Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Porady językowe Poprawna polszczyzna poradniki

25-01-2014, 17:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 343.20 zł     
Użytkownik domki
numer aukcji: 3831523356
Miejscowość szybka wysyłka
Wyświetleń: 2   
Koniec: 25-01-2014 16:59:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Mówi się Porady językowe profesora Bralczyka

 

okładka

 


Oprawa: Twarda
Format: 14.0x20.0cm
Liczba stron: 232
Wydanie: 2

Książka powstała na podstawie audycji Mówi się, prowadzonej przez profesora Bralczyka w Telewizji Polonia. Zawiera pytania telewidzów dzwoniących do studia i piszących listy oraz odpowiedzi, napisane w przystępny i dowcipny sposób, charakterystyczny dla autora. Zagadnienia poruszane w poradniku podzielone są tematycznie i dotyczą m.in. stylistyki, etykiety językowej, nielogiczności w języku, zapożyczeń oraz spolszczeń nazw własnych. Książka zawiera też żartobliwe ilustracje nawiązujące do haseł.

 

+

 

Polszczyzna na co dzień

 


okładka

 

Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 812
Rok wydania: 2013
Polszczyzna na co dzień to poradnik dla osób, które chcą wiedzieć nie tylko, jak mówić i pisać poprawnie, ale jak w ogóle mówić czy pisać w określonych sytuacjach, aby osiągnąć cel wypowiedzi, np. skutecznie kogoś przekonać do czegoś.

Książkę polecamy wszystkim, którzy występując publicznie w jakiejkolwiek formie - np. prowadząc zebranie, przedstawiając prezentację, przygotowując pracę magisterską, ogłoszenie do prasy, zaproszenie na ślub lub wizytówkę - muszą dbać o kształt językowy swoich wypowiedzi. Szczególnie przydatna będzie dziennikarzom i politykom, redaktorom i korektorom, webmasterom i copywriterom, a także nauczycielom, maturzystom i studentom.

 

+

 

Poprawna polszczyzna. Hasła problemowe 

 

Oprawa: Miękka

Format: 16.6x23.9cm
Liczba stron: 180
Wydanie: 1

okładka

 

Książka zawiera tzw. hasła problemowe Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN, które na wielu kierunkach studiów są podstawową lekturą w zakresie kultury języka. Jest ich ponad 120, m.in. akcent, anglicyzmy, błąd językowy, formy grzecznościowe, kryteria poprawności językowej, moda w języku, nazwiska, odmiana nazw miejscowych, postawy wobec języka. Czytelnik znajdzie tu zarówno odpowiedzi na konkretne pytania (np. jak odmieniać nazwiska określonego typu), jak i ogólne informacje o tendencjach rozwojowych współczesnej polszczyzny i kryteriach oceny innowacji językowych.

 

+

 

Co w mowie piszczy?

Katarzyna Kłosińska

 

okładka

Oprawa: Miękka
Format: 16.0x24.0cm
Liczba stron: 272
Rok wydania: 2013
Książka powstała na podstawie popularnej audycji w radiowej Trójce, prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Kłosińską.
Za współtwórców mogą się uważać słuchacze Trójki, którzy do autorki pisali w sprawach językowych. To poruszane przez nich kwestie stały się punktem wyjścia do rozważań o zawiłościach polszczyzny i jej najnowszych tendencjach.
Panuje opinia, że język polski jest trudny. Obcokrajowcy nie mają łatwo, kiedy zaczynają się nim posługiwać. A i nas samych coraz częściej ogarniają wątpliwości, czy słusznie używamy takiej a nie innej formy wyrazu, wyrażenia lub zwrotu. Dostaliśmy naklejkę z logo firmy czy z logiem firmy? Wysyłamy SMS (a może SMS-a?) na numer czy pod numer telefonu? Dzieci chodzą na sanki z tatą czy z tatem? Dlaczego niektóre połączenia wyrazowe (np. pójść na piechotę, dwoje bliźniąt) uznajemy za poprawne, a inne (np. najbardziej optymalny, geneza powstania, efekt końcowy) traktujemy jako błąd? A gdy zastanawiamy się nad dziejami słów i związków wyrazowych, okazuje się, że wiele z nich kryje opowieści o dawnych zwyczajach czy odmiennym od dzisiejszego postrzeganiu świata.
+

Poprawnie po polsku Poradnik językowy PWN

 

okładka

 

 

Oprawa: Miękka

Format: 14.5x20.5cm

Liczba stron: 388

Wydanie: 1


Poradnik wyjaśnia wiele wątpliwości językowych, czyni zrozumiałymi wyrazy trudne i rzadko spotykane, odkrywa tajemnice pochodzenia wielu wyrazów, objaśnia zawiłości pisowni oraz interpunkcji.

Książka zawiera:
- około 1000 najciekawszych i najczęściej zadawanych pytań wybranych z zasobów internetowej Poradni Językowej PWN, podzielonych na 13 tematycznych rozdziałów, takich jak np. Pisownia, Odmiana, Wymowa, Interpunkcja i Etymologia;
- ciekawe i wnikliwe odpowiedzi językoznawców z największych ośrodków naukowych;
- wiele informacji, których próżno by szukać w ogólnie dostępnych słownikach i poradnikach.

Bogactwo informacji, staranny wybór najciekawszych pytań i odpowiedzi oraz przejrzysty układ sprawiają, że poradnik może być nie tylko bardzo pomocny w codziennym obcowaniu z językiem, ale też miłą lekturą do poduszki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Piszemy poprawnie. Poradnik językowy PWN

 

okładka

 

Oprawa: Twarda
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 256
Wydanie: 1
Książka jest adresowana do wszystkich tworzących teksty. Objaśnia w przystępny sposób – w formie porad autorstwa językoznawców z różnych ośrodków naukowych – zawiłości polskiej ortografii i interpunkcji.

Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera wybrane pytania i odpowiedzi z internetowej Poradni Językowej PWN, dotyczące poprawnej pisowni i interpunkcji. Druga to zbiór zasad pisowni i interpunkcji. Obie części są ze sobą powiązane, ponieważ przy większości odpowiedzi umieszczono odesłania do konkretnych reguł pisowniowych.

To kolejna pozycja w wydawanej przez PWN serii poradników językowych. Dotychczas ukazały się „Mówi się” prof. J. Bralczyka i „Poprawnie po polsku”.
+
Formy i normy czyli poprawna polszczyzna w praktyce
okładka
Kłosińska Katarzyna
Oprawa: Miękka
Format: 21.0x29.5cm
Liczba stron: 290
Wydanie: 1
Książka zawiera ćwiczenia z kultury języka polskiego i ich rozwiązania. Omawia najbardziej typowe i najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków. Jest wykładnią normy językowej - wszystkie zamieszczone w niej rozstrzygnięcia normatywne są zgodne z przyjętymi w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją profesora Andrzeja Markowskiego. To książka dla wszystkich, którzy pragną rozwijać praktyczną umiejętność posługiwania się językiem ojczystym i pogłębiać wiedzę o nim.
+

Słowo o słowie     
Porady językowe profesora Bralczyka
okładka
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 224
Książka powstała na podstawie cyklicznej audycji radiowej SŁOWO O SŁOWIE, prowadzonej przez profesora Bralczyka w wielu rozgłośniach regionalnych. To wybór 240 pytań i odpowiedzi, które zostały spisane i zredagowane tak, aby zachować styl właściwy językowi mówionemu profesora. Co znaczy? Skąd pochodzi? Jak wymawiać? Jak pisać? Jak odmieniać? Jak używać? Czy używać? - to części, na które podzielony jest poradnik i według których uporządkowano materiał. Całość uzupełnia indeks alfabetyczny omawianych w książce słów i problemów.

Jesteśmy przekonani, że lektura odpowiedzi, jakich udziela autor, sprawi przyjemność nie tylko miłośnikom jego języka i stylu.
+

 

Mówimy uprzejmie    

Poradnik językowego savoir-vivre'u

 

 

okładka

Małgorzata Marcjanik

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 236
Wydanie: 1
Poradnik szczegółowo omawia zasady grzeczności językowej obowiązujące w relacjach różnych osób, np. przełożony - podwładny, ksiądz - parafianie, i w różnych sytuacjach, np. na ulicy, w sklepie, w windzie. Bogaty w przykłady, uczy, jakimi słowami witać się i żegnać, dziękować i przepraszać albo np. grzecznie odmawiać.

Wiele uwagi poświęca grzeczności (a także jej brakowi) w mediach. Książkę wzbogacają porady językowe dotyczące różnych aspektów grzeczności językowej.

 

 

 

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul. Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368