O firmie Sprzedażą książek zajmujemy się już od wielu lat. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, rozpoczynamy sprzedaż w serwisie aukcyjnym Allegro! Nasza księgarnia proponuje Państwu książki techniczne z każdej branży oraz nowości wydawnicze z każdej dziedziny w dobrych cenach!! Do każdej książki wystawiamy paragon, a na życzenie faktury VAT. Podstawą reklamacji jest paragon lub faktura zakupu.
Płatności Przyjmujemy wpłaty tylko przelewem na konto
Przesyłka Realizujemy przesyłki w dniu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. Wysyłamy za granicę.
Kontakt
Napisz do nas email
Skype
Gadu-Gadu
|
Podstawy obliczeń z mechaniki płynów w inżynierii i ochronie środowiska
Elżbieta Kubrak, Janusz Kubrak wydane przez: SGGW ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]58319 rok wydania: 2010 stron: 516 oprawa: twarda format: B5
W podręczniku przedstawiono podstawy teoretyczne i metodykę obliczeń wybranych zagadnień mechaniki płynów z zakresu inżynierii i ochrony środowiska. Tworząc podręcznik, przyjęto jako zasadę, że wiadomości teoretyczne, jak i ich praktyczne wykorzystanie muszą pozostawać w bliskim sąsiedztwie, co sprawia, że Czytelnik nie musi sięgać do dodatkowych materiałów, żeby zrozumieć wybrany problem. Niestety, podejście takie skutecznie zwiększa objętość podręcznika, lecz nie powinno to zniechęcać do korzystania z niego.
Podstawową cieczą występującą w środowisku jest woda, a gazem - powietrze i dlatego głównie dla tych płynów stosowano w podręczniku sformułowane w mechanice płynów zależności. Wyprowadzone związki mają jednak charakter uniwersalny i mogą być stosowane do wszystkich cieczy i gazów. Zebrane w podręczniku treści dobrano w taki sposób, aby: * były zgodne ze standardami nauczania "mechaniki płynów" na kierunku inżynieria środowiska oraz "hydrauliki" na kierunku budownictwo. Kierunek ochrona środowiska nie posiada określonych standardami nauczania wymagań w tym zakresie, lecz nauczanie ochrony wód, gleb i powietrza wymaga stosowania metod obliczeniowych przedstawionych w podręczniku, * zrozumienie omawianych zagadnień było możliwe przy bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania matematycznego Czytelników, * poza celami dydaktycznymi w możliwie największym stopniu nawiązywały do zagadnień praktycznych, przez co podręcznik może być pomocny w pracy wielu inżynierów.
SPIS TREŚCI:
Przedmowa ... 5
1. Ciśnienie hydrostatyczne ... 7 2. Parcie hydrostatyczne ... 29 3. Wypór hydrostatyczny ... 89 4. Przepływ cieczy w przewodach pod ciśnieniem ... 113 5. Ustalony jednostajny ruch wody w korytach otwartych ... 233 6. Ruch krytyczny wody w korytach otwartych ... 265 7. Ustalony szybkozmienny ruch wody w korytach otwartych ... 280 8. Ustalony wolnozmienny ruch wody w korytach otwartych ... 295 9. Parcie dynamiczne strumienia ... 316 10. Ustalony i nieustalony wypływ cieczy przez otwory ... 335 11. Przepływ wody przez przelewy. Wypływ spod zasuwy ... 368 12. Przepływ wody przez przepusty ... 403 13. Ustalony ruch wód gruntowych ... 417 14. Rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń pasywnych w korytach ... 444 15. Elementy gazodynamiki ... 455 16. Podstawy modelowania fizycznego w mechanice płynów ... 485
Spis oznaczeń ... 506
Spis tabel i wykresów podstawowych wielkości używanych w mechanice płynów ... 510
Spis literatury ... 512
|