POLOPIRYNA S 300mg 20 tabletek
WŁAŚCIWOŚCI
Skład
(1 tabletka):
substancja czynna: kwas acetylosalicylowy 300 mg.
substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza sproszkowana, celuloza mikrokrystaliczna
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
Wskazania
dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów,
dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką,
stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów (tylko z przepisu lekarza),
zawał mięśnia sercowego i profilaktyka powtórnego zawału mięśnia sercowego.
Dawkowanie
lek należy przyjmować doustnie, najlepiej w czasie lub po posiłku, z dużą ilością płynu. Tabletkę przed użyciem można również rozpuścić w 1/2 szklanki wody lub mleka. Leczenie objawowe bez porady lekarskiej można prowadzić nie dłużej niż 3 dni. Należy stosować możliwie najmniejsze skuteczne dawki.
Zwykle zaleca się następujące dawkowanie:
przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zwykle stosuje się: dorośli: od 300 mg do 600 mg (od 1 do 2 tabletek) co 4 godziny. Nie przyjmować więcej niż 3 g leku na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 600 mg do 900 mg (od 2 do 3 tabletek) na dobę.
w chorobach reumatycznych, tylko na zlecenie lekarza, najczęściej stosuje się: w gorączce reumatycznej: 900 mg (3 tabletki) 4 razy na dobę; w reumatoidalnym zapaleniu stawów: 600 mg (2 tabletki) od 3 do 4 razy na dobę.
zawał mięśnia sercowego, profilaktyka zawału mięśnia sercowego: od 150 mg do 300 mg na dobę.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub inne NLPZ; astma oskrzelowa; przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa; czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz stany zapalne i krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; zaburzenia krzepliwości krwi; gdy pacjent jest jednocześnie leczony środkami przeciwzakrzepowymi; niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jednoczesne przyjmowanie metrotreksatu; dzieci poniżej 12 lat; ostatni trymestr ciąży i okres karmienia piersią.
Działania niepożądane:
Zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgada, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby
Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne zazwyczaj jako objaw przedawkowania, zaburzenia słuchu, zawroty głowy
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.
Zaburzenia serca: niewydolność serca
Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie
Zaburzenia krwi i uk. chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu protrombinowego.
Zaburzenia układu immunologicznego: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli
ŻYCZYMY UDANYCH ZAKUPÓW !