Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

POGOTOWIE DLA SAREN. Pomóż nam je ratować!

07-07-2012, 18:00
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł      Najwyzsza cena licytacji: 5 zł     
Użytkownik ORZW
numer aukcji: 2446265905
Miejscowość PRZEMYŚL
Kupiono sztuk: 14    Zostało sztuk: 986    Licytowało: 4    Wyświetleń: 191   
Koniec: 09-07-2012 12:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

www.orzw.pl

Sarny - przez wielu postrzegane są tylko jako zwierzęta łowne niewymagające specjalnej uwagi. Według nas i ludzi, którzy przywożą je poszkodowane do naszego azylu, zasługują także na pomoc. Rocznie do naszego ośrodka trafia ok. dwudziestu pięciu osobników wymagających pomocy. Niestety ich ilość będzie się stopniowo zwiększać. Powstają nowe drogi ekspresowe, nowe osiedla zastępują tereny gdzie od lat zamieszkiwały i rozmnażały się sarny polne. Dostarczane zwierzęta są często w krytycznym stanie. Z reguły stają się ofiarami nieudanych działań kłusowników, pogryzień przez psy, wypadków samochodowych i poparzeń w trakcie wypalania traw. Trafiają również osobniki słabe, które nie poradziły sobie z ostrą zimą oraz malutkie sarenki, którym zginęła matka lub zostały bezmyślnie zabrane z ich żerowisk przez nieświadomych, chcących im pomóc ludzi. W każdym przypadku dokładamy wszelkich starań, aby sarna przeżyła i wróciła do naturalnego środowiska. Niestety nie jest to zadanie łatwe. Specyficzna fizjologia tych pięknych ssaków sprawia, że są zwierzętami bardzo trudnymi w leczeniu. W przypadkach, kiedy sarny rozpaczliwie błądzą po terenach miejskich obijając się o mury budynków, gdy uciekają przed szalejącym żywiołem wypalanych traw lub są nieprofesjonalnie łapane przez gromadę głośnych i niezorganizowanych ludzi ich naturalną reakcją jest panika i rozpaczliwa ucieczka do utraty ostatnich sił. W wyniku uszkodzeń mięśni powstałych z powodu wielu czynników zewnętrznych oraz dużego wysiłku, dochodzi do nieodwracalnych zmian, co skutkuje dalszą degeneracją nerek i serca. W dodatku silny stres znacznie przyczynia się do zmniejszenia szans na przeżycie. Wiele razy widywaliśmy zapłakane oczy człowieka, który wiózł sarenkę nawet 200km z nadzieją, że uda się jej pomóc. Jeszcze bardziej zapadający w pamięć był widok czarnych, sarnich oczu, w których uwidaczniał się ból, przerażenie i cierpienie. Pomimo naszych usilnych prób wielu z nich nie udaje się uratować. Bezsilni i z brzemieniem kolejnej porażki szukaliśmy sposobu, w jaki skuteczniej można by im pomóc. Starając się maksymalnie wykorzystać te kilkanaście procent szans na przeżycie, postanowiliśmy ruszyć z programem "Pogotowie dla saren".

W pierwszej kolejności inicjatywa ta sfinansuje koszty wszystkich wydatków bieżących związanych z leczeniem, dłuższą rehabilitacją i wyżywieniem przebywających u nas saren. Nie są one małe. Leki, materiały chirurgiczne, pasze i liściarki to spore wydatki. W miarę napływających kolejnych funduszy będziemy starali się rozbudowywać zaplecze. Chcemy stworzyć oddzielne miejsce do leczenia i rehabilitacji tego specyficznego ssaka. Pomieszczenia w naszej lecznicy niestety nie za bardzo się do tego nadają i znacznie utrudniają nam to zadanie. Ostre światło, nieprzyjemne odgłosy, czasem ujadania psów, jak również śliskie, twarde płytki potęgują jeszcze bardziej stres u poszkodowanych zwierząt. Odizolowanie, zaciemnienie i spokój to czynniki, które mają znaczny wpływ na sukces w ich leczeniu. Nasze umiejętności i zaangażowanie nie wystarczą. Potrzebujemy odpowiedniego wyposażenia i przystosowanych dla saren warunków. Podgrzewane pomieszczenia szpitalne wyłożone gumową matą, boksy wyścielone słomą, sala operacyjna ze stołem dostosowanym do specjalistycznych operacji wraz z aparaturą potrzebną do ratowania życia (koncentrator tlenu, sztuczna nerka itp.). Jeżeli zwierzęciu udałoby się wyjść ze stanu krytycznego, dalszą rekonwalescencję przechodziłoby w specjalnie przystosowanych zagrodach, do których nie miałyby dostępu inne zwierzęta i natrętni obserwatorzy.

To dzięki tym działaniom wzrośnie nasz potencjał w niesieniu pomocy tym uroczym ssakom, czego efektem będzie również to, że uda nam się znacznie zwiększyć ich przeżywalność wśród poszkodowanych z winy człowieka osobników. Niestety nasze działania pociągają za sobą koszty, na których pokrycie zbieramy właśnie fundusze. Dzięki tej zbiórce możecie Państwo wesprzeć nasz program i dołączyć do grona ludzi, dzięki którym uda się uratować więcej sarnich istnień.

Dziękujemy Państwu serdecznie za wsparcie!

Zarząd Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych


Jako, że regulamin serwisu Allegro zabrania wystawiania aukcji bezprzedmiotowych, każdy darczyńca, który zdecyduje się wspomóc nasz program "Pogotowie dla saren", otrzyma kieszonkowy kalendarzyk prowadzonej przez nas lecznicy. Wręczymy go w siedzibie naszej fundacji. Bez względu na wielkość zalicytowanej kwoty, przedmiotem aukcji jest jedna sztuka, chyba że poinformują nas Państwo, iż życzą sobie wylicytowaną ilość. Opcjonalnie możliwe jest również dostarczenie ich do Państwa przesyłką pocztową. W tym celu prosimy o poinformowanie nas o takiej chęci osobną wiadomością elektroniczną.


Galeria:



Więcej zdjęć naszych sarenek do obejrzenia w Fotogalerii.
Zdjęcia z leczenia do obejrzenia Tutaj.



Aktualne rezultaty:


30 VIII 2011r.

Za część zebranej kwoty sfinansowaliśmy ogrodzenie wydzielonego kawałka terenu naszego ośrodka, który przeznaczymy w przyszłości tylko i wyłącznie na zagrodę dla tych ssaków. Dzięki temu te płochliwe i niezwykle strachliwe zwierzęta będą kurowały się w całkowitej izolacji. Na wybiegu tym postawiliśmy również drewniany budynek, w którym trzymać będziemy osobniki lżej ranne i dochodzące do siebie. Inwestycję tą ze względu na ograniczone fundusze akcji byliśmy zmuszeni sfinansować z ogólnego programu "Rozbudowa ośrodka". Za resztkę pozostałej kwoty z "Pogotowia dla saren" udało nam się postawić dwa oddzielne boksy dla lekko chorych przeżuwaczy mieszczące się we wspomnianym budynku. Dalsze prace inwestycyjne w kierunku rozbudowy zaplecza, gospodarowania postawionego schronienia oraz finansowanie terapii i kuracji tego gatunku zależne będą od wysokości kolejnego wsparcia naszego pogotowia. Wszystkim za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!


12 X 2010r.

Dzięki Państwa pomocy jak dotąd udało nam się sfinansować operacje i zabiegi, a następnie drogie, całkowite leczenie kilkunastu osobników - głównie poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Część środków przeznaczyliśmy na niezbędne leki, materiały chirurgiczne, medykamenty, pożywienie, dzięki którym udało nam się podnieść przeżywalność tych saren aż o trzydzieści procent. Dziękujemy za wsparcie!

KRS: 000[zasłonięte]3847

Kredyt Bank o/Przemyśl

27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15
37-700 Przemyśl

Tel.: 500-[zasłonięte]-574,
728-[zasłonięte]-349

[zasłonięte]@gmail.com

Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl, Polska

Tel.: +48 [zasłonięte]-052-574, +48 [zasłonięte]-475-349 KRS: 000[zasłonięte]3847, NIP: 795[zasłonięte]246-03, REGON: 18[zasłonięte]432 | www.orzw.pl | [zasłonięte]@gmail.com

Kredyt Bank, oddział Przemyśl: 27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

&#[zasłonięte]169 20. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Wszystkie użyte materiały jak: teksty, zdjęcia, logo oraz pozostałe elementy graficzne szablonu są własnością Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.