Skład i właściwości…
Pod względem chemicznym łuska gryki ma podobny skład, jak cała roślina: rutyna (witamina P), kwasy organiczne, sole mineralne. W jej składzie przeważa kompleks celulozowo-ligninowy, przy dużym udziale tanin, które hamują rozwój roztoczy, pajęczaków czy bakterii, przez codziała antyalergicznie. Kompleks celulozowo-ligninowy bardzo dobrze chłonie i oddaje wilgoć, nie nagrzewa się od naturalnej temperatury ciała człowieka. Sprawia to, że używanie wyrobów wypełnionych łuską przeciwdziała poceniu się.
Skorupka orzeszka- łuska trochę przypomina półotwartą małżę. Jest twarda, ale jednocześnie elastyczna i lekka. Taki kształt sprzyja przemieszczaniu się ziarenek względem siebie, dlatego wypełniona poduszka czy materac łatwo dopasowują się do kształtów ciała użytkownika. Nie stwarza stałych nacisków na poszczególne części ciała, bezpośrednio stykające się z powierzchnią, co w naturalny sposób zapobiega odleżynom i odparzeniom.
Pielęgnacja wyrobów wypełnionych łuską…
Wyroby z łuską można trzepać, wietrzyć, odkurzać. Pomimo iż sama łuska nie nasiąka wodą, to należy uważać z praniem takich wyrobów, ponieważ bardzo długo schną. Jednak w przypadkach szczególnych( łuska może farbować podczas prania), można je prać ręcznie z dodatkiem delikatnych środków piorących, potem suszyć kilka dni w przewiewnym miejscu, co jakiś czas strzepując, aby łuska wróciła na swoje miejsce i była równomiernie rozłożona.
UWAGA: Poduszki, wałki wypełnione samą łuską gryki można prać ręcznie, jednak tych z dodatkiem ziół, lepiej nie zamaczać.
KOLORY DO WYBORU:
-CZERWONY
- NIEBIESKI
-BORDOWY
-BRĄZ
-CIEMNA ZIELEŃ
-ŻÓŁTY
-MORELOWY
-GRAFIT
PROSZĘ O WYBÓR KOLORU BEZPOŚREDNIO PO ZAKUPIE.