Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PORADNIK MYŚLIWSKI zwierzyna gruba ...+Optyka myśl

30-05-2014, 18:24
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 116.90 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4200799629
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 5   
Koniec: 30-05-2014 18:26:26

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

PORADNIK MYŚLIWSKI zwierzyna gruba ...+Optyka myśl


super pomysł na prezent

 

 

Poradnik myśliwski. Zwierzyna drobna

Jan Szczepocki

Druga część cyklu zapoczątkowanego poradnikiem myśliwskim poświęconym zwierzynie grubej. Poradnik myśliwego zatytułowany Zwierzyna drobna przedstawia zwierzęta łowne; a konkretnie ssaki należące do grupy umownie zwanej zwierzyna drobną. Jest to podział łowiecki i obejmuje wszystkie zwierzęta łowne należące do drapieżników (lis, jenot, borsuk, kuna leśna i domowa, norka amerykańska, tchórz zwyczajny, szop pracz) oraz trzy inne gatunki: piżmak, zając szarak i dziki królik. Zwierzyna to różne gatunki ssaków i ptaków znajdujące się na aktualnej liście zwierząt łownych, czyli takie na które można w określonych okresach i po spełnieniu określonych warunków polować. Pojęcie dzikie zwierzęta jest szersze i obejmuje wszystkie ssaki i ptaki żyjące w stanie wolnym. Do zwierzyny zalicza się obecnie w Polsce 31 gatunków zwierząt dziko żyjących. Poszczególne gatunki zwierzyny można podzielić na trzy podstawowe grupy ze względu na masę ciała i znaczenie łowieckie: zwierzynę grubą, zwierzynę drobną; ssaki i ptactwo łowne. W podziale tym jest także miejsce dla indywidualnych specjalności myśliwych i zamiłowania do łowów na określone gatunki zwierzyny.

Liczba stron:184
Wymiary:145 x 205 mm oprawa twarda Bellona

Poradnik myśliwski. Drapieżniki i zwierzyna gruba

Jan Szczepocki


Środowisko myśliwych dzieli się na zwolenników polowania na różne gatunki zwierzyny. Są zwolennicy polowania na ptactwo łowne, pasjonaci łowów na drapieżniki i zwierzynę drobną, czy wreszcie na zwierzynę grubą. Termin zwierzyna obejmuje zwierzęta dziko żyjące na wolności i uznane przez ustawę za gatunki łowne, czyli mające okresy ochronne i okresy dozwolonych polowań. Książka jest kompendium niezbędnej wiedzy potrzebnej myśliwemu, który poluje na określone gatunki zwierzyny; zawiera opis gatunków zwierzyny należącej do danej grupy, ich biologię, zwyczaje itp. Uwzględnione są również gatunki, na które polowano jeszcze niedawno. Zasadniczą uwagę poświęcono sposobom polowania na wymienione grupy gatunków.

 

Liczba stron:248
Wymiary:145 x 205 mm oprawa twarda Bellona


Poradnik myśliwski. Ptactwo łowne

Jan Szczepocki

Książka przeznaczona jest nie tylko dla myśliwych. Opisując ptactwo łowne przypomina każdemu myśliwemu, w szczególności jednak przyszłym łowcom, podstawowe wiadomości o tych ptakach, czyli o gatunkach, na które można i wolno jeszcze polować w Polsce. Niestety pozostało ich już niewiele i łatwo je wszystkie wymienić: bażant, kuropatwa, jarząbek, dzikie gęsi (gęś gęgawa, gęś zbożowa, gęś białoczelna), dzikie kaczki (krzyżówka, cyraneczka, głowienka, czernica), gołąb grzywacz, słonka, łyska. Znaczenie łowieckie mają praktycznie tylko bażanty, kaczki krzyżówki i kuropatwy. Pozostałe ptaki w niewielkim stopniu stanowią obiekt polowania, ale urozmaicają przynajmniej łowieckie pasje, nawet jeśli bardzo rzadko się na nie poluje. Ptactwo łowne to tylko niektóre i bardzo nieliczne gatunki ptaków dziko żyjących, na które w określonym prawem czasie wolno polować. Tradycyjnie ptaki te zawsze stanowiły pokaźną grupę wśród wszystkich gatunków zwierzyny, a dawniej zaliczano do nich m.in. następujące gatunki: drop, głuszec, cietrzew, kwiczoł, bekas, kszyk, bekasik, derkacz, batalion oraz kilka gatunków dzikich kaczek i gęsi.

Liczba stron:216
Wymiary:145 x 205 mm oprawa twarda BELLONA

Optyka myśliwska i sportowa

Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 300
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014

Bez optyki praktycznie nie ma polowania. Lornetka stanowi też wręcz obowiązkowe wyposażenie ornitologa. Celownikami optycznymi posługują się snajperzy i strzelcy długodystansowi. Polski rynek jest zasypany optyką wszystkich typów, we wszystkich możliwych klasach jakościowych. Mamy dostęp do lunet czy lornetek wręcz doskonałych, ale i niespełniających wymagań, których jedyną zaletą jest bardzo niska cena. Jak się poruszać w tym gąszczu produktów? Jak nie popełniać błędów przy zakupie? Książkę należy traktować wyłącznie jako poradnik, ułatwiający wybór sprzętu. Nie jest to w żadnym razie podręcznik optyki. Nie ma tu technicznego słownictwa. Całość pomyślna jest tak, by trafić do myśliwego i strzelca, którzy dopiero zaczynają przygodę z bronią.



REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE O MNIE

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368