Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Pompa ciepła Zestaw ARCTIC 7.5 kw do -15C MECATERM

09-03-2012, 15:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 33 134 zł     
Użytkownik hydraulik-expres
numer aukcji: 2108821771
Miejscowość Starachowice
Wyświetleń: 53   
Koniec: 09-03-2012 14:26:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

REWELACYJNA SZWEDZKA POMPA CIEPŁA
ARCTIC 7.5 kw + zbiornik HPB

 

 

Pompa ciepła jest to urządzenie, które powoduje przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii.

Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:
• gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki)
• przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu)
• klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń)
• chłodnictwie
• ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza)

W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest "wypompowywane" z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. W przypadku pomp ciepła zasada działania jest podobna, jednak różni się kierunek obiegu ciepła. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń "wypompowuje" ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

2. Zasada działania pomp ciepła
Ciepło pobierane jest z tzw. dolnego źródła ciepła (grunt, woda powierzchniowa, woda gruntowa, powietrze) a następnie przekazywane do górnego źródła (ogrzewanie podłogowe, grzejnikowe, przygotowanie ciepłej wody). Transport ciepła odbywa się za pomocą czynnika roboczego.  Czynnik ten krążąc w obiegu zmienia stan skupienia (z gazowego na ciekły i odwrotnie), dzięki czemu pobiera i oddaje energię.

 

 

 Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego. Aby ciepło popłynęło w przeciwnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego.
Sprężarkowe pompy ciepła realizują obieg termodynamiczny, który jest odwróceniem obiegu silnika cieplnego. Ciepło jest pobierane przez czynnik roboczy (freon, amoniak, sprężony dwutlenek węgla) w parowniku (dolne źródło ciepła), w którym czynnik odparowuje i trafia do sprężarki. W sprężarce rośnie energia wewnętrzna czynnika (a więc i temperatura), a następnie w skraplaczu oddaje ciepło (górne źródło ciepła) skraplając się i przez zawór dławiący lub rurkę kapilarną, trafia z powrotem do parownika.

3. Sprawność
Do scharakteryzowania pomp ciepła nie używa się typowego pojęcia sprawności, lecz współczynnika wydajności pompy ciepła, tzw. COP, który jest równy stosunkowi uzyskanego w górnym źródle ciepła do włożonej pracy. Określa on ile kilowatów energii cieplnej uzyskuje się z 1 kW  energii elektrycznej, która jest potrzebna na pracę sprężarki.
Współczynnik ten może przyjmować w praktyce wartości od około 3 do kilkunastu, co oznacza dużą oszczędność energii elektrycznej w porównaniu ze zwykłym grzejnikiem elektrycznym (w którym stosunek ciepła do energii elektrycznej jest bliski liczbie jeden).
Efektywność cieplna pompy cieplnej zależy silnie od różnicy temperatur. Pompy ciepła mają dużą efektywność przy małej różnicy temperatur, a tracą ją szybko wraz ze wzrostem tej różnicy.
Seryjnie budowane sprężarkowe pompy ciepła osiągają typowo sprawność równą 50–60% sprawności pompy doskonałej. W odniesieniu do wystandaryzowanych warunków pracy (temperatura parownika 0 °C = 273 K, temperatura skraplacza 50 °C = 323 K) daje to współczynnik efektywności pompy około 3,5, co oznacza, że ponad 70% dostarczonego przez pompę ciepła pochodzi z dolnego źródła, a reszta z sieci elektrycznej.
 

Dodatkowo, w przypadku, gdy parownik odbiera ciepło od otaczającego powietrza, następuje skokowy spadek sprawności przy temperaturze powietrza poniżej 0 °C. Jest to spowodowane oszranianiem się parownika i koniecznością okresowego odwracania obiegu pompy celem odszronienia.

  

4. Rodzaje dolnego źródła

•  Powietrze 
 
 łatwy montaż     
 niezależnie od wielkości działki    
 niezależnie od rodzaju gruntu 
 praca do -25˚C – Arctic EVI
http://www.mecaterm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=67
  
• Ziemia 
o wymiennik pionowy
o  wymiennik poziomy

 Konieczność odwiertów     
 Wymiennik pionowy niezależnie od wielkości działki  

•  Woda 
 
o  wymiennik pionowy (woda gruntowa)
o  Wymiennik poziomy (woda powierzchniowa)

 Wykorzystanie energii poprzez zastosowanie wężownicy
 Wymiennik pionowy niezależnie od wielkości działki

  

 

 

W ofercie posiadamy Pompy :

1. Zestaw ARCTIC 10. kw do -15C + zbiornik HPB 300

cena netto 28920zł

2.Zestaw ARCTIC 16kw d0 -15C  + zbiornik BPB 500  dodatkowa wężownica

cena netto 42 296 zł 

3. Zestaw ARCTIC EVI 10 Kw do - 25C  zbiornik HPB 300

cena netto 32663 zł

4. Zestaw ARCTIC EVI 16 kw + zbiormok HPB500 z dodatkową wężownicą

cena netto 44597

5. Zestaw ARCTIC EVI 20 kw do -25C+ zbiornik HPB500 + dodatkowa wężownica

cena netto 45476 zł

Oraz zestawy ze zbiornikiem typu CAS-B-500  w cenie niższej o ok 6000 zł + sterownik SOLO

Dokładna cena na zapytanie

Wykonujemy Profesjonalny montaż pomp Ciepła

więcej informacji na stronie

www.nowoczesne-systemy-grzewcze.pl

lub tel 604[zasłonięte]592