POSŁONEK OGRODOWY ZIMOZIELONA KRZEWINKA
nie ma możliwości koloru, można trafić na czerwony, różowy, biały, pomarańczowy, żółty; zdarza się, że na jednym krzaczku są różne kolory kwiatów
Posłonek ogrodowy to zimozielona krzewinka, której pędy zdrewniałe u podstawy, w wyższych partiach wiotkie, pokładające się, dorastają do wysokości około 30 - 40cm (zależnie od odmiany). Liście drobne, lancetowate, całobrzegie, intensywnie zielone, od spodu szarozielone, obficie, skrętolegle porastają pędy. Różnokolorowe, pięciopłatkowe kwiaty: żółte, pomarańczowe, różowe, czerwone lub białe z żółtym środkiem, zebrane są po kilka we wzniesionych, wyprostowanych, luźnych kwiatostanach i osiągają średnicę około 2-3cm. Zakwitają na przełomie maja i czerwca. Początkowo kwitnienie jest bardzo obfite, z czasem słabnie, ale trwa nieprzerwanie nawet do września. Regularne usuwanie przekwitających kwiatostanów znacznie wzmaga intensywność i długość kwitnienia. Posłonek rośnie najlepiej na stanowiskach ciepłych i słonecznych oraz przepuszczalnych, wapiennych glebach, o odczynie zasadowym lub obojętnym. Nie wymaga gleb żyznych, świetnie poradzi sobie na piaszczystych, żwirowych lub piaszczysto-gliniastych podłożach, uboższych w składniki pokarmowe. Pomimo płytkiego systemu korzeniowego zniesie okresowe susze, a także są odporne na mróz, strefa mrozoodporności – 6. Niekiedy, w czasie bezśnieżnych zim, szkodzą im mroźne zimowe wiatry i wówczas pędy mogą przemarzać, jednak przycięte wiosną – są w stanie doskonale je zregenerować. Rośliny te doskonale sprawdzają się w ogrodach skalnych i kamienistych rabatach w stylu śródziemnomorskim. Świetnie nadają się również do obsadzania słonecznych skarp oraz rabat. Niższe i płożące odmiany nadają się też do obsadzania murków.
Licytujesz 1 sadzonkę w doniczce za 4 zł.
Nie wysyłam za pobraniem!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZAKUPÓW!!
Dodano 2[zasłonięte]014-05 18:15 Uwaga: proszę o przemyślane licytowanie, gdyż nie wycofuję ofert; Brak wpłaty na moim koncie w ciągu 10 dni skutkuje wystawieniem przeze mnie komentarza negatywnego!!!!