Polopiryna C Plus to proszek musujący o smaku cytrynowym zwalczający gorączkę i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą.
Skład Kwas acetylosalicylowy 500 mg, kwas askorbowy 300 mg, jany wapnia 200 mg. Substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy, aspartam, aromat cytrynowy, laurylosiarczan sodu, ß-karoten, powidon K-25.
Działanie Polopiryna C Plus jest lekiem wieloskładnikowym, który łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. O wyjątkowości preparatu Polopiryna C PLUS świadczy opatentowany skład, który pozwala podać pacjentom jednocześnie trzy kluczowe substancje stosowane w leczeniu i profilaktyce grypy i przeziębienia. Postać produktu (proszek musujący) oraz wysokie dawki substancji czynnych pozwalają skutecznie i szybko zwalczyć chorobę.
Wskazania * gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą, * bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle zębów, nerwobóle, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, migrena).
Dawkowanie Dorośli: 1-2 saszetki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 6 saszetek. Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 3 saszetki.
Dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 3 saszetki.
Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej, letniej wody, wymieszać i wypić.
Lek zaleca stosować się po posiłku. Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku: * u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku, * w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka, dwunastnicy, stanów zapalnych przewodu pokarmowego, * w przypadku skazy krwotocznej, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowania leków przeciwzakrzepowych, * w przypadku zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce), * u pacjentów ze zwiększonym stężeniem wapnia we krwi, * u pacjentów z występującą astmą współistniejącą z polipami nosa, * w cięzkiej niewydolności nerek, wątroby, * w ciężkiej niewydolności serca, * w okresie ciąży i karmienia piersią, * u pacjentów chorych na fenyloketonurię, * u dzieci do lat 12 w przebiegu ospy wietrznej i grypy.