Oryginalny model w skali 1-34, samochodu Polonez Caro Plus - Policja z auto kolekcji Welly.
Samochód wykonany z metalu oraz elementów plastikowych wnętrza i podwozia, posiada otwierane drzwi oraz malowany jest oryginalnym lakierem samochodowym.
Przez lata Polonez był częścią polskiej milicji i policji. Występował w filmach, ale przede wszystkim jeździli nim funkcjonariusze. Przez minione lata niebieskie polonezy wpisały się na stałe w obraz polskich ulic, które wytrwale patrolowały. W 2009r. nadszedł czas, kiedy ostatni z nich zjechał z patrolu. W śniegu, deszczu, błocie wytrwale woził policjantów na zdarzenia.
Landara, wół, muł, krowa, bydlę, kobyła, polaj, majonez, poldica, krasula, Poldek, poldolot, szklarnia, czołg, borewicz, padlina, pornolez. Tak mówimy żartobliwie o naszym Polonezie.
Historia Poloneza rozpoczyna się wraz z końcem 1972 roku, kiedy to na najwyższym szczeblu partyjnym ustalono linię rozwoju produktów FSO. Zaplanowano wprowadzenie następcy dla przestarzałego modelu 125p. Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie rozpoczęła produkcję 3 maja 1978 i kontynuowała ją do 22 kwietnia 2002. Polonez konstrukcyjnie opierał się na poprzedniku, ale przez cały okres produkcji przeszedł kilka większych modernizacji. W czerwcu 1991r. rozpoczęto produkcję modelu Caro, a w 1997 roku nastąpiła ostatnia znacząca modyfikacja - modele Plus. Łącznie z zestawami montażowymi wyprodukowano
1
061 807 egzemplarzy modelu w różnych wersjach.
Jak każdy kultowy samochód, tak i Polonez stał się gwiazdą ekranu. W końcu któż z nas nie pamięta słynnego piaskowego Poloneza z serialu "Dom", bądź szaleńczych pościgów porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się" ?
W sobotę 3 maja 2008r. minęło dokładnie 30 lat od uruchomienia w Polsce pierwszej linii produkcyjnej Poloneza. Przez ten czas popularne "poltki" zdążyły się na trwałe wpisać w polski pejzaż. Polonez w pełni zasłużył sobie na miano samochodu kultowego.
Wymiary:
model: 11,5 x 5 x 4,5cm
opakowanie: 15 x 7 x 6,5cm
Na naszych pozostałych aukcjach, sprzedajemy inne wspaniałe modele.