Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Polityka natury Bruno Latour-Krytyka Polityczna/A

02-06-2012, 20:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 28 zł     
Użytkownik 048RENATA
numer aukcji: 2332906700
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 11   
Koniec: 18-05-2012 17:35:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

POLITYKA NATURY. NAUKI WKRACZAJĄ DO DEMOKRACJI - BRUNO LATOUR, WYDAWNICTWO KRYTYKI POLITYCZNEJ
LICZBA STRON: 352
FORMAT: 14X20 CM

Kiedy ekolodzy piszą alarmująco: „Natura umiera!”, nawet nie zdają sobie sprawy, jak dalece mają rację. Bogu dzięki, natura umiera. Tak, wielki bożek Pan nie żyje! Po śmierci Boga i śmierci człowieka najwyższy czas, żeby natura także wyzionęła ducha. Najwyższy czas: niebawem nie bylibyśmy już w stanie uprawiać polityki!
fragment książki


Znana definicja głosi, że „człowiek to zwierzę polityczne”. Czy to połączenie jest faktycznie tak oczywiste, jak nam się wydaje? Francuski socjolog Bruno Latour sięga po argumenty z dziedziny filozofii, socjologii wiedzy i antropologii porównawczej, z rozmysłem buduje paradoksy i kwestionuje nasze schematy myślowe. W efekcie roztacza przed czytelnikami wizję „nowej Konstytucji” — nowego, zrewolucjonizowanego kolektywu politycznego, w którym rozróżnienie na ludzi i nie-ludzi będzie mniej ważne niż zachowanie ciągłości debaty politycznej i powszechna odpowiedzialność za nasz wspólny świat.

Bruno Latour to jeden z największych odnowicieli nauk społecznych.
Peter Sloterdijk

Jeśli lubisz antydualistyczną filozofię, zacierającą podział na podmiot i przedmiot, ciało i umysł, język i fakty itd. - pokochasz Latoura.
Richard Rorty

Bruno Latour (1947) — wybitny francuski filozof, socjolog nauki i antropolog, wykładał w szkołach inżynierskich – najpierw w CNAM, następnie w Ecole des Mines. W 1982 roku wszedł w skład ekipy Centrum Socjologii Innowacji. Jest profesorem nauk politycznych w Centre de Sociologie de l’Innovation oraz wicedyrektorem prestiżowego Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po Paris). Jego najbardziej znane dzieła to: Nous n’avons jamais été modernes: Essai d’anthropologie symétrique (Nigdy nie byliśmy nowocześni, 1991), La vie de laboratorie (Życie laboratorium, wspólnie ze Steve’em Woolgarem, 1988), Les Microbes: Guerre et paix (Wojna i pokój mikrobów, 1984) oraz La science en action (Nauka w działaniu, 1989). Polityka natury to pierwsza książka Brunona Latoura publikowana w języku polskim.