POLRUST Reaktywny grunt akrylowy na zardzewiałą stal.
WODOROZCIEŃCZALNY GRUNT NA SKORODOWANE POWIERZCHNIE STALOWE. POLRUST BARDZO SKUTECZNIE PENETRUJE PRODUKTY KOROZJI ORAZ ŁĄCZY SIĘ CHEMICZNIE ORAZ FIZYCZNIE Z PODŁÓŻEM.PO WYSCHNIĘCIU POWSTAJE CZARNA TRWAŁA POWŁOKA OCHRONNA, NA KTÓRĄ MOŻNA NANOSIĆ INNE FARBY. STOSOWANIE POLRUSTU NA ZARDZEWIAŁE PODŁOŻA UŁATWIA PRACĘ I ZNACZNIE OBNIŻĄ KOSZTY MALOWANIA.
POLRUST najczęściej jest stosowany tam, gdzie ze względów technicznych lub ekonomicznych nie można przygotować podłoża obróbką strumieniowo- ścierną.
POLRUST jest niezastąpiony przy malowaniu skorodowanych siatek, barierek, ogrodzeń, rur, grzejników, blach , nośnych konstrukcji ażurowych a także pod konserwację podwozia do samochodów
- jak wszystkie grunty antykorozyjne na czyste powierzchnie przygotowane do Sa 2 1/2 wg PN ISO 8501-1:2001 (zwyczajowo określane jako białe podłoże) np. przez piaskowanie lub śrutowanie.
- na powierzchnie niedokładnie oczyszczone z rdzy, czyli przygotowane do St 3 lub
Sa 1 wg PN ISO 8501-1:2001 np. po ręcznym lub mechanicznym usunięciu luźnej rdzy, zendry i sta-rych łuszczących się farb.
- jako farbę ochrony czasowej.
- jako typowy grunt antykorozyjny zamiast podkładowych farb ftalowych, olejnych, chlorokauczu-kowych i innych.
Najdłuższą odporność korozyjną wykazują systemy lakierowe z farbami chlorokauczukowymi, poliwinylowymi, akrylowymi i chemoutwardzalnymi.
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI:
Podłoże stalowe czyste i gładkie – schropowacić papierem ściernym lub lekko przepiaskować.
Zgorzelinę i zendrę – usunąć.
Spawy i zadziory – wygładzić.
Podłoże skorodowane – oczyścić do stopnia Sa 1 wg PN ISO 8501-1:2001 (usunąć rdzę luźno związaną z podłożem i łuszczącą się starą farbę).
W uzgodnionych przypadkach można dopuścić St 3.
W środowisku agresywnym korozyjnie (wielkomiejsko – przemysłowe) należy szczególnie dokładnie spłukiwać podłoże w celu wymycia jonów i pyłów
pochodzących z zanieczyszczeń atmosfery.
Uwaga: Pod POLRUST i farby wodorozcieńczalne nie używać do ostatecznego odtłuszczania benzyny, nafty i innych tego typu rozpuszczalników
SPOPSÓB UŻYCIA:
Przygotowanie farby
Farbę wymieszać. Do ustawienia lepkości stosować wodę destylowaną
lub przegotowaną. Podłoże skorodowane najkorzystniej jest malować,
gdy jest niecałkowicie wyschnięte po myciu. Uwaga: Najkorzystniej jest
malować w temp. 15-30C. W upały należy schłodzić podłoże zimną
wodą do temp. poniżej 30C.