta kojarzona była z produkcjami tworzonymi w głównej mierze z myślą o młodszych graczach (Bionicle: The Game, seria Croc, Harry Potter and the Sorcerer's Stone...). Powerdrome pierwotnie ukazał się na konsole PlayStation 2 oraz Xbox, wersja PC jest więc bezpośrednio konwersją z tych platform.
Skonstruowane przez producentów gry futurystyczne pojazdy z wyglądu przypominają połączenie tradycyjnego motocykla z myśliwcem odrzutowym. Osiągane przez te wehikuły prędkości są oczywiście odpowiednio duże (nawet kilka tysięcy kilometrów na godzinę) przy czym gra nie jest aż tak dynamiczna jak chociażby konsolowy F-Zero. Główna zasługa leży w tym przypadku po stronie samych tras, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie utrudniać zbytnio jazdy. Kolizje z innymi pojazdami czy też otaczającymi tor bandami nie są tak częste jak w konkurencyjnych produkcjach. Powerdrome pozbawiony jest jakichkolwiek broni, które pojawiały się w niektórych futurystycznych wyścigach. Jedynym sposobem pozbycia się danego przeciwnika jest zepchnięcie go na jedną z otaczających trasę band.
Fabuła opisywanej gry przedstawia dość oklepany schemat futurystycznego turnieju, do którego stają najlepsi zawodnicy z całej galaktyki. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy należy wybrać jeden z kilku dostępnych pojazdów (część wehikułów odblokowywana jest ponadto w miarę postępów w rozgrywce). Warto przy tym nadmienić, iż posiadany odrzutowiec nie może być w żaden sposób modyfikowany. Co pewien czas dobrze jest więc wymieniać aktualnie posiadany model na inny, cechujący się lepszymi parametrami (prędkość maksymalna, przyśpieszenie itp.). Oprócz rozbudowanej kariery możemy przystąpić do pojedynczego wyścigu, zapoznać się z dostępnymi trasami w trybie walki z czasem czy też stanąć do sieciowych rozgrywek. W tym ostatnim przypadku na jednej planszy może spotkać się maksymalnie ośmiu zawodników. Postępy w karierze nagradzane są nowymi pojazdami, trasami czy też innymi cennymi bonusami. Na szczególną uwagę zasługują przygotowane przez producentów trasy. Są one bardzo zróżnicowane, ścigamy się między innymi w gęstej dżungli, na terenach zurbanizowanych czy też w ogromnej fabryce. W trakcie jazdy można a nawet warto korzystać z licznych skrótów.
Oprawa wizualna PeCetowej wersji stanowi rozwinięcie tego z czym mieliśmy do czynienia w przypadku edycji konsolowych. Powerdrome prezentuje się dość okazale. Wyścigi odbywają się w iście szaleńczym tempie, pojazdy są dobrze animowane a otoczenie szczegółowo oddane.