Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Polskie statki ratownicze

11-09-2014, 10:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 37 zł     
Użytkownik polskaksiegarnia
numer aukcji: 4567013406
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 4   
Koniec: 11-09-2014 10:22:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polskie statki ratownicze


Polskie statki ratownicze


37,00 zł

  • Wydawca: KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński
  • ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]72910
  • Autor: konkol Dariusz,Perka Tomasz
  • Oprawa: twarda
  • Rok wydania: 2014
  • Stron: 75

Czytelniku, czy mówią Ci coś nazwy „Tajfun”, „Halny” lub „Elżunia”? Żeby je wyjaśnić, musimy cofnąć się w czasie do XIX wieku. Wtedy rozpoczęła się historia ratownictwa morskiego na polskim wybrzeżu. Jego podstawy ukształtowały odwaga i solidarność rybaków. Kiedyś wielu z nich nie wracało z połowów, dlatego narodziła się idea zorganizowanego ratownictwa morskiego, które początkowo funkcjonowało na zasadach dobrowolności i wzajemnej pomocy.
Zawodowi ratownicy, członkowie załóg statków z krzyżem maltańskim oraz wolontariusze oddani tej służbie uratowali tysiące osób. Na obecnym wybrzeżu polskim stacje ratownictwa morskiego zakładane przez Niemieckie Stowarzyszenie Ratowania Rozbitków, zaczęły powstawać w połowie XIX wieku. Jednak dopiero od drugiej połowy XX wieku zaczęto w Polsce używać specjalistycznych statków ratowniczych.
Historię tych niezwykłych jednostek pływających przybliża książka Polskie statki ratownicze Dariusza Konkola i Tomasza Perki, będąca hołdem dla wszystkich jednostek i załóg biorących udział w akcjach ratowania życia na morzu. Publikacja składa się z 15 rozdziałów zawierających szczegółowe informacje o specjalistycznych statkach zbudowanych dla polskich służb ratowniczych od połowy XX wieku do dziś. Każdy typ statku został dodatkowo opatrzony planem konstrukcyjnym. Całości dopełniają dokładne opisy samych akcji, wykaz wszystkich polskich statków wykorzystywanych do ratowania życia oraz unikatowe fotografie.