Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Polityka teatru. Eseje o sztuce Paweł Mościcki/A

28-02-2012, 15:24
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27 zł     
Użytkownik 048RENATA
numer aukcji: 2070127256
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 10   
Koniec: 30-01-2012 21:35:59
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

POLITYKA TEATRU. ESEJE O SZTUCE ANGAŻUJĄCEJ PAWEŁ MOŚCICKI, WYDAWNICTWO KRYTYKI POLITYCZNEJ
LICZBA STRON: 264
FORMAT: 14,5x20,5 CM

 

W dyskusjach o teatrze z łatwością przychodzi nam przeciwstawianie wielkiej sztuki tanim chwytom publicystycznym. Czy faktycznie obecność polityki w teatrze musi wpisywać się w tak łatwe opozycje? Co oznacza dziś polityczność sztuki? Jak o niej mówić? Jak połączyć polityczność sztuki z poszukiwaniami formalnymi i artystyczną inwencją?

Paweł Mościcki, odwołując się do współczesnej filozofii i konkretnych spektakli teatralnych, pokazuje, że ciekawy teatr nie tylko może być polityczny, ale wręcz musi, jeśli chce uciec od powtarzania wyświechtanych prawd o życiu i wciąż angażować widza. 

Polityka teatru demaskuje ideologiczne uwikłania krytyki teatralnej. Definiuje na nowo uprawianie sztuki krytycznej. Przedstawia polityczną formułę komedii. Omawia teatralny wymiar pamięci. Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy wierzą, że teatr wciąż ma szansę być miejscem kreowania nowych myśli i projektowania nowych sposobów społecznego działania. Może być przedmiotem zarówno filozoficznego namysłu, jak i obiektem pasji. Teatrem zaangażowanym i angażującym.

Paweł Mościcki (1981) – filozof i tłumacz, doktorant w Szkole Nauk Społecznych PAN w Warszawie. Interesuje się współczesną filozofią oraz jej związkami z różnymi dziedzinami  sztuki, myślą postsekularną oraz krytycznymi dyskursami politycznymi. Redaktor książki Maurice Blanchot. Literatura ekstremalna, która ukazała się w 2007 roku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.