Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PORADNIK WIEJSKIEGO SPORTOWCA STRZELANIE J. KONNA

01-08-2014, 20:14
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 59.99 zł      Aktualna cena: 49.99 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 4447036447
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 4   
Koniec: 01-08-2014 19:45:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 1953
Język: polski
Forma: tekst jednolity
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SPISU TREŚCI

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO OPISU KSIĄŻKI

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĄCE SIĘ W TEJ SAMEJ KATEGORII

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ SPRZEDAWANEGO PRZEDMIOTU, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA JEDNĄ Z NICH A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY DO ODPOWIEDNIEGO ZDJĘCIA W WIĘKSZYM FORMACIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY (CZASAMI TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ NA DOGRANIE ZDJĘCIA).


PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI -
PORADNIK WIEJSKIEGO SPORTOWCA


AUTOR -
PRACA ZBIOROWA

WYDAWNICTWO, WYDANIE, NAKŁAD -
WYDAWNICTWO - SPÓŁDZIELNIA WYDAWNICZA "SPORT I TURYSTYKA", WARSZAWA 1953
WYDANIE - 1???
NAKŁAD - 10160 EGZ.

STAN KSIĄŻKI -
DOBRY JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM, NIEAKTUALNE PIECZĄTKI) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).

RODZAJ OPRAWY -
ORYGINALNA, TWARDA (KARTONOWA) Z PŁÓCIENNYM GRZBIETEM

ILOŚĆ STRON, WYMIARY, WAGA -
ILOŚĆ STRON - 411
WYMIARY - 21 x 15 x 2 CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - 0,460 KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)

ILUSTRACJE, MAPY ITP. -
ZAWIERA 309 ILUSTRACJI

KOSZT WYSYŁKI 10 ZŁ - Koszt uniwersalny, niezależny od ilośći i wagi, dotyczy wysyłki priorytetowej na terenie Polski. Zgadzam się na wysyłkę za granicę (koszt ustalany na podstawie cennika poczty polskiej).

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ

SPIS TREŚCI LUB/I OPIS (Przypominam o kombinacji klawiszy Ctrl+F – przytrzymaj Ctrl i jednocześnie naciśnij klawisz F, w okienku które się pojawi wpisz dowolne szukane przez ciebie słowo, być może znajduje się ono w opisie mojej aukcji)

PORADNIK WIEJSKIEGO SPORTOWCA
SPÓŁDZIELNIA WYDAWNICZA „SPORT i TURYSTYKA" WARSZAWA 1953
Teksljj opracowali KAZIMIERZ BARANSKI BMILIA FŁIGEROWA RJOHAN 11OSZK0 JAN SIPOWICZ JAN ZAJDEL
Okładkę projektomała SŁAWA GOSPODAREK
Redaktor KRYSTYNA PACZKOWSK
Redaktor techniczny ROMAN M. FRYDRYCH




WSTĘP

Młodzież naszych miast i wsi od pierwszych dni odrodzenia naszej Ojczyzny korzysta coraz szerzej z ogromnych -możliwości, jakie stwarza jej we wszystkich dziedzinach życia władza ludowa.
Jednym z czynników odgrywającym ważną rolę w wychowaniu socjalistycznym jest sport. Dziewczęta i chłopcy biorąc udział w pracy różnych sekcji sportowych, wzmacniają swą wolę i organizm oraz zdobywają pożyteczne nawyki, niezbędne w pokojowym, twórczym budownictwie.
Młodzież wiejska lubi wychowanie fizyczne i sport. Uprawianie ćwiczeń fizycznych i udział w życiu sportowym stwarza dla młodzieży możliwości brania udziału w pięknej walce sportowej, pozwala przyjemnie i pożytecznie spędzić czas i odpocząć po pracy.
Tysiące spośród młodzieży wiejskiej, pragnie osiągać coraz wyższe wyniki sportowe, uczestniczyć w zawodach, zdobywać tytuły mistrzów swojej gminy, powiatu, województwa, a nawet kraju.
Rozwój wychowania fizycznego i sportu wśród młodzieży wiejskiej, wszechstronnie wspomagany przez władzę ludową, napotyka jeszcze niejednokrotnie na poważne trudności, zwłaszcza ze względu na stosunkowo nieliczną kadrę instruktorską. Dopływ tych kadr, zarówno na wieś gospodarującą indywidualnie jak i do wiejskich ośrodków gospodarki socjalistycznej i państwowej, nie nadąża za szybkim rozwojem kół LZS.
Wyszkolony poprzednio i ciągle nadal szkolony aktyw instruktorski nie może ogarnąć jeszcze swą opieką wszystkich już istniejących i nowoorga-nizowanych wiejskich zespołów sportowych, setek tysięcy dziewcząt i chłopców garnących się do różnych sekcji sportowych, których obecnie jest w terenie ponad 30 000.
W dużym stopniu kadrowe braki -instruktorskie uzupełnia entuzjazm młodzieży i jej stale rosnący aktyw. Poważną przeszkodę w pracy stanowił dotychczas brak popularnych materiałów metodycznych, przeznaczonych dla młodzieży wiejskiej. Istniejące podręczniki fachowo-sportowe i orga-nizacyjno-sportowe zazwyczaj na wieś nie docierały, ani nie uwzględniały w dostatecznej mierze warunków życia tego środowiska.
Stąd też wydanie „Poradnika wiejskiego sportowca" czyni zadość życzeniom i potrzebom wszystkich rad zrzeszenia, zwłaszcza gminnych i powia-owych, oraz całego aktywu sportowego i spotka się niewątpliwie z wielkim aaowoleniem każdego sportowca wiejskiego, poradnik" bowiem pozwoli łac n^ W dużym siopniu lukę w wiadomościach fachowych każdego dzia-
za sportowego, któremu drogi jest rozwój wsi, podnoszenie zdrowotności
sprawności jej mieszkańców.
lerS -ryczny ^a^f wyzwolenia naszego kraju z niewoli narodowej i spo-
stał ti konany Przez Armię Radziecką i Odrodzone Wojsko Polskie
si? punktem zwrotnym w naszym życiu i zapoczątkował jasną przy-
szlość narodu budującego socjalizm. Po dniach walk frontowych przyszły dni uporczywej pracy.
Pod kierownictwem władzy ludowej rozwija się w naszym kraju wspaniałe budownictwo socjalistyczne. Każdy miesiąc, każdy niemal dzień przynosi wielkie osiągnięcia przy wznoszeniu fabryk, hut, mieszkań dla ludzi pracy, szkół dla młodzieży, każdy rok nakreśla nowe plany, zmienia oblicze naszych miast i wsi.
W rezultacie twórczej, pokojowej pracy rośnie dobrobyt i siła naszego narodu, podnosi się jego kultura.
Młodzież nasza nie zna już czasów nędzy i bezrobocia swych ojców, obca jej jest plaga analfabetyzmu i dni bez jasnej przyszłości. Otwarte są dla niej wszystkie drogi pracy i nauki, życia kulturalnego i sportoioego.
Wiejski ruch sportowy wyrósł i krzepnie dzięki troskliwej opiece państwa.
Ludowe zespoły sportowe, do niedawna jeszcze występujące, jako luźne koła i ogarniające w 1946 roku w 55 LZS-ach 2 500 członków, stanowią dziś pod opieką Powszechnej Organizacji „Służba Polsce" organizacyjnie jednolite zrzeszenie skupiające w 14 000 LZS-ów blisko pól miliona dziewcząt i chłopców z gromad i gmin, ze wsi spółdzielczych i gospodarstw pań~ stwowych. Rozwijające się z roku" na rok współzawodnictwo sportowe ludowych zespołów sportowych w lekkiej atletyce, strzelectwie, narciarstwie, kolarstwie, piłce nożnej, siatkówce i innych dyscyplinach sportowych, obejmuje w każdym roku ponad milion młodzieży.
Sportowcy wiejscy szczycą się coraz wyższymi osiągnięciami, o których świadczą cyfry zdobytych odznak SPO, klas sportowych, rosnąca liczba boisk sportowych, skoczni narciarskich, pływalni, torów przeszkód, świetlic. Sportowe ośrodki szkoleniowe LZS szkolą wciąż nowe zastępy młodych entuzjastów sportu, instruktorów i wyczynowców. W walce z przesądem, zabobonem, plotką wroga klasowego ściera się ze wszystkim, co stare i zgniłe, wkraczające do wsi nowe życie, które zdobywa dla sportu wciąż nowe szeregi chłopców i dziewcząt.
Dumą aktywu ludowych zespołów sportowych są nie tylko osiągnięcia sportowe widoczne w coraz to lepiej organizowanych masowych imprezach i zawodach, których plonem są dziesiątki tysięcy odznak SPO i klas sportowych oraz systematyczne bicie rekordów wsi. Sportowcy wiejscy, za przykładem klasy robotniczej i członków Związku Młodzieży Polskiej, są również agitatorami Frontu Narodowego, inicjatorami współzawodnictwa produkcyjnego i sportowego dla uczczenia wielkich rocznic i wydarzeń, są uczestnikami wszystkich pokojowych manifestacji i zlotów postępowej młodzieży świata.
Widniejące na transparentach hasło: „Przodownik sportu — przodownikiem pracy" — młodzież wiejska realizuje w codziennej walce o wyższą wydajność z hektara, w walce o kulturę wsi, o spółdzielczość produkcyjną.
Coraz częstszy kontakt wsi z robotniczymi drużynami sportowymi jest ogniwem zacieśniania sojuszu robotniczo-chłopskiego.
Sportowcy wiejscy z każdym dniem lepiej rozumieją, że radość nowego życia może być tylko tam, gdzie coraz wyżej wznosi się sztandar walki o pokój, postęp i socjalizm,

J. ZAJDEL. Przewodniczący Rady Głównej LZS





BIBLIOGRAFIA

Opracowując „Poradnik Wiejskiego Sportowca" autorzy oparli się przede wszystkim na pracy zbiorowej autorów radzieckich pt. „Sputnik fizkulturnika aktywista" i pracy W. Polikarpowa pt. „Projektirowanje sportiwnych soorużenji" a prócz tego korzystali z następujących wydawnictw sportowych. Lęka atletyka
Skoki — Zakrzewski
Rzuty — Zakrzewski
Biegi średnie — Sidorowicz
Biegi długie - Sidorowicz
Legkaja atletika — Chomtenkow i Stepanczonok
Marszewaj a podgotowka po kompleksu GTO — Firsow
Tołkanie jądra i metanie diska — Wasiljew
Sportowe gry zespołowe
Podręcznik gry w siatkówkę — Kraus
Gry sportowe — Skierczyński i Mazurkowa
Szczypiorniak — Pachla i Ulatowski
Palant i kwadrant — Gradowska
Wybijanka — Skierczyński
Wolejbot — Potasznik
Sportiwnyje igry — praca zbiorowa
Obuczenie igre w futbol — Suszkow Zabawy i gry ruchowe
500 gier i zabaw — Część I Gry i zabawy ruchowe - I. Czkannikow
Podwiżnyje igry — A Szitik
Atletyka
Tiażełaja atletika w kompleksie GTO — A. Bucharow
Kolarstwo
Kolarstwo użytkowe i turystyczne — Szymczyk
Narciarstwo
Narciarstwo dla wszystkich - Bielczyk i Drużbiak Obuczenie pieriedwiżeniu na lyżach — Sieriebriakow
Łyżwiarstwo
Łyżwiarstwo - Staniszewski Jeździmy na łyżwach — Nawrocki i Zakrzewski Końkobieżnyj sport w kompleksie GTO — Ippolitow Kak samomu nauczitsia biegat na końkach - Ippolitow
Hokej na lodzie
Gramy w hokeja na lodzie — Czarnik i Zakrzewski Hokkej z szajboj — Tarasów





SPIS TREŚCI

Wstęp............. 3
ORGANIZACJA LUDOWEGO ZESPOŁU SPORTOWEGO ... 5
ODZNAKA SPO............ 20
JEDNOLITA KLASYFIKACJA.......... 26
GIMNASTYKA . . . .......... 28
LEKKA ATLETYKA .......... ^
TOR PRZESZKÓD . . - . . . - - - - - 80
PŁYWANIE............. 90
STRZELANIE............ : 12
ŁUCZNICTWO . . ". ... - - - - - - U8
ATLETYKA ............. 122
KOLARSTWO.....~....... 148
JAZDA KONNA............ 154
ŁYŻWIARSTWO ........... 15!)
NARCIARSTWO ........... 169
ZESPOŁOWE GRY SPORTOWE........182
ZABAWY i GRY RUCHOWE...... - - - 249
ORGANIZACJA IMPREZ SPORTOWYCH...... 273
URZĄDZENIA, SPRZĘT, PRZYBORY I UBIÓR . . - - 305
OCHRONA ZDROWIA I POMOC DORAŹNA...... 383



WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.