KLEJ PRZEZNACZONY JEST DO ŁĄCZENIA WSZYSTKICH MATERIAŁÓW – ELASTYCZNYCH I TWARDYCH, O POWIERZCHNIACH GŁADKICH I POROWATYCH.
JEST TO KLEJ ZBLIŻONY DO IDEAŁU – KLEJ XXI WIEKU
KAŻDA PARTIA KLEJU I BAZY JEST ZE SOBĄ MOLEKULARNIE MODYFIKOWANA I STANOWI KOMPLET.
ŚWIADECTWO JAKOŚCI NA OPAKOWANIU DAJE GWARANCJE NAJWYŻSZEJ WYTRZYMAŁOŚCI SPOINY !
Przykładowe zastosowanie kleju do bardzo mocnych połączeń:
· PE
· PP
· Teflonu
· Poliamidu, tarnamidu, boriamidu
· Wielu innych materiałów
WYBIERZ NASZ KLEJ I MIEJ PEWNOŚĆ, ŻE KLEJONE POWIERZCHNIE SĄ TRWALE I W EKSPRESOWY SPOSÓB POŁĄCZONE.
OFEROWANY KLEJ JEST NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI - SPOINA PO NAPRAWIE JEST PRAKTYCZNIE NIE WIDOCZNA !
DZIĘKI EKONOMICZNEMU OPAKOWANIU - OSZCZĘDZASZ !
KAŻDA PARTIA KLEJÓW BADANA JEST W LABORATORIUM PRODUCENTA POD WZGLĘDEM WYTRZYMAŁOŚCI SPOINY – MASZ 100 % PEWNOŚĆ, ŻE OTRZYMUJEZ PRODUKT NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI !
Sposób użycia:
UWAGA!
Do łączenia materiałów łatwych do klejenia (gumy, szkła, metali, PCV, itp.) należy stosować wyłącznie sam klej. Primer służy tylko do przygotowania powierzchni poliolefin – PP,PE, PTFE.
Klejone materiały należy bardzo dokładnie oczyścić i odtłuścić. W miarę możliwości powierzchnie powinny być dopasowane. Przed klejeniem poliolefin powierzchnie pokrywamy PRIMER’em, dwu – trzykrotnie w odstępach dwuminutowych (czas potrzebny do odparowania rozpuszczalnika). Klej nanosimy tylko na jedną ,suchą powierzchnie. Łączymy klejone części pewnym ruchem (bez korygowania położenia), ściskając z jednakową siłą przez kilkanaście sekund.
TESTY TWORZYWA.
Tworzywa poliolefinowe mają wytłoczone oznaczenia np. PP, PE. Jeżeli mamy wątpliwości z jakiego tworzywa sztucznego wykonane są klejone części, należy wykonać któryś z podanych testów:
1-Pierwszy test: Nanieść aceton w niewidocznym miejscu na powierzchnie badanego tworzywa sztucznego, jeżeli tworzywo nie ulega uszkodzeniu (zmatowieniu) to mamy do czynienia z trudno sklejanym tworzywem poliolefinowym.
2-Drugi test:. Do badanego tworzywa przykleić w niewidocznym miejscu kawałek gumy lub innego łatwo klejącego materiału. Jeżeli się nie przyklei, a zaschnięty klej odchodzi od powierzchni tworzywa, to mamy do czynienia z tworzywem poliolefinowym
3-Trzeci test: Zanurzyć element przeznaczony do klejenia w wodzie. Poliolefiny mają ciężar właściwy mniejszy i unoszą się na wodzie. Woda wylana na powierzchnie poliolefin zbija się w krople.