Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie.
OK
Polityka Prywatności
Zaakceptuj i zamknij X
DARMOWE ARCHIWUM ALLE
Strona startowa
Kategorie
Kontakt
Szukaj
:
Archiwum Alle
>
Książki i Komiksy
>
Mapy, przewodniki, książki podróżnicze
>
Przewodniki, książki krajoznawcze
>
Polska
Polska na lato weekend nad wodą Przewodnik
19-01-2012, 20:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz:
18.10
zł
Użytkownik
FH-Ukasa
numer aukcji:
1996654158
Miejscowość
@
Wyświetleń:
13
Koniec:
12-01-2012 21:58:28
Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.
Polska na
lato
! Weekend nad
wodą
,
weekend
w górach.
Od Międzyzdrojów do Suwałk i od Sudetów po Bieszczady - 24 trasy atrakcyjnych weekendowych wycieczek znajdziemy w przewodniku "Polska na lato". Z jednej strony mamy "Weekend nad wodą" z opisem tras wzdłuż wybrzeża Bałtyku i po pojezierzach północnej Polski, a gdy odwrócimy książkę - "Weekend w górach".
To propozycja dla zmotoryzowanych turystów - miejsca, które zwiedza się podczas dwudniowych wycieczek, są często oddalone od siebie o dobrych kilkadziesiąt kilometrów.
"Polskę na lato" wydrukowano na dobrym papierze, ma przejrzysty układ i znakomite zdjęcia (graficy "Pascala" tym razem spisali się na medal, a różnie z tym bywało). Na wstępie każdego rozdziału mamy mapkę z trasą wycieczki i skrót treści, a na końcu informacje praktyczne: restauracje, noclegi, rozrywki i lokalne imprezy - od zawodów spadochronowych, przez średniowieczne festyny, po festiwale pieśni religijnych. Każdy znajdzie coś dla siebie: militaryści - zlot pojazdów wojskowych w Darłowie, melomani - festiwale organowe w Kamieniu Pomorskim i Fromborku, a spragnieni rozrywki - mistrzostwa w pływaniu na byle czym w Augustowie. Autorzy podają również czas, jaki zajmuje zwiedzanie. Wyliczono np., że na wycieczkę do zagrody żubrów na wyspie Wolin potrzebujemy dwóch godzin, a z ratuszem w Elblągu uporamy się w pięć minut. Na pewno pomoże to zaplanować wycieczkę.
Wytyczone trasy są ciekawe (czasami nawet w kilku wariantach), a opisy szlaków, zabytków i pomników - zwięzłe i rzeczowe. Sporo jednak czasem drobnych, ale irytujących błędów. W notce o Trzebiatowie znalazłem aż pięć: już od dawna nie kursuje tam wąskotorówka, stary dzwon w kościele Mariackim nie nazywa się Bogurodzica, bo jest zwyczajnie bezimienny, najstarsza kamieniczka w rynku nie pochodzi z 1691 r., ale z XVI w., murów miejskich nie rekonstruowano do pełnej wysokości, bo nie było takiej potrzeby, a rysunku słonia w rynku nie trzeba było po wojnie odtwarzać, bo się zachował. Do tego mnóstwo trudnych terminów - skąd turysta (nie historyk sztuki czy architekt) ma wiedzieć, co to jest "ogniowa basteja", "palatium" czy "kurtynowy mur"?! Nie potrafię też sobie wyobrazić stojącego w Czaplinku kościoła w kształcie "elipsoidalnego donżonu". No cóż, należy mieć nadzieję, że w następnym wydaniu te trudne wyrazy zostaną przełożone na potoczną polszczyznę. Mimo wszystko polecam.
Pascal
, stron. 350
Dodano 2
[zasłonięte]
010-12 19:44
Proszę wstrzymać się z płatnością do otrzymania e-maila od allegro o danych