Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Powerbook G4 12" - PPC G4 1 GHz / 256 MB RAM

08-02-2014, 4:26
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 87.01 zł     
Użytkownik ArrosRahn
numer aukcji: 3936881084
Miejscowość Wrocław
Licytowało: 2    Wyświetleń: 225   
Koniec: 08-02-2014, 4:34

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 4.00 [kg]
Procesor : PowerPC G4
Liczba rdzeni procesora: Jeden
Taktowanie procesora (MHz): 1000
Pamięć RAM (MB): 256
Karta graficzna: Grafika dedykowana
Wielkość matrycy : 12" - 12.9"
Rozdzielczość matrycy : 1024 x 768
Rodzaj matrycy: Matryca matowa
System operacyjny: Brak systemu

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Na sprzedaż: Powerbook G4 A1010 (Molokini) 12"

Z góry proszę o dokładne przeczytanie opisu, laptop nie widzi dysku.

Specyfikacja techniczna laptopa:

Procesor: PowerPC G4 7447 1.0 GHz
Pamięć: 256 MB DDR 333 MHz (Maksymalna możliwa: 1,25 GB) 
Karta graficzna: GeForce FX Go5200 32 MB
Rozmiar matrycy: 12" TFT XGA (1024x768, 800x600, 640x480) Maksymalna rozdzielczość na monitorze zewnętrznym: 1600x1200. 
Dysk twardy: Jest. Informacje w opisie.
Napęd: Według informacji na obudowie Combo 8x. Odczytuje płyty. 
Sieć: Ethernet / AirPort Extreme (802.11 g)
Bateria: Martwa, oryginalna. 
Zasilacz: Jest, oryginalny i sprawny. 
Układ klawiatury: QWERTZ (zamienione klawisze Z/Y)
Porty: 2x USB, DisplayPort, FireWire, RJ-11, RJ-45, słuchawkowy, mikrofonowy.

Obudowa jest w stanie dobrym, na klapie matrycy ślad po naklejce. Klapa matrycy bez widocznych głębokich rys bądź zadrapań. Spód laptopa jest nieco odrapany i wytarty, brakuje jednej nóżki. Oznaczenia niektórych portów są nieco wytarte. Na obudowie nie ma wgnieceń wskazujących na upadki. 

Matryca świeci równomiernie, nie widać wypalonych pikseli. Głośniki działają, a komputer przy starcie wita nas głośnym gongiem.

Laptop jest sprawny, z jednym wyjątkiem.


Powerbook włącza się bez najmniejszego problemu na zasilaczu (bateria nie podtrzymuje napięcia nawet na kilka sekund, w związku z tym odłączenie zasilacza spowoduje wyłączenie się laptopa). Można wejść do Open Firmware, można uruchomić system z płyty (próbowałem zarówno MacOS X 10.4.11 Tiger jak i 10.5.8 Leopard), jak i z USB przy pomocy komend Open Firmware. W obu przypadkach instalator systemu rozpoczyna działanie, pozwala na wybór języka oraz rozpoczęcie procesu instalacji. 

W tym miejscu pojawia się problem. Mimo tego, że dysk jest fizycznie obecny w komputerze i słychać kiedy rozpoczyna pracę (dźwięki rozkręcania talerzy, głowica przeszukująca dysk) instalator nie widzi go zarówno na liście napędów do wyboru, jak również w Disk Utility. Tym sposobem nie udało mi się zainstalować systemu na nośniku.

Przez to nie jestem też w stanie stwierdzić, jaki dysk jest w urządzeniu, a że rozbiórka Powerbooka do przyjemnych nie należy, nie chcę tego robić, aby czegoś przy okazji nie uszkodzić.

Nie mogę zagwarantować, że nikt go w przeszłości nie otwierał - z tego, co mi wiadomo jestem co najmniej trzecim właścicielem.   

Z powodu tych dwóch rzeczy nie mogę udzielić gwarancji na laptopa, nie przyjmuję też ewentualnych zwrotów i negatywów z powodu problemów z dyskiem twardym bądź tego, że ktoś mógł go kiedyś otwierać. Laptopa sprzedaję w stanie "takim, jak jest". 

Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych zdjęć lub informacji, zapraszam przez Pytanie do Sprzedającego. 

Odpowiadając z góry na kilka pytań:
- W Open Firmware jest dowiązanie zarówno pod komendą devalias hd, kontroler dysku jest widoczny w drzewie urządzeń.
- Dysk, który jest obecny nie wydaje dźwięków, które zwykle towarzyszą uszkodzeniom (jak na przykład stukające głowice bądź pisk silnika). 
- Z racji tego, że nie chcę rozbierać laptopa i nie mam części zamiennych nie jestem w stanie sprawdzić, czy winna jest taśma, dysk czy coś innego. 

 Zapraszam do licytacji.