Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

POST SCRIPTUM PO ŚMIERCI MICHAELA JACKSONA /Bdb~~

19-01-2012, 14:08
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 20 zł     
Użytkownik margarytkaart
numer aukcji: 2033824241
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 5   
Koniec: 12-01-2012 20:13:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Aneta Ostaszewska
POST SCRIPTUM
PO ŚMIERCI
MICHAELA JACKSONA

Wydawnictwo:

tauro 2010

Ilość stron numerowanych:

182

Oprawa:

miękka, lakierowana,

Stan:

b. dobry minus (jak na załączonym zdjęciu), lekko zagięte rogi okładki i niewielkie ryski na okładce, nie czytana

poczta:

Koszt wysyłki kilku książek uzależniony jest od ich łącznej wagi.

Opis/Spis treści:

"Książka ta jest próbą zrozumienia świata społecznego, świata ludzkich myśli, wyobrażeń i emocji. Jest historią lekcji o śmierci, a dokładniej: lekcji o tym, co inni już zdążyli o niej napisać. Pytania za którymi podąża autorka są następujące: jak kultura popularna obchodzi się ze śmiercią? Jak publiczność, czyli współcześni ludzie-uczestnicy kultury popularnej, reagują na wiadomość o śmierci idola? Co media „robią” ze śmiercią: w jaki sposób przekazują wiadomość o śmierci, jak przedstawiają osobę zmarłego? I wreszcie: co reakcje mediów i ich publiczności „mówią” o nich samych?

W centrum zainteresowania zostaje umieszczony współczesny człowiek, współczesne społeczeństwo i współczesna kultura, a ściślej mówiąc – interesujący jest ten wycinek naszego życia społecznego zogniskowany wokół wydarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy 25 czerwca 2009 roku, a styczniem 2010 roku, i związane były ze śmiercią Michaela Jacksona.
Książka ta jest post scriptum - w dosłownym znaczeniu - książki Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna (WAiP, 2009).

Aneta Ostaszewska (ur. 1977 r.), socjolożka kultury. W 2007 roku obroniła doktorat w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się antropologią współczesności, a szczególnie zjawiskiem mityzacji i mitologizacji kultury popularnej. W 2009 roku - nakładem Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych - ukazała się jej pierwsza książka Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna."

Zapraszam na stronę o mnie