Stanisław Markowski – POLSKI DWÓR Dla autora fotografowanie jest jego zawodem ale i częścią życia, bez której - jak mówi - nie umiałby żyć. Uważa się za artystę kontemplacyjnego, szukającego harmonii i piękna głównie w polskim krajobrazie, starej architekturze, ale i w ludziach. Zajmuje się głównie fotografią wydawniczą. Ma na swoim koncie ponad 20 albumów. Każdemu tematowi poświęca od jednego do kliku lat pracy. Przeważają tematy polskie, ale swoimi zainteresowaniami dotyka tego, co piękne również w Europie i na świecie. Trzy spośród jego albumów otrzymały tytuł "najpiękniejszej książki roku" przyznanej przez Poskie Towarzystwo Wydawców Książek. Wydanie 2006 rok, oprawa twarda, stron 190, stan db/-bdb! POLSKI DWÓR. ARCHITEKTURA, TRADYCJA, HISTORIA Dwór polski. Architektura, tradycja, historia, praca zbiorowa uznanych znawców i miłośników tematu, jest bodaj najobszerniejszą na polskim rynku wydawniczym ksiązką poświęconą polskiemu dworowi. Ambicja Wydawcy oraz Autorów byl możliwie szeroki, pod różnym kątem dokonywany, opis tego zjawiska. Dzięki temu Czytelnik odnajdzie w książce zarówno teoretyczny artykuł omawiający ewolucję i pochodzenie architektonicznej formy dworu, jak również barwny opis elementów tworzących jego otoczenie, dzieje budowli zniszczonych na przestrzeni wieków, jak i ocalonych - niejednokrotnie odradzajacych się jak feniks z popiołów... Wydawnictwo KLUSZCZYŃSKI, oprawa twarda, stron 312, stan bdb! Joanna Sypuła-Gliwa – DWÓR, PEJZAŻ OKALECZONY Dwór, pejzaż okaleczony jest próbą przybliżenia historii kilku dworów w dawnej, przedwojennej Polsce: Wyszpola, Tuczna, Zbydniowa, Brzózy, Ossowców, Krzeska, Włostowa, Bogolewic, Kałużyc oraz losów związanych z nimi rodzin. Wydawnictw LTW, oprawa twarda, stron 284, stan bdb! Maja Łozińska – W ZIEMIAŃSKIM DWORZE Zajmująca opowieść o życiu codziennym, obyczajach świątecznych, rozrywkach, wizytach gości, zjazdach familijnych, polowaniach polskiego ziemiaństwa XIX wieku i Drugiej Rzeczypospolitej. Książkę ilustruje bogaty wybór pięknych fotografii z prywatnego archiwum. Wydanie 2011 rok, oprawa miękka, stron 359, stan bdb!
Dla autora fotografowanie jest jego zawodem ale i częścią życia, bez której - jak mówi - nie umiałby żyć. Uważa się za artystę kontemplacyjnego, szukającego harmonii i piękna głównie w polskim krajobrazie, starej architekturze, ale i w ludziach. Zajmuje się głównie fotografią wydawniczą. Ma na swoim koncie ponad 20 albumów. Każdemu tematowi poświęca od jednego do kliku lat pracy. Przeważają tematy polskie, ale swoimi zainteresowaniami dotyka tego, co piękne również w Europie i na świecie. Trzy spośród jego albumów otrzymały tytuł "najpiękniejszej książki roku" przyznanej przez Poskie Towarzystwo Wydawców Książek.
Dwór polski. Architektura, tradycja, historia, praca zbiorowa uznanych znawców i miłośników tematu, jest bodaj najobszerniejszą na polskim rynku wydawniczym ksiązką poświęconą polskiemu dworowi. Ambicja Wydawcy oraz Autorów byl możliwie szeroki, pod różnym kątem dokonywany, opis tego zjawiska. Dzięki temu Czytelnik odnajdzie w książce zarówno teoretyczny artykuł omawiający ewolucję i pochodzenie architektonicznej formy dworu, jak również barwny opis elementów tworzących jego otoczenie, dzieje budowli zniszczonych na przestrzeni wieków, jak i ocalonych - niejednokrotnie odradzajacych się jak feniks z popiołów...
Dwór, pejzaż okaleczony jest próbą przybliżenia historii kilku dworów w dawnej, przedwojennej Polsce: Wyszpola, Tuczna, Zbydniowa, Brzózy, Ossowców, Krzeska, Włostowa, Bogolewic, Kałużyc oraz losów związanych z nimi rodzin.
Zajmująca opowieść o życiu codziennym, obyczajach świątecznych, rozrywkach, wizytach gości, zjazdach familijnych, polowaniach polskiego ziemiaństwa XIX wieku i Drugiej Rzeczypospolitej. Książkę ilustruje bogaty wybór pięknych fotografii z prywatnego archiwum.